Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez telefonos csaló lehetett?

Ez telefonos csaló lehetett?

Figyelt kérdés

Ma felhívott egy férfi és azt mondta, hogy a Vodafonetól keres szerződéshosszabbításal kapcsolatban.


Tudta a nevemet és az utcát, ahol a szolgáltatás van.


Ezen a ponton elhittem, hogy az akinek mondja magát, mert nem rég költözte ide és szó szerint édesanyukám sem tudja melyik utcában lakom. Semmilyen iratomon nincs rajta, semmilyen online felületen nem adtam meg stb...


Arra kért, hogy adjam meg a házszámot és a lakást, hogy beazonosítson. Ezt megtettem, de ekkor elkezdett gyanus lenni, hogy olyan mintha az utcán sétálna.


Így elmondtam neki, hogy ezt hallom és emiatt nem kívánok több személyesadatot kiadni, majd felhívom én a vodafonet.


Nevetett és azt mondta, hogy oké.


Felhívtam a vodafonet és megkérdeztem, hogy ma hívtak-e, van-e bármi okuk, ami miatt kerestek volna és hogy ténylegesen kell-e szerződésthosszabbítanom...


Erre az volt a válasz, hogy nem hívtak és nem lát a rendszerben semmit, ami miatt felkerestek volna, főleg nem szerződéshosszabbítás miatt.


Ezen a pontos biztos voltam, hogy "Oké, akkor biztos át akart verni az aki kívott", de közben csak azt furcsálom, hogy honnan tudta melyik utcában lakom?


Hogyan tudta összekötni a nevemet, telefonszámomat és az utcát? Hiszen még a postaládán sincs kint a nevem. Sehonnan nem tudhatta meg.


... de a vodafonetól sem lehet, mert ők meg azt mondták, hogy nem kerestek és nincs is okuk rá.


Egy részt kíváncsi vagyok, más részt meg ha kiderülne hogy ártatlan a hívó akkor nem szívesen osztanám szét baráti körökben a telefonszámot és raknám fel meleg oldalakra, csak hogy szivassam.



2022. márc. 3. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
visszahívnám és megkérdezném, vagy a tudakozóban utána kérdeznék a számnak
2022. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehetett valaki olyan aki ismer?
2022. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nekem volt hasonó, hogy kerestek, aztán a szlgáltatót visszahívtam, mondták, hogy nem, engem nem kerestek, majd amikor elmondtam, hogy mi volt a téma akkor mondták, hogy ja, igen, hát most keresik az ügyfeleket ezügyben. Szóval nem felétlenül volt csaló.
2022. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkr még e másik trükköm, hogy googlebe beírom a számát és áltaában be szokott hozni egy "kié ez a szám" lapra.
2022. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp csalás. Engem - ha szerződéshosszabbítással keresnek a vodafonetól - elsőként egy biztonsági, négyjegyű számmal azonosítanak be és nem nekem kell megadnom az adataimat, hanem a hívó fél kérdezi, hogy x utca, y házszám, stb... Nekik ennek meg kell jelennie a rendszerben, hiszen évek óta náluk vagyok előfizetőként.
2023. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!