Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell könyvet olvasni?

Miért kell könyvet olvasni?

Figyelt kérdés

Évek óta tart a hiszti, hogy keveset olvasunk.


Mi az olvasás célja? Tudálékosság kifejlesztése?



2022. márc. 7. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Én azért olvasok, mert szeretek olvasni. Leköt, szórakoztat. Plusz fejlődik a szókincsed, a helyesírásod stb.


Nem tudom milyen összefüggést látsz az olvasás és a tudálékosság között, de biztos igazad van...

2022. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ha az ipari forradalom gyertya világában élnénk, biztosan többet olvasnánk, és ha odavinnénk ezt a technológiát abba a gyertyafényes világba, ahol nem volt semmi kikapcsolódás az emberek számára csak a könyvek, ők is inkább 4K-ban dollby digital 6.1 néznék a Call Of Duty-t?


Nem volt más választásunk az unalom elkerülésére csak a könyvek.

2022. márc. 7. 17:24
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Köszi. Igazad van. Helyesírás, szókincs.
2022. márc. 7. 17:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De nem kell mindenkinek szeretnie olvasni. Én szeretek jó időben kint feküdni a pokrócon a kertben és olvasgatni. Az leköt órákra, kikapcsol.


Nem mindenkinek ugyanaz a kikapcsolódás. Én teljesen lenyugszom ha ülök a folyóparton és meditálok, másnak ehhez 2 liter pálnika kell.


Nyilván járok én is szórakozni meg vannak barátaim és nyilván bekapcsolom én is az X-boxot, de ha valóban ki akarom kapcsolni az agyam, akkor nekem a könyv és a kuss körülöttem az igazi kikapcsolódás.

2022. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megadja, amit a sok elkészített szórakozási lehetőség nem: fantáziát. Tudod, egy filmben, játékban stb minden adott. Már "készen" megkaptad. De egy könyvben sokszor te találod ki a dolgokat. A karakterek küllemét (persze támpontok vannak) a világ berendezkedését és minden mást is. Sokszor egy könyv után ha film készül, utóbbit nem élvezem annyira. Az én fantáziám máshogy, sokszor érdekesebben, színesebben, izgalmasabban képzeli el, mint ahogy filmre vitték. Nekem ez sok pluszt ad. Nagyon sokat.

Egyebként a köny ugyanolyan menedék a világ elől, mint a számítógépes játékok, és a többi szórakozási lehetőség. És a legjobb, hogy ezer féleképpen tud megjelenni: dráma, fantasy, krimi, romantika és még lehetne sorolni.

Ugyanakkor egy könyv nem csak szórakoztat, sokszor örökérvényű igazságokkal tanít, máskor pedig teljesen elgondolkoztat. Egy könyvből meríthetsz motivációt, fejlődhetsz, mint lelkileg, mind szakmailag.

Persze, mindehhez ma mármáshogyan is hozzájuthatsz, de nem így és nem ebben a formában. Nekem fantasztikus érzés, mikor pl ülök a buszon és közben meg egy teljesen más világban járok. Masok bőrébe bújhatok, míg a mindennapjaim eseménytelenül telnek.


Nekem ezt adják a könyvek :)

2022. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szókincs, a képzelet, a logika, stb. fejlesztése céljából.
2022. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én kifordultam a régi életemből már régen. Iskolás koromtól kezdve könyvtárba jártam, és sok ismeretterjesztő könyvet olvastam. Felnőttként is könyvtárba jártam... azután megjelentek ott a könyvtárban számítógépek és az internet. Egyre ritkábban vettem könyvet a kezembe... majd az okostelefonok...
2022. márc. 7. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ötös tökéletesen leírta.

Még egyet tehetsz: ha már nem könyv, hanem számítógép, akkor legalább írjad te a programot.

2022. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fejleszti a gondolkodásodat, a képzelőerődet, érzelmi intelligenciádat, a szókincsedet, értékrendedet; új ismeretek nyújt, műveltséget kapsz, ami az életedet jó irányba befolyásolhatja; szórakoztat; fejlesztheti a humorérzékedet, szépérzékedet.


A műveltség előny. A műveltség életminőség.

2022. márc. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azért olvasok, mert szeretek olvasni. Filmek terén válogatósabb vagyok, mint könyvek terén. Nekem sokkal jobb az, ha a képzeletemre van bízva egy karakter kinézete, mint az, hogy a filmben most miért ezt a színészt dobták be, nem is szinpatikus.


Ráadásul egy könyv által bele látok egy szereplő gondolkodásába, egy filmről ez sem mondható el.

2022. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!