Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mások is úgy érzik hogy a...

Mások is úgy érzik hogy a 90-es évek vége, 2000-es évek eleje sokkal jobb időszak volt?

Figyelt kérdés

Vagy csak nekem vannak ilyen nosztalgikus érzéseim azzal a korszakkal kapcsolatban? Akkor voltam gyerek és úgy érzem mintha minden jobb lett volna.

Az iskolában nem a telefonunkat nyomkodtuk egész nap, meg nem azt néztük ki milyen márkás ruhát visel. Nem volt facebook, instagram, tiktok, nem a mcdonaldsba jártunk enni. Jó időben kinn fociztunk, télen hógolyóztunk, szánkóztunk. Nem hoztak senkit kocsival iskolába, gyalog jártunk többen akik egy környéken laktak.

Valahogy minden normálisabb, nyugodtabb volt. Nem rohantak ennyire az emberek. Nem volt ennyi válás sem. A zenék, filmek is jobbak, minőségibbek voltak, még most is azokat a filmeket adják a tv-ben amik akkor készültek pl. Harry Potter, Gyűrűk Ura. Megkockáztatom hogy az időjárás is jobb volt, nem emlékszem hogy márciusban téli kabátban jártunk volna. Az emberekben nem volt meg ez a nagyzási mánia, nem azt nézték kinek milyen kocsija, iPhone-ja van. Valamikor 2008-2009 környékén kezdett ez megváltozni.


2022. márc. 15. 10:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

"A zenék, filmek is jobbak, minőségibbek voltak"


Már elnézést, de a '60-as években is léteztek szar zenék meg filmek, amik senkinek sem tetszettek. Csak azokról az utókorban szinte senki sem tudott, mert nem maradtak meg a köztudatban.


Hülye emberek meg már a 19. században is voltak.

2022. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen egyetértek Kérdező. Én akkor voltam kisgyerek, szép idők voltak. Az emberek boldogak és kedvesek voltak, én pedig naiv.

Meg volt bennem a gyermeki naivitás. Nem volt halálos vírus, nem voltak a szomszédban nagyobb háborúk (a 2000-es években) tudom a jugo harc ott volt de na az a 90-es években volt.

Nem volt 40 fokos kánikula, személyesebbek voltak az emberi kapcsolatok és nem voltak telefont nyomogató zombik. Jó zenék voltak. Oké ott volt 9:11, de az egy tengerrel odébb volt.

Nem volt ennyi természeti katasztrófia. Egyre rosszabbodik a világ, Covid, orosz-ukrán háború. Nem volt meg az atomháború veszélye.

A politikai élet is sokkal kultúráltabb volt Magyarországon.

2022. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Én is egyetértek. Úgy visszamennék.
2022. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nagyon jó időszak volt. Érdekes visszagondolni. Egyszerűbb volt a világ, kevesebb a lehetőség, de vhogy mégis könnyebb volt.
2022. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Jobb időszak volt, csak nem nekem, beteges voltam, és sok dolognak örülök hogy már nincs...de viszonylag boldogabb voltam akkor és persze fiatalabb is :d


29f

2022. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként a Harry Potter, Gyűrűk ura után mostanában nekem csak a witcher ütötte meg a mércét...amiért megérte élni :d vagy megélni.
2022. márc. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
A 80-as évek még jobbak voltak
2022. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Én a 2000-es évek elején voltam tini. Imádtam az akkori zenét, a Hajógyári szigetet, a Bankot ,és valahogy én úgy éreztem,hogy akkoriban az emberek jobban megélték a szerelmet. (Bár lehet csak azért mert tini voltam 😀) Pont a minap gondolkodtam rajta,hogy manapság nincsenek olyan mélyen érintő érzelmes zenék mint akkoriban. Amúgy nekem nagyon hiányzik az az időszak. Én nagyon szerettem az akkori divatot is a csipőnadrággal az X-it-tel az élen. Rengeteget sétáltam akkoriban hatalmas hóesésben az akkori barátommal (ma már a férjem). Én a mai napig siratom,hogy elmúlt.
2022. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem.


