Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A helyemben ti folytatnátok...

A helyemben ti folytatnátok az egyetemet?

Figyelt kérdés
5 éve kezdtem, amúgy 3 éves lenne, és még 2 év mester. Biztos kapnák vele munkát, hiányszakma, nem keresném magam piszkosul gazdagra, de elélnék vele, nekem elég lenne. Nincs gyerekem, sem kapcsolatom, nincs semmi olyan fontos ügy, ami úgy érzem fontosabb lenne. Sok minden utolért mostanság, ki kellett hagynom két évet mentális és anyagi okok miatt(mind a kétszer megkezdtem a tanévet).Már nagyon szégyellem magam a tanáraim előtt. Ez lett volna az utolsó évem alapképzésen, viszont az első félévemet végig betegeskedtem, vizsgákra már nem volt időm tanulni, ezért automatikusan buktam mindet. (nincs igazolásom róla, hogy beteg voltam, voltam már orvosnál evvel, tudom mi a bajom, de ha előjön max enyhíteni tudom, de mást nem). Rengeteg nehéz vizsgám van így és nagyon nem állok jól anyagilag sem, korrepetálásból és szociális ösztöndíjból éltem, viszont most az ösztöndíjat is buktam, fogalmam sincs miből vagy hogyan tudnám végigcsinálni és az erőm is a végét járja. Nagyon megvisel lelkileg ez a rengeteg kudarc, annyira, hogy néha öngyilkosságon gondolkodom. Fogalmam sincs mi lesz a jövőben érdemes-e egyáltalán kínlódni? Szorongok a mostani helyzet miatt is. A helyemben folytatnátok így? Tudom, hogy szeretném, amit csinálok, mióta megszülettem, erre vágyok, valahogy mégsem érzem az erőt magamban, de nem tudom elengedni sem. Szakembernél megpróbálkoztam, de csalódás volt. 25/N

2022. febr. 25. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Hasonló helyzetben voltam, én végül abbahagytam. Nem bántam meg, viszont kudarcként éltem meg.
2022. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ, mi az alternatíva. Az öngyilkosságnál mindig van jobb, az mondjuk tuti.

Ez a COVID időszak sokakat megviselt, emiatt ne szégyenkezz. Igyekezz párkapcsolatot találni, az erőt adhat.

2022. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bagobori válasza:
27%
Nagyon nehez idoszakon mesz most at, de ki kell tartanod. Tobb mint valoszinu hogy a foiskolai vegzettseg hasznos lesz szamodra a jovoben. Az emberek nagy resze elgondolkozott egy parszor az eleteben ongyilkossagon (en iskb. mar 4x), de a vegen mindig jon valami jo, ezt kell megvarnod es addig kibirnod. En amikor depis voltam egy papirra felirtam pozitiv gondolatokat, es azt olvastam minden nap ezerszer egy par hetig. Nem tudtam beleelni magam, es nem hittem hogy segit, de kiderult hogy bizony segitett. A mentalis problemera az lenne a legjobb ha talalnal embereket hasonlo helyzetben, es segitenetek egymasnak kilabalni a problemebol. Minnel tobb embernek beszelsz rola, annal jobban fogod magad erezni utana
2022. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Én a helyedben befejezném.


Voltam hasonló helyzetben, és örülök, hogy végül befejeztem.

2022. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha sikerül befejezni az egy hatalmas pozitív élmény is lenne egyben.
2022. febr. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

hello, én nem tudom, de egyébként a 4-es válaszolónak a véleménye nem teljesen egyértelmű a számomra, hogy ő melyiket mondja, hogy ő befejezezné a kérdező helyében; tehát, hogy melyik módon, hogy


-végigjárná,

vagy

-abbahagyná,


hogy ezt így tehát most milyen értelemben.

2022. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

6. vagyok.


Nekem a befejez az jelenti, hogy befejezem a feladatot, tehát elvégzem az egyetemet.


Az abbahagyom jelenti számomra azt, hogy kiszállok idő közben, tehát nem fejezem be.

2022. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
4. vagyok, na. :D
2022. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be mostmár ha van erőd, máskülönben semmit nem ért ez a rengeteg szenvedés.
2022. febr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!