Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hagyjam ott a mesterképzést?...

Hagyjam ott a mesterképzést? Csődtömeg vagyok?

Figyelt kérdés

Nyelvszakos mesterképzésre járok, ami egyáltalán nem megy jól. Másodéves vagyok, de már most csúszom egy évet, szóval még legalább másfél év lenne hátra. (Évek óta nehézségeim vannak az élet minden területén, az elmúlt kb. 3 évben semmi nem jön össze. Depresszióra gyanakszom.) Az előző nyári átsorolásnál éppenhogy nem raktak át fizetősre. A mostani vizsgaidőszakban is képtelen vagyok koncentrálni, ráadásul ha még egy évet csúszni fogok (ami elképzelhető, a január végén lévő vizsgák miatt), akkor nem lesz elég a 12 állami félévem. (Amit igazából már nem is nagyon bánok.) Talán passziváltatnom kellene februártól és átgondolni az életemet. Persze elmennék dolgozni egy normális munkahelyre. Mostanában csak diákmunkáim voltak. (Per pillanat még az sincs.) El sem tudom képzelni, hogy ebből az egészből diplomamunkát írjak. (Már az alapszakos szakdolgozat is nehezen ment.) Kicsit cikinek érzem ezt az egészet, mert az összes szaktársam jól tanul. Nem tudom mi legyen. Igazából semmihez nem értek, egy nyelvszakos BA diploma olyan, mintha érettségim lenne. Nem hinném, hogy sokat ér a munkaerőpiacon. Viszont már totál elegem van az egész felsőoktatásból.


Igazából nem nyavalyogni akarok, csak jól esett ezt most kiírni magamból, mert eléggé stresszes vagyok.


25/F



2020. jan. 19. 20:07
 1/10 anonim válasza:
de nyelvet azert jol beszelsz? mertvaz sokat szamit kb barhova felvesznek ahova ez kell jo fizut is adnak a legtobb helyen es nem kell ertemi feltetlen barmihez is. ilyen helpdeskes, supportos assistance melok leginkabb. ha nem szeretned vagy ugy latod nincs ertelme passzivalj es menj el dolgozni, lehet h nem is fogod folytatni, de ezt majd te erzed. nincs veszve semmi ha esetleg ott is hagyod, ne aggodj
2020. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az MSC sétagalopp a BSc-hez képest. Azt mondod az utóbbi három év kudarc, ahhoz képest egy BSc diplomát csak összehoztál. Szerintem beszélj egy szakemberrel
2020. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Először is azt kell eldöntened,hogy igazán érdekel-e a szak amit tanulsz.Ha igen akkor erőfeszítések ellenére is megfogod tudni csinálni.Ha nem érdekel nem tragédia ha másba fogsz bele,dolgozol esetleg mindkettőt csinálod. Fiatal vagy még. Vannak akik 40evesen kezdenek új tanulmányokba, továbbképzésekbe.
2020. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Az MSC sétagalopp a BSc-hez képest. Azt mondod az utóbbi három év kudarc, ahhoz képest egy BSc diplomát csak összehoztál. Szerintem beszélj egy szakemberrel."


Az alapszakos diplomát 2017-ben szereztem. Nem azonnal mentem mesterre. Körülbelül az alapképzés végétől (utolsó 1-2 félév) érzem, hogy "lelkileg" nem vagyok jól, minden nehezemre esik. Azért utolsó lendülettel nagy nehezen még sikerült az államvizsga. De azóta tényleg zéró teljesítményt nyújtok mindenhol.

2020. jan. 19. 20:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor pihenj egy kicsit, vegyél egy nagy levegőt, gondold át, hogy mit vársz a jövőtől, emlékeztesd magad arra, hogy miért vágtál ebbe bele. Szedd össze magad, és csináld végig.
2020. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy csődtömeg, különben nem sikerült volna BSc sem. Mármint nem azt akarom mondani, hogy az csődtömeg, akinek nincs alapszakos diplomája, mert nem, nem az.


Én is azt gondolom, hogy passziváltatnod kellene, ott hagyni semmiképpen se. Amíg pedig passzív vagy, menj el szakemberhez a depresszióddal.

2020. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, már egy kicsit meg is könnyebbültem. Senkinek nem beszéltem eddig erről, mert nagyon szégyellem. A barátaimnak sem merem elmondani, a családom sem tudja, hogy valójában ilyen nagy gondban vagyok.
2020. jan. 20. 03:27
 8/10 anonim válasza:
Wow, mintha magamról olvasnék.. durva. Hogy vagy azóta?
2020. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyetlen vizsgán mentem át, szerencsére pont az az egy volt csúszós. Ezért elméletileg nem csúszok további egy évet, de gyakorlatilag már nagyon-nagyon fel vannak torlódva a tárgyaim.


Te hogy vagy?

2020. febr. 12. 02:24
 10/10 anonim válasza:

Na az tök jó hír, grat :)


Elég sz@rul. Folyton azt érzem hogy rossz helyen vagyok, teljesen demotivált vagyok, sok órán úgy érzem, hogy összeroppant a stressz ( az egyiken konkrétan 110-es volt a pulzusom és gyomorgörcsöm volt).


A sok "bruteforcing" miatt kiégve is érzem magam, és ha ott is hagynám a sulit, azt se tudom mihez kezdenék/ mit tanulnék helyette. Már úgy érzem semmi sem érdekel.

2020. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!