Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki az az ügyeletes tiszt a...

Ki az az ügyeletes tiszt a katonaságnál?

Figyelt kérdés

Ezerszer hallottam már, de nem találok kielégítő választ.

Mitől ügyeletes? Az, hogy tiszt, az oké, rendfokozat miatt. De minek az ügyeletese? lehet portaügyeletes, körletben is, szóval nem értem.


2022. márc. 12. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ők végeznek pl ellenőrzést a kijelölt laktanyákban, őrszolgálat, stb. A szabályszerű működést felügyelik gyakorlatilag.
2022. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy alakulaton belul tobb ugyelet is van, amit katonak vagy altisztek latnak el. Kapus, sofor, radios, orseg, stb.

Ezeket felugyeli a szolgalatos tiszt, aki ha jol emlekszem a leirasra, a parancsnokot is helyettesiti a munkaprogramon kivul.

2022. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az aktuális objektum parancsnokának távollétében gyakorlatilag ő fogja össze szakmailag az objektum működését, ill. ellenőrzéseket hajt(tat) végre, jelentéseket menedzsel. Az ügyeletes tisztnek akkor is "képben kell lennie", amikor a parancsnok az objektumban van. A riasztási rendszer működtetése is hozzá tartozott egy időben, - de szerintem ez már nincs így. Az előre leszervezett kiértesítési rendszert is ő menedzselte. Régen a tűzoltó rajt küldték körbe a "véres karddal" a tiszti lakótelepeken - a harckészültség szintjével az érintettekhez.
2022. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy az ügyeletes tiszt (röviden ÜTI) nem állandóan ugyanaz a személy, hanem felváltva kerülnek beosztásra a tisztek ebbe a (24 órás) szolgálatba. Nem tudom, ma hogy van, de régen ő adott engedélyt pl. az ebédosztás megkezdésére is a konyhaügyeletesnek és ő döntötte el az időjárástól függően, hogy milyen öltözékben kell lemenni a reggelitornára. És ő tartotta az eligazítást a 24 órás szolgálatnak (őrség, kapu-, telephely-, alegység-, konyhaügyeletnek). Volt ÜTI helyettes is.

Ahol én szolgáltam, ott volt napostiszt is, olyan én is voltam párszor, de az teljesen más kategória, mint az ÜTI.

2022. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!