Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hölgyek, mit szóltok ahhoz,...

Hölgyek, mit szóltok ahhoz, hogy a férfiak sosem lesznek igazán felnőttek, csupán nagy gyerekekké válnak?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 08:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerek olyan férfit, aki az anyja nyakán élne felnőttként ugyanúgy, mint mondjuk gyerekként. Lehet, hogy vannak gyerekes dolgaik, hülyeségekkel el tudnak lenni naphosszat, de az anyjukról leválnak. Talán sokkal jobban, mint a lányok, akiknek már csak a nemükből adódóan nagyobb támasz a saját anyjuk a későbbiekben is...


Amúgy én sem leszek igazán felnőtt soha. Nem tudom, mit jelent ez, de engem nem zavar, ha valaki nem túl komoly az élethez. Enélkül is el tudjuk látni a kötelességeinket.

2022. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismerkedésünk alatt kiderül, hogy otthon él, de azt mondaná, hogy a kapcsolatért ezen változtatna, vagyis ha eljön az összeköltözés ideje, kivenne velem egy közös albérletet. Ha tudna magáról gondoskodni (elmosogat maga után, elpakol maga után, el tud indítani ő is egy mosást illetve tényleg mindenből kiveszi ő is a részét) akkor nem lenne akadály, hogy ismerkedés ideje alatt otthon élt. Ha csak egy pótanyukát akar, akit néha megfektethet, akkor keressen mást.
2022. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan 40-es férfit, családapát akinek egy komoly megnyilvánulása nincs az életben, csak a hülyeség, szurkálódás (jó értelemben) kb az emberek többsége szégyellne vele megjelenni, mert hülyét csinál magából (és nem azért mert buta, hanem azért mert ilyen a stílusa, humorérzéke).


Viszont komoly állása van, milliós fizetése és oda is üt keményen ha kell, félnek tőle az emberek.



Pedig ez mind egyik sem látszik rajta kívülről.

2022. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázásképp: ez nem feltétlenül anyuciról szól, meg a 40 évesen is otthon lakásról. Persze az is gyerekesség, de az nem mindennapos. A mindennapos gyerekesség, hogy a férfi keres magának egy második anyucit akit feleségül vesz, és onnantól visszaesik egy tini színvonalára, csak nem gimibe indul reggelente, hanem munkába.


Az örök gyerek férfinak nem kell sosem gondolkodnia azon, hogy éppen mi kell az önellátáshoz. Nem kell figyelnie a háztartási dolgokra, hiszen anyuci#2 majd figyel arra, hogy milyen kaja fogy el éppen, amiből majd be kell vásárolni, mikor kell kicserélni a régi, elhasznált dolgokat otthon, számon tartja hogy mikor gyűlik össze a szennyes, és hogy mikor van ideje nagytakarítani. Anyuci#2 osztja ki a feladatokat ("irány kicsutakolni a fürdőkádat" te pedig húzod a szádat, hogy jaj, ráér az még, majd később megcsinálom, és elkönyveled hogy a nejed egy zsarnok)

Anyuci#2 továbbá az, aki a gyerekük gondját is viseli, úgy, mint az örök gyerek férfiét. Ő az, aki egytől egyig tudja a gyerek összes tanárának és barátjának a nevét, ő tartja számon hogy mikor vannak szülői értékezletek, ő tudja, hogy mikor kell új ruhákat venni a gyereknek.


Az örök gyerekség nem arról szól, hogy valaki a gyerekszobájában él, ahelyett hogy havi 1milliót keresne a munkahelyén, hanem arról, hogy leél úgy egy egész életet, hogy nem kell önellátással foglalkoznia, mert mindent ami a kényelméhez kell, valaki más tart számon. Neki csak elég reggel felkelni, elmenni dolgozni aztán megcsinálni a kiosztott házi munkát, és nem terhelni az elméjét feleslegesen semmi mással.

2022. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%
inkább örökké gyerek, mint beképzelt és öntelt felnőtt.
2022. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

lool aggasztó h szerintetek a felnőttséggel el kell veszítenünk a humort, könnyedséget, és kalandvágyat.

"Van egy ismerősöm aki szokott viccelődni, de amúgy van munkája és családja!!" Az király, de mi köze van ennek a gyerekességhez/felnőttességhez?

Semmi....

A viccelődés nem gyerekes, a komorság pedig nem felnőttes. Bazi unalmas lenne az élet ha TÉNYLEG az ilyen korlátoltsággal járna együtt a felnőtté válás.

2022. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt az, aki vállalja a felelősséget a tetteiért, aki teljes mértékig el tudja és akarja látni magát, és ezt meg is teszi. Ebbe beleértendő az esetleges gyerek és a háztartás körüli összes teendő.

Vagy ha büdös a ház és gyerek körüli munka, akkor csináljon ugyan mindent a nő, de cserébe annak nem kell dolgoznia, hanem a férfi mindent megteremt számára, amire csak szüksége van. Igen, a sminkkészletét is, ha épp arra vágyik.

Ezek alapján azt kell mondanom, nagyon kevés felnőtt férfit ismerek.

2022. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
De a nők alapból azért (is) vannak, hogy a házi dolgokat ők csinálják. Régen is így volt, sőt, méginkább.
2022. febr. 19. 12:23
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

"nők alapból azért (is) vannak" Nagyon nevetek :D

Régen a nők nem dolgoztak. Otthon voltak, háztartást vezettek és gyereket neveltek. Régen a férfi megteremtette a nő és családja számára az otthont, az ételt, a ruhákat, a mindent! Nem a videójáték elől kiabáltak, hogy hozzál már még egy sört, amíg a három gyereket próbálod nevelni, tisztába tenni, irányítani és közben főzöl, mosol, takarítasz a 8 órás munkád után...

Nő vagyok. És azért vagyok, mint minden ember. Szeretném élvezni az életem. Nem vagyok senki szobalánya, bejárónője se egyebe. Vagy egyenlő félként kezelsz, vagy nem kell az életem része legyél. Nálam ilyen egyszerű.

2022. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18

Azt cicám, várhatod. Vagy ketten vagyunk gyerekesek vagy egyikünk sem. Én bele tudok szarni a háztartásba. Engem nem zavar... Nem hat meg.

2022. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!