Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fajul a...

Szerintetek meddig fajul a háború a szomszédban? Megéri elgondolkodni az önellátáson?

Figyelt kérdés
Ha van valakinek némi földje meg hely ahol mondjuk tudna gazdálkodni, neki megéri átgondolni hogy belevágjon-e? Eléggé rossz irányba halad a világ, ki tudja mi lesz még itt. Talán az a legjobb ha az ember saját magát látja el mindennel, de legalábbis amivel tudja.
2022. márc. 8. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha ez bekövetkezne - de nem fog - akkor te jobb, ha a lakásban cserépben nevelsz krumplit, mert hogy nálad erősebbek le fogják rabolni a földedet, az biztos!

Még így is alig marad a gyümölcsből, termésből, ha nem őrzöd éjjel-nappal, mi lenne éhínségkor?

Még olyan is elindulna szerezni, aki életében egy fűszálat nem vett el a máséból.

2022. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A gyűjtögető életmód az #1-es altal vazolt okok miatt szerencsésebb.

Tanulj meg halászni, vadászni.

2022. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Igen a legjobb ötlet megpakolni a hűtőt, fagyasztót, spájzt, és a lakásban várni hátha esetleg valaki megpróbál betörni és kirabolni.


Elsőként ahogyan első válaszoló is mondta az olyanokat fogják lerabolni, akik önellátóak, és ez messziről látszik rajtuk :D

2022. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
51%

Semmit nem érsz a földdel, ahogy 4000 éve nem érnek az egyszerű emberek a földdel, ha háború van.

Pláne most, hogy lebombázzák, pl, akkor oda van fél évnyi munkád, nem csak az van, hogy na, az egyház vagy állam meglop a magántulajdonodtól.


Én nagyon örülök, hogy a két legfontosbab szakmában dolgozunk a férjemmel, és kiválóan tudunk a fegyverrel bánni, engedélyünk is van, stb. A túlélésért bármire hajlandó vagyok, pláne a férjemért.

De ez természetesen a leg-leg-leg utolsó dolog, remélem nem tör ki 3. vh, vagy ilyesmi, borzalmas lenne.

2022. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

A hűtővel, fagyasztóval jobb nem kalkulálni, mert zűrös helyzetekben, háborúban a villany megy el először és minden rád rohad.

Nagy valószínűséggel jelen esetből kiindulva a gázcsap lesz elzárva, ergo sütni-főzni sem fogsz tudni.


Áss egy vermet, abban raktározz el krumplit-hagymát-zöldséget, szerezz be egy sparheltet (kéményes!) vagy 10 gázpalackot és mindez megvan, kezdheted továbbgondolni a többit!

Egyéb ötleteket nem tudok adni, mert nem gondoltam bele mélységében, mivel egy ilyen világban én már nem szeretnék élni.

2022. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Bunker, konzerv, mittomén, de nem föd.
2022. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Konzervekért fogják ölni egymást az emberek.
2022. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#1

Anyámék az önellátásra készülnek, pontosan ezért nem is értem a dolgot...

2022. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!