Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mások is úgy érzik hogy a...

Mások is úgy érzik hogy a 90-es évek vége, 2000-es évek eleje sokkal jobb időszak volt?

Figyelt kérdés

Vagy csak nekem vannak ilyen nosztalgikus érzéseim azzal a korszakkal kapcsolatban? Akkor voltam gyerek és úgy érzem mintha minden jobb lett volna.

Az iskolában nem a telefonunkat nyomkodtuk egész nap, meg nem azt néztük ki milyen márkás ruhát visel. Nem volt facebook, instagram, tiktok, nem a mcdonaldsba jártunk enni. Jó időben kinn fociztunk, télen hógolyóztunk, szánkóztunk. Nem hoztak senkit kocsival iskolába, gyalog jártunk többen akik egy környéken laktak.

Valahogy minden normálisabb, nyugodtabb volt. Nem rohantak ennyire az emberek. Nem volt ennyi válás sem. A zenék, filmek is jobbak, minőségibbek voltak, még most is azokat a filmeket adják a tv-ben amik akkor készültek pl. Harry Potter, Gyűrűk Ura. Megkockáztatom hogy az időjárás is jobb volt, nem emlékszem hogy márciusban téli kabátban jártunk volna. Az emberekben nem volt meg ez a nagyzási mánia, nem azt nézték kinek milyen kocsija, iPhone-ja van. Valamikor 2008-2009 környékén kezdett ez megváltozni.


2022. márc. 15. 10:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
"Sajnos" nekem is a kérdezővel kell egyetértenem. Ugyanis hiába ez a nagy technológiai fejlettség, ha mindnek az, az ára, hogy egyre kevésbé figyelünk egymásra. Hiszen az egyre kényelmesebb életünkért, bizony egyre többet is kell dolgoznunk. Ez pedig akárhogy is nézem, csakis a szociális életterünk rovására oldható meg.
2022. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Igen, voltak a csípőnadrágok. Én rühelltem, mert folyamatosan olyan érzés volt, mintha le akarna esni, vigyázni kellett, hogy ne látszódjon ki a bugyim vagy akár a kőművesdekoltázsom és sokszor fáztam, mert nem volt, ami melegítse a derekamat. Igen, a póló, de az nem "simul úgy rá", nem melegít úgy. Akkor is szívesebben vettem meg a boltban a köldökig érő szárú nadrágot, persze azért a tinik 90%-a leszólt.


Nem hinném, hogy kevesebbet dolgoztak volna az emberek.

Most mennyit dolgozol? Mondjuk irodában napi 8 óra + ennek nem része az ebédszünet, azt le kell dolgozni + az utazás. Régen is ez lehetett... Ráadásul most kezd elterjedni a home office, tehát nem is kell minden nap utazni.


Nem volt ukrán-orosz háború, de volt délszláv.


A III. világháborúhoz ugyanilyen közel álltunk a kubai válság alatt is.


Kihagytam, hogy sokkal nagyobb kultúrája van az egészséges életmódnak. Sokkal több az információ, sokkal több a lehetőség is és sokkal elfogadottabb a dolog. Ha futsz az utcán vagy éppen nem eszel húst, akkor egyre kevesebb ember néz bolondnak.


Budapesti vagyok.

Itt a tömegközlekedés is fényévekkel jobb. Több az új jármű, tisztább és fényévekkel jobb az utastájékoztatás.

Mind a MÁV, mind a BKV esetén graffitis oldalú járművekre emlékszem.

Volt egy nyaralónk, oda a vasporszagú, hangos, ócska minőségű, napközben és hétvégén is késő "posta BHV"-val lehetett menni. Figyelni kellett, hova ülsz le, ