Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amerikában/más országban...

Amerikában/más országban szokás ingyen kávét vinni a másiknak?

Figyelt kérdés

Rengeteg filmben látom,hogy egymásnak vesznek kávét az emberek. Tudom, csak film,de valamilyen szinten csak tükrözi a valóságot. Feltételezem utána nem fizetik ki egymásnak. Itt Magyarországon én azt tapasztalom, hogy mindenki fizeti a saját részét egy találkozón (barátnőkre gondolok, nem randi szituációra). Meghívást alkalmakkor szoktam tapasztalni az ismeretségi körömben és mások elmondásai alapján.


Amerikában valóban szokás csak úgy fizetni a másik kávéját?



2022. febr. 20. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ez egyáltalán nem valami hatalmas idegen kultúrájú dolog, nem egy munkahelyemen is volt számtalanszor ilyen szitu, két mondjuk jóba levő ember között, hogy egyszer az egyik fizette a másik kávéját is, aztán meg fordítva.
2022. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Én is gyakran meghívok másokat. Egy ezresen nem fogok fennakadni
2022. febr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak ott
2022. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Én is fizetek néha, és nekem is fizetnek.

Egyetemen pl szokás volt a baráti társaságunkban befizetni annak a részét, akinek éppen nem volt pénze, de most a munkahelyemen is van ilyen.

2022. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Mikor Máltán voltam szakmai gyakorlaton, ott is napi szinten vettek egymásnak, nekünk is a kollégák kávét. Először ki akartam fizetni nekik, de mondták, hogy nem kell.
2022. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Szaktársaim és barátaim közt is nem egyszer előfordul, hogy meghívjuk egymást egy kávéra, ebédre, vagy egy sütire. Én is fizetem, nekem is fizetnek, de nem tartjuk számon, hogy "ki hol tart".
2022. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!