Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Még nekem kellene sajnálnom?...

Még nekem kellene sajnálnom? Mit gondoltok, irigy?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, akivel gyakran beszélünk. Diplomás, tanárként dolgozik alsó tagozatban. Én meg "csak" manikűrös vagyok. Nem birja elviselni, hogy valaki jobb mint ő. Van olyan kollégája, akinek van még egy munkahelye. Mindig elmondja, hogy milyen jó annak, aki két helyen dolgozik, mennyi pénze van. Ő utál munkába menni, siránkozik, hogy nem tud megvenni magának dolgokat, közben pedig van pénze, nem sok, de nem is annyi, hogy csórónak nevezze magát. Nekem is hangoztatja, hogy milyen jó nekem, mert van pénzem, meg, hogy nekem biztosan teher őt elviselni, mert mi társadalmilag nem egy szinten vagyunk, nekem megadatott minden, ő meg szegény. Sokszor már nem tudok neki mit mondani, nem értékel semmit. Ha próbálom meggyőzni dolgokról, akkor az van, hogy nem értünk egyet, ha hallgatok, és nem mondok semmit, akkor azt vágja a fejemhez, hogy akkor neki talán fizetnie kellene valakit, hogy meghallgassa a problémáit...még sok ilyen van, most nem jutnak eszembe dolgok, de belefáradtam már...mit mondjak, hogy megjöjjön az esze??
2013. szept. 8. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

1.Mióta szegény egy ember,akinek van elég ideje nyáron lógatni a lábát a semmibe?

2.Mióta szegény egy ember,aki egyáltalán többet keres,mint a minimálbér?

3.Miért lett akkor tanító,ha így áll a dolgokhoz hozzá?

4.Te miért barátkozol olyanokkal,akik lenéznek azért,mert "csak" manikűrös vagy?

5.Te miért alacsonyítod le már-már szinte saját magadat is az ő kedvéért?(Ezt onnan veszem,hogy még ezekután is észhez akarod téríteni)


-Nem szegény az ember,akinek van ideje nyáron.Meg egyáltalán VAN ideje.

-Soha nem volt szegény az,aki valamennyit is keresett.Szegény azaz ember,aki lelkileg szegény.

-Nem kellett volna tanítónak mennie.

-Nem kell barátkozni ilyen emberekkel,akik lenéznek azért,mert neked nem diplomás szakmád van.

-Ne akard észheztéríteni,nem fogod tudni.

2013. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A " csak " manikűrös titulust én adtam magamnak, mert ahhoz képes, hogy én az vagyok, még is én vagyok az, aki társadalmilag magasabb szinten van, mint ő. Pedig én ezt csak otthon csinálom, tanulás mellett, szóval nem is fizetés, amit kapok.
2013. szept. 8. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen barát mellett nem kell ellenség.

Ne akard meggyőzni, mert minek? Lopja az idődet, lehangol.

Vannak akiknek alanyi jogon jár a siránkozás.

Hagyd, keress más barátot, nem éri meg az energiát, hogy meggyőzd. Nem tudod.

2013. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából, nem akarom hagyni. Nekem fontos, de ezzel ki tud készíteni, ha nem úgy szólok, ahogy neki tetszik, akkor már egyből én vagyok a rossz.
2013. szept. 8. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csóróság-érzés talán belülről jön nála, nem a mostani körülményei vagy a keresete miatt.

Én is voltam úgy, amikor nagyon sokat kerestem (ez persze relatív), mégis csórónak éreztem magam, mert ahhoz voltam szoktatva gyerekkoromban, hogy nincs pénzünk és nem engedhetjük meg magunknak ezt-azt-amazt. És akkor is úgy éreztem, hogy nem költhetek arra, amire akarok, mert ez jött belülről. Csak gyűjtögettem a bankban, mintha nem is lett volna jövedelmem.

Talán ilyesmi van a háttérben, próbáld meg erre rávezetni.

2013. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már én is feszegettem. Korán meghalt az apukája, elmondása szerint sokszor volt, hogy nem is maradt pénzük hó végére. De azt mondja nem emiatt, ez tény, hogy ő csóró. Ha más vesz egy okostelefont, egy autót vagy bármi mást, akkor azonnal, jön: " ha én tudnám, honnan van annyi pénzük." Az én válaszom erre általában az, hogy dolgoznak, tudatosan gyűjtenek, félretesznek, spórolnak, nem pottyan senkinek sem az égből. Ez után a mondat után, máris úgy veszi, mintha azt mondtam volna, hogy irigy. Előfordult, hogy le is tette a telefont, mert annyira megsértődött ezen. Még csak 18 vagyok, nagyapám szokott pénzt adni nekem, nem sokat, de utazásra, kajára, ruhákra. Nem vagyok menőmanó, nincsenek drága ruháim, mégis én vagyok az, akinek mennyi pénze van, holott az egyik dolog, hogy nincs is pénzem, a másik, ha lenne sem vágnék fel vele.
2013. szept. 8. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!