Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennénk egy hazat. Viszont...

Bogica0616 kérdése:

Vennénk egy hazat. Viszont jelenleg március végéig ki van adva alberletbe. Ilyenkor mien lehetosrgek vannak. Mi mar februárban költöznénk. Nem szeretnénk hoppon maradni nyakunkon egy albérlővel. Járt már valaki így?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Indulj ki abból, hogy neki joga van márc. végéig ott lakni. Gondolom együtt nem akarnátok lakni egy napot sem.

A legegyszerűbb variáció, ha átmenetileg albérletbe költöztök. Ennek nagy hátránya, hogy kétszer kell költözni, ami a fenének sem hiányzik.

Én a helyedben leülnék beszélgetni az albérlővel. Ha márc. végén úgyis költöznie kell, akkor talán rávehető arra, hogy februárban költözzön el (ha egyébként továbbra is albérletre lesz szüksége). Fölajánlanék neki egy kerek összeget, hogy csábítóbb legyen neki a lehetőség, ill. segítenék neki újat keresni, vagy akár átköltözni is.

De ezeket csak kérheted tőle, nem kötelezheted rá, épp ezért kulcskérdés a megfelelő hangnem és a kölcsönös kompromisszumkészség. És ha nem megy bele, akkor sem haragudhatsz rá, hiszen csak él a jogával.

2017. jan. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én márciusban venném meg a házat,miután kiköltözött.Ezt a 2 hónapot már biztosan megvárnám. Legálábbis én nem szeretnék plusz ideget nyelni,ha netalán nem akarna kiköltözni.
2017. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!