Én pont például a technológia fejlődésének örülök.

Szeretem, hogy online tudok bevásárolni, nem kell kéthetente cipekedni vagy 3 naponta el... az időt a boltra, mert nem bírtam cipekedni. 1 órán belüli online bevásárlás van, így nem kell csak azért felöltöznöm és lemennem, hogy megvegyek 5 dolgot.

Szeretem az online Budapest bérletet, az online vonatjegyvásárlást, azt, hogy valós időben láthatom, hol vannak az előbbi járművek, késnek-e stb.

Szeretem online intézni az ügyeimet.


Szeretem azt, hogy a megállóban, járművön vagy parkban is olvasgathatok azokban a témakörökben, amik engem érdekelnek. Ha úgy van, nemzetközi fórumon, ha úgy van, magyar fórumon, ha úgy van, cikkeket. Erre a 90-es években lehetőségem se lett volna, mert akkor az internet is luxus volt és az is milyen volt....


Rengeteg válás volt már a 20. században is. Sőt! Biztos vagyok benne, hogy mindigis arányaiban hasonló mennyiségű házasság volt borzalmasan rossz, csak az egyház miatt nem tudtál kilépni belőle... Vagy épp anyagi okokból vagy épp a megvetés elkerülése miatt. Jobb volt szerinted???


Pont, hogy azt nézték a gyerekek, hogy a másik milyen márkás ruhát visel-e és a ruhája divatos-e. Pont ilyesmik miatt szóltak meg engem is, '99-ben kezdtem az elsőt, innen látod, mikor jártam iskolába.


Fogalmam sincs, mit értenek az emberek az alatt, hogy az emberi kapcsolatok "nem személyesek". Ugyanakkor amikor az internetre hivatkoznak, hogy emiatt több az otthonülős, akkor kezdem azt érezni, pont az ilyenek az otthonülősök.

Beülős helyek hétköznap is TÚLzsúfolva (azaz már az a kategória, hogy nem is annyira kellemes ott lenni), mozitermek sokszor tele vagy majdnem tele, edzőtermek túlzsúfolva, az öltözőben esetleg egy sarok jut, uszodák túlzsúfolva, mehetsz este fél 9-re, hogy "csak" 3-an legyetek egy sávban, kirándulóhelyek túlzsúfolva, szombat reggeli helyközi buszokon állnak sorban az emberek, mint a heringek, vonaton se biztos az ülőhely, ha kerékpárt viszel, imádkozol, hogy ne problémázzon a jegyvizsgáló a sok bicaj miatt. Bringás helyek túlzsúfolva.

Nem igazán látok beszélgetés helyett telefont nyomkodó embereket, de amúgy ha véletlen nyomkodják, annak is lehet oka....


Nem tudom, melyik 90-es és 2000-es évekről beszélsz, de rengetegen jártak gyorsétterembe enni. Viszont most is sokan vannak, akik nem erre vágynak.


Továbbra is 99-ben kezdtem az iskolát. Sokakat hoztak autóval. Gimibe főleg (2005-ben kezdtem a gimiben (hatosztályos volt)). Amúgy el tudnád magyarázni, hogy miért baj, ha autóval viszik? Nem biztos, hogy a környéken laknak.


Időhiányosak az emberek, 10-20-30 éve is azok voltak. Rohanást nem tapasztalok. Rohanás alatt amúgy mire gondolsz?


Vannak most is minőségi filmek.


Emlékszem télikabátos márciusra és olyan meleg nyárra, hogy inkább NEM akartam minket kiengedni kora délután.


Ugyanúgy nézték az emberek, hogy kinek milyen a telefonja, kocsija.


Inkább akkor voltál fiatal(abb), egészséges(ebb), éltek, akiket szerettél, biztonságérzettel gondolsz vissza a korra. Innen a nosztalgia.

2022. márc. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
Én is szerettem azt az időszakot.
2022. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!