Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki jártas a témában, azokat...

Aki jártas a témában, azokat kérdezném, a szociális munka mesterképzés miben másabb mint a szociális munka alapképzés?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

#szociális munka alap- és mesterképzés
2022. márc. 14. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alapképzés adja meg a szakmát, a mesterképzéssel pedig az alapképzésre építve képzik tovább a szakembereket. Mesterképzésen egy területre koncentrálnak, én pl. Social work Development and Management tanultam (bocs nem magyarul tanultam). De nem igazán értem pontosan mit értettél a kérdésed alatt.
2022. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es, nagyjából értettem a válaszod és ez lett volna a kérdésem lényege hogy mivel több, miben másabb a szociális munka mesterképzés mint az alap. Ezek szerint ha jól értettem az alapképzésben a szociális munka általános ismereteit sajátítják el a hallgatók, míg mesterképzésen egy adott területre specializálódnak és ezen a területen belül mélyítik el a tudásukat.
2022. márc. 14. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. Mesterképzésre az mehet akinek megvan az alapképzése. Én elvégeztem sok mindent nem kezdtem vele, talán abba segített, hogy amikor állást kerestem akkor segített. De most is olyan munkát végzek ahová elég az alapképzés. Amikor én voltam mesterképzésen néhányan már vezető pozícióban voltak, nekik sokat segített a képzés. Nem tudom, hogy neked megvan-e már az alapképzés, azt ajánlom, hogy akkor menj ha vannak konkrét terveid, hogy miért kell ez a diploma. Sokan elvégzik, csak a biztonság kedvért, de használni nem igen használják.
2022. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2022. márc. 14. 22:19
 5/5 anonim válasza:

Az alapképzés megtanít mindenre, ami a munkád elvégzéséhez szükséges.

A mesterképzés egyrészt a magasabb beosztást teszi számodra könnyebben elérhetővé ezen a területen belül. Magyarán ebből a szempontból egyfajta vezetőképzőnek is lehetne hívni, persze ez nem garancia hogy csak úgy előléptetnek a munkahelyeden és a fokozat megszerzésére nem jogosít automatikusan magasabb kategóriába. Bár, ezt érdemes megérdeklődni a munkahelyeden, mert általában megemelik valamivel a fizut ilyenkor. :)


Másrészt a doktori fokozat elkezdéséhez (phd tanulmányok) egy mesterképzés a beugró. Szóval, ha doktorálni szeretnél ezen a területen valaha, akkor ezt a lépcsőfokot nem tudod kihagyni a tanulmányi lépcsőfokokban.


Szerintem csak akkor kezdj bele, ha szeretnél egyszer vezető lenni ezen a területen, vagy pl magánszolgáltatást nyitni (pl öregek otthona, segítő hálózat), vagy ha egyszer doktorálni szeretnél, vagy magasabb fizut kapnál a munkahelyeden. :)

2023. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!