Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az ember mikor...

Szerintetek az ember mikor jut el oda, hogy van pénze arra, hogy rendszeresen utazgasson a világban?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hány éves korában van arra reális esély, hogy elkezdhet utazgatni, járni a világot.


Mikor juthat el oda az ember pénzügyileg és életkorban.



2022. márc. 2. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én huszonegy évesen kezdtem el igazán gyakran, aktívan utazgatni, előtte éveken át csak évente párszor voltam külföldön, pár napra vagy hétre.

Rengeteg mindentől függ, engem például mindig is támogattak anyagilag a szüleim, ami sokaknak nem adatik meg.

Azért a huszonegy volt a választópont, mert ekkor kezdtem el dolgozni az egyetem mellett, és ekkor történt meg az első egyedüli utazásom (ami akkor a leghosszabb is volt).

Valaki már öt évesen járja a világot, valakinek sohasem jön össze, annyi különböző tényező játszhat közre.

26N

2022. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első munkahely mellett az átlag embernek azért beleférnek az egynapos vagy hosszabb buszos túrák a környező országokba. Aztán a határ onnantól a csillagos ég a kereset függvényében. Erre tényleg nincs kész recept.


Egyetemistaként is vannak bőven lehetőségek az ingyenes vagy nagyon olcsó utazásra. Én pl Svájcban voltam 4 napot úgy, hogy csak az utazásért fizettem, de ottlétért nem (cserébe fizettem svájci diákok budapesti költségeit, ami sokkal alacsonyabb volt ugye), illetve tavaly 3 hetes gyakorlaton voltam Olaszországban szintén minimális költséggel. Az Erasmusos programokat is megoldhatóak az ösztöndíjak mellett szerintem.


Meg aztán tényleg ott vannak az emberek, akik nekivágnak egy hátizsákkal a világnak. Szóval elméletileg szinte bármikor, bárki elkezdhet utazni, ha nagyon akar. De ez a többségnél nem játszik azért.


"előtte éveken át csak évente párszor voltam külföldön, pár napra vagy hétre"


#humblebrag

2022. márc. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Idősebb, nyugdíjas korára.
2022. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Javaslom én is az ERASMUS-programokat. Ki lehet fogni ott jó dolgokat.
2022. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól is nagyban függ, hogyan akarsz utazni. Pl. nagyon sokan hátiszákkal utaznak, stoppolnak, hostelekben alszanak, vagy kempingeznek, távmunkában vagy helyben munkát keresnek, hogy közben bevételük is legyen, ne csak kiadásuk. Így egészen kis költségvetéssel megoldható az utazás. Persze egészen más élmény, mint szabadságok alatt rövidebb, csak kiadást jelentő, cserébe viszont zavartalanabb utazás. Személy függő, hogy kinek mi jön be, mi az igény szintje.
2022. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nemcsak pénz, hanem dö kérdése is. Talán nyugdíjasként jobb lesz neked.

Egybként lottóztál ?

2022. márc. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akinek az utazás fontos, az úgy szervezi az életét, hogy legyen rá pénze is meg ideje is.

Pl. nem szórja el a pénzt más dolgokra, hétvégi bulik rá, kocsira, stb, hanem spórol. Nem tölti el az idejét mással, ami nem szolgálja a céljait, hanem dolgozik, amikor lehet, hogy pénzt keressen, amiből utazni tud és megfelelően beütemezi az utazást, hogy amikor van pénze és ideális számára az utazás, akkor menni tudjon. A normál munkahelyi szabadságokkal is egészen jól lehet gazdálkodni, pláne hosszú hétvégéket, ünnepnapokat kihasználva. De aki kreatív, az máskor lecsúsztatható túlórákkal, vagy akár fizetés nélküli szabikkal is tud sakkozni.

2022. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-eske, túl bonyolultan írtál.
2022. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Arról szól a közmondás, hogy : lehetetlen nincsen, csak akarni kell. Ebböl kiindulva én azt gondolom, hogy neked minnél nagyobb a kívánságod utazni, akkor meg is fogod magadnak teremteni a körülményeket hozzá. Egyszerüen azért, mert annyira szeretnél utazni.
2022. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15 éves kortol utazol, a lányok utaznak egyetem alatt vagy után ami 20as évek közepe. 25 éves kortól 40 éves korig a szülésig
2023. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!