Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hosszasan várat Messengeren....

Hosszasan várat Messengeren. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Habár már 1000 éve létezik a Messenger, egyik barátom mégis csak 2021-ben telepítette fel az appot. Előtte inkább naponta többször belépett a Facebook applikációba, minthogy használnia kelljen a Messengert. (Hozzáteszem, korábban is csak estefele válaszolgatott.) Akkoriban ezt azzal magyarázta, hogy nem szeretne azonnal elérhető lenni, hiszen ha nincs neki feltéve a Messenger, akkor akik írtak neki látják, hogy körülményesebb vele az üzenetváltás és így ő is jobban ráér válaszolni.

Aztán 2021 telén feltelepítette a Messengert, de ettől függetlenül csak este 11 és hajnali 1 között várható tőle válasz (illetve, ha neki kell valami infó, akkor a nap bármely szakaszában képes írni).

Beszélőviszonyban vagyunk, többször írunk egymásnak, nonszensznek tartom, hogyha már fent van neki a Messenger, akkor miért kell 24 órákat váratnia minket a válasszal? Már többen is kérdeztük tőle, hogy miért csinálja ezt, de csak annyit mondott, hogy digitális detox.

Őszintén szólva olykor kifejezetten rosszul esik, hogyha írok neki vagy kérdezek tőle valamit, akkor csak este 11 és hajnali 1 között várhatom a választ, míg ha neki van valamire szüksége, akkor azonnal ír és addig zaklat, amíg pár percen belül nem válaszolok. A többiekkel is ezt csinálja. Régebben, ha pl. megbeszéltük, hogy többen találkozunk egy helyen és közben megváltozott valami, akkor írtunk a közös csoportba, de mivel akkor ő még nem volt fent az appon őt valamelyikünk felhívta. Ehhez a mai napig ragaszkodik, de szerintem ez már kezd nevetségessé válni.

Mit gondoltok, mi állhat a viselkedése mögött?



2022. febr. 23. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Önző ember,ennyi.Szerintem hagyjátok és ne is írjatok neki egy betűt se ha ezt csinálja.

Ha ír nektek ti is 24 óra múlva válaszoljatok neki ha ír mert így legalább megérti milyen érzés mikor ilyen.

Nem tehet szemrehányást sem mert ő pont így viselkedik.

Lehet leszokna erről ha így cselekednétek.

Ha nagyon írkál akkor beszélgetés némítása és kivárni a 24 órát a válasszal😀

2022. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem mindenki a Face-n éli az életét
2022. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Van egy szuper találmány, lehet hallottál már rola: telefon a neve. Ha sürgős kérdésem van valakihez, akkor ezt az eszközt használom. Felhívom az illetőt és felteszem neki a kérdést azonnal, ő meg válaszol azonnal. Próbáld ki. Csodás egy dolog
2022. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Csináljátok vele ti is azt, amit ő veletek. Nem kell neki rögtön válaszolni (kit zavar, ha türelmetlenkedik, le is lehet némítani). Ha még szóvá is teszi, elég annyit mondani neki, hogy "digitális detox".
2022. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Mégis miért lenne bárkinek kötelessége 0-24-ben fent lenni a szoc.médián? (Ez a válasz persze arra vonatkozik, hogy miért nem válaszol - ha õ viszont elvárja, hogy ti rögtön válaszoljatok, azt én sem érzem korrektnek.)

Én abba a generációba tartozom, akiknek tizenéves kora óta élete részét képezi a social media, és õszintén szólva már évekkel ezelõtt teljesen kiégtem tõle, ahogy a környezetemben sokan mások is. Én simán napokig vagy hetekig nem válaszolok, ha nem valami sürgõs dologgal írnak rám.

Ha pl. valaki rámír, hogy találkozzunk ekkor meg ekkor (akár most azonnal), arra rögtön válaszolok (igennel), de ha egyéb ‘irreveláns’ dologgal keresnek meg, az simán várhat.

Évekig szórakoztam azzal, hogy hamar válaszoltam azzal, de már akkor is azzal cs.szegettek állandóan, hogy ‘miért nem azonnal válaszoltál, miért csak 5 perc múlva’ stb stb. Ebbõl teljesen elegem lett, konkrétan frusztráció/szorongásforrás lett az életemben, így egy idõ után elengedtem. Aki mondani vagy mutatni akar valamit, tegye meg élõben.

(Hozzátenném, hogy minden nap csoportos hobbit ûzök, és sose utasítok vissza találkozót, szóval társasági embernek mondom magam, csak a szoc.médiából van elegem).

2022. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Ő nem a neten él, mint te. Igaza van.
2022. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Persze hogy nem de ha ő elvárja az azonnali választ akkor miről is beszélünk?:D

Én nem is használom az ilyen cirkuszok miatt a messengert🤣

2022. febr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Ez is egy tipikus eset, mikor valaki játssza a nehezen elérhetőt, a nagybetűs elfoglaltat vagy éppen a nagy szentet aki nem igen nyúl ilyen aljas dolgokhoz, mint a messenger (én sem rajongok ezekért), de közben ha neki kell valami akkor mindig elérhető tud lenni akármikor...

Ha valaki elfoglalt tényleg azon látszik, és teljesen kiszámíthatatlanul válaszolgat bármely napon, de sokan csak játsszák ezt valamiért, mert ettől olyan különlegesebbek vagy nem tudom, hogy örülhetsz, ha el tudod érni.

2022. febr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!