Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan folytatnátok? Jó fizetés vagy szerethető munka?

Figyelt kérdés

Fizika alapszakon tanulok, mellette programozni is megtanultam egész jól, de utálom. Magát a programozást is, azt is hogy 8órában egy irodában üljek egy monitor előtt...nem szeretnék ezzel foglalkozni.

Amit szeretnék az az ápoló szakma. Azért nem erre a képzésre mentem anno, mert a fizetés kiábrándító.

Lenne lehetőségem szeptemberben elkezdeni az ápoló bsc-t. Illetve folytathatom az eddigi szakomat is, és valószínűleg el tudnék helyezkedni programozóként.

Jó fizetésért számomra szar meló egész életemben, vagy szar fizetésért olyan amit nagyon szeretnék? Mit tennétek? Mi alapján döntenétek?

22 éves vagyok, így ha váltok akkor kicsit idősebb leszek az átlag gólyáknál.

Minden tanácsért, ötletért hálás lennék.



2021. aug. 16. 15:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
szerethető munka
2021. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerethető munka, ha nem jön be az egészségügy akkor még mindig visszamehetsz programozni.
2021. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerethető munka. Külföldön jól megfizetik az ápolókat.
2021. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt mondom próbald meg az ápolót, ha nem tetszik, vagy nem elég a pénz meg tudsz programozni mint B opció. Kesőbb bánnad ha meg sem próbalod.
2021. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűnek tartom, hogy az ápolói szakból hamar ki fogsz ábrándulni (legalábbis ha itthon maradsz), így én az anyagilag biztosabb munkát választanám, aztán ha összegyűlt annyi, amennyivel már nem szükséges a pénzen gondolkoznod, akkor váltanék olyanra, amit szeretnék.
2021. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Pénzből fogsz élni... Döntened kell.

Vagy elmész külföldre ahol az ápolói fizetésből is megélsz normálisan. Ahhoz persze egy jó nyelvtudás kell.

2021. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Jelenleg egy gazdasági mestert csinálok a magasabb fizetés miatt, de gyerekkori álmom volt, hogy tanító legyek. Teltek az évek, majd egyszercsak úgy döntöttem, hogy mégis jelentkezem. 35 éves vagyok, most kezdem majd a 2.évet. :) Megélni nem hiszem, hogy megtudok majd belőle, de látod, hogy sosem hagyott nyugodni a tanítói szak. :D


Szerintem is próbáld meg az ápolóit, mert később bánni fogod, hogy kihagytad. Aztán B tervnek ott a másik ami jól fizet.

2021. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Ápoltál már bárkit is egy hétig legalább? Vagy a vészhelyzet és más sorozatok miatt tetszik az egészségügy? csak azért mondom, mert szaros pelenkát cserélni nem akkora álom ám (én csináltam évekig), mint programozni egy légkondis irodában (ezt csinálom most). Értem én, hogy milyen jó segíteni, de szerintem nem vagy a realitás magaslatán amikor felmagasztalod az ápolói melót. Lehet idősgondozást is vállalni, ingyen, csináld pár hónapig és utána meglátod, hogy mennyire álom az az álom!
2021. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Nagyra becsulendő az ápoló szakma és minden tisztelem az övék. De próbáltad már élőben , hogy ez mivel jár? Milyen lehet olyan embert ápolni aki sajnos annyira le van már robbanva, hogy sajnos össze üríti magát és a környezetét? Vagy beteg , idős ápolt folyamatos leépülését végig nézni a kórházban? Magatehetetlen embert mosdatni? És ezer egy másik példa. Kifejezetten erős gyomor, kitartás , és hivatás tudat kell ehhez sztem és ezért is kellene őket megbecsülni. De személy szerint én ezt nem bírnám. Te végig gondoltad ilyen szempontok szerint is?
2021. aug. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Most őszintén szerintetek hány ember “próbálta már” ki a szakmát ( bármit) a felvételi jelentkezés előtt? A legtöbben 18-19 évesen felvételiznek, pont nem ez az elsődleges szempontjuk és később se sokkal több lehetősége van erre az embernek.
2021. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!