Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok még könyvet olvasni?

Szoktatok még könyvet olvasni?

Figyelt kérdés

Papír alapú könyvekre gondolok, nem elektronikus formátumra. Van még olyan, aki szeret olvasni, vár egy egy regényt, szeret könyvesboltba járni és pihenésképp nem a neten lóg, hanem a zavaró tényezőket kiiktatva akár 2-3 órát is olvas?

Miket olvastok?



2021. okt. 31. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Krimiket
2021. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam, sokkal jobban szeretem a könyveket, mint pdf formátumban telefonon, vagy monitoron. Kiégeti a szemem, meg nincs az a feeling, mikor rendes könyvet veszel a kezedbe. Regényekeből amúgy főleg horrort. Stephen king meg ezek, önfejlesztő könyveket, pszichológiát.
2021. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Eszembe nem jutna, én csak írom őket :-D :-P
2021. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Én nem szoktam, pedig régen szerettem.


Manapság sokkal jobban szeretem az aktív kikapcsolódást, elmenni valahova, kiállítás, múzeum, vagy túrázni, kirándulni. Pihenésnek meg itt lógok vagy filmeket nézek, de még sokszor azok sem tudnak folyamatosan lekötni.


Ráadásul nálam olvasásban az "akár 2-3 óra" az a minimum volt régen, mert úgy tudok rendesen elmerülni a történetben. Bár egy időszakban rászoktam az e-book/pdf olvasásra és ha 10 percem volt annyit olvastam, ha 20 annyit.


Másik probléma a zavaró tényezők. Panelban élek, még lakótársam is volt sokáig, és sok a zavaró tényező, így nem tudok elmerülni a könyvben miközben kopog a plafon a fejem felett.

2021. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Könyvtáros vagyok, tehát igen. 😁


Témák, amik érdekelnek: kaland, pszichológia, önfejlesztés, tini, vámpíros, boszorkányos, fantasy, varázslós.

2021. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen, egész más a hangulata, mint a képernyös könyveknek.
2021. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk ez a kiégeti a szemem dolog olyan, hogy kell egy jó monitor, alacsony fényerővel és azt lehet órákig nézni különösebb fáradtság nélkül.
2021. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Hanna S ***** válasza:
80%
Rengeteget olvasok, szinte minden szabadidőmet azzal töltöm. A romantikus és a kaland regényeket szeretem, de a sci fi is érdekel. Az olvasás fejleszti az empátiát és az ágyra is nagyon jó hatással van, úgyhogy ajánlom mindenkinek!
2021. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindig olvasok, és csak papír alapú könyveket. Minden téma érdekel. Jelenleg egy megtörtént esetről olvasok: Truman Capote: Hidegvérrel könyvét olvasom.
2021. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Igen!

Sajnos kevesebb időm van rá mióta dolgozom, de szoktam rendszeresen. A netet is nagyon hasznosnak tartom, szakmai témákban meg hobbijaimhoz főleg ott szoktam olvasni meg videókat nézegetni, de a könyv az mégiscsak más, valahogy jobban kikapcsol. 2-3 óra egyhuzamban már ritkán jön össze, tizenévesként viszont teljesen megszokott volt nálam.

2021. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!