Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A március miért számít tavaszi...

A március miért számít tavaszi hónapnak, ha olyan hideg van mint februárban?

Figyelt kérdés

A héten is nagyon hideg volt.

Jövő héten is csak 4-5 fok lesz napközben, reggelente fagyni fog. Na meg ez a hülye szél fúj folyamatosan.


2022. márc. 4. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
addig örülj míg nincs meleg
2022. márc. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy tavasszal meleg van?

Még május is langyosnak számított, amikor még nem borult

fel a klíma.

Az április meg a "bolond április", amikor napsütésre zápor, majd megint napsütés jött. "Tavaszi zápor, fűszere a földnek."


Sőt, nem csak márciusban, de májusban is szokott fagyni.

A március is esős, szeles, napsütéses, változó időjárású volt mindig.

A tavasz átmenet a télből a nyárba, ezért minden van, a kellemestől a szélsőségesig.

2022. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, általános iskola, földrajz tananyag:

Hazánkra 4 évszak jellemző, és mindegyik évszak 3 hónapból áll.

Tavasz: március, április, május

Nyár: június, július, augusztus

Ősz: szeptember, október, november

Tél: december, január, február


Érthető?

2022. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Ezek a gagyi kérdések...
2022. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként a tavasz majd március 21 után kezdődik.
2022. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Igen a csillagászati tavasz csak március 21- én kezdődik.

A kérdező azért van összezavarodva mivel a időjárás is össze van.


A február nagyon enyhe volt átlag feletti értékekkel és csapadékszegény.

A március pedig most átlagosan alakul olyan hőmérséklettel ami ilyenkor megszokott.

Viszont ha az átlagot nézzük akkor bizony a február egy igazi téli hónap, jellemzőek a kemény fagyok és nagy havazások. Ehez képest a március amikor napközben mar +5 +8 fok van már tavasznak számít, vagyis nincs már igazi tél de ez is változó márciusban sem szokatlan a havazás inkább a változékonyság jellemző.


Szóval ez a mostani idő nem nagyon hideg ahogy a kérdésben írod hanem teljesen normális az eddig tél volt túl meleg.

2022. márc. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Én is a csillagászati tavaszt (március 21.-ét) írtam volna eredetileg. De közben látom, hogy már ketten írták, így hát csak megerősíteni tudom ezeket a véleményeket. Ezt kellene alapul venned.
2022. márc. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor remélem június 21-ig tavaszias 15-20 fok lesz, és nem 35 fok május közepétől.
2022. márc. 5. 07:35
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Legyen igazad kedves kérdező! Nekem is sok(k) szokott lenni nyáron a fülledt levegő, a veszettül tűző nap. Előfordult már olyan kényszerhelyzet, hogy kénytelen voltam hosszan gyalogolni valami miatt és nem volt árnyék.


2017.-ben és 2020.-ban pl. olyan napszúrást kaptam, hogy konkrétan égetett a bőröm. Második esetben orvosi ügyeletre kellett mennem, ahol szigorúan utasítottak, hogy a háziorvos is lássa, mi történt velem, mert ez akut állapot.


7-es válaszoló voltam.

2022. márc. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Cserêlhetünk,ahol én élek tavaly nyár helyett tavasz volt...végig szakadt az eső, tomboló viharok súlytottak az országot (hogy a 🌲 szoba napsütés nélkül?), embereket kellett evakuálni ...kurfa jó volt, tényleg...
2022. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!