Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mióta apa rákos, vissza...

Mióta apa rákos, vissza járkál ide előtte sose jött élte az életet , sajnálnom kéne őt?

Figyelt kérdés

Anyámmal nincsenek együtt. Azért nem élnek már együtt mert anyám elment dolgozni emberei lettek és apa nem kellett neki. Apa mindig is ivott de az elmúlt években minden pénzét elitte , egy alkoholista.

Kb 3 éve már nem járt ide. Én anyámmal élek még(sajnos) a családi házban.

Nem járt ide soha, élte az életét elitta a pénzét stb.

Most mióta kiderült hogy rákos, két helyen is daganatja van, ide járkál....anyámat sem bírom elviselni meg apámat sem. Anyám le élt vele 25 évet szült neki 100 gyereket , elált dolgozni és nem kell neki apám?

Apám meg egy alkoholista , de mindig az volt, nem ezért nincsenek együtt. Most meg az a szerencsétlen ember beteg, mit fog kezdeni magával? Szerintem azért járkál ide mert vissza akar jönni. De anyámnak esze ágában sincs vele újra együtt élni. Nagyon nagy vérű nő....de apámat se védem semelyiket nem bírom elviselni. Soha nem fogom feldolgozni azt amik voltak gyerekkoromban és még most sem tudtam elmenni innen.

Nem tudom mit tegyek az lenne a legjobb ha szó nélkül elmennék innen , semmit nem tudni róluk de még nincs annyi pénzem hogy ezt megtegyem. Levan fogyva , remeg, nem tud dolgozni hónapok óta, nagyon rosszul néz ki....

Mi lenne a helyes megoldás? Mit tegyek?


2022. márc. 9. 12:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon megvisel ez az egesz egy roncs vagyok
2022. márc. 9. 12:26
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Nem kell sajnálnod, de a kérdést is felesleges volt kiirnod. Konkrétan miert nem szereted egyiket se?
2022. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%

100 gyereket...???


Mivaaaan...????

2022. márc. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%

Elhiszem hogy megvisel, elég tragikus ez az egész.

Gondolom ebben a félelemben nem akar egyedül maradni, ami érthető; ilyenkor ezerszer rosszabb a magány.


De nem a gyerek felelőssége, hogy a szülő terheit magán hordozza. Az, hogy apád élete így alakult első sorban az ő felelőssége, ő hagyott ott benneteket, és vonta ki magát a szülőség felelőssége alól, amin nem változtat semmi.


De nem csak ti lehettek a segítségére. Esetleg apukád jogosult lehet segélyekre/támogatásokra, ha nem tud dolgozni az egészsége miatt, vagy vannak terápiák, amik segítenek lelkileg feldolgozni a rákot.


A testvéreiddel pedig lehettek egymás támaszai, hiszen mind ugyanezen a poklon mentek át.

2022. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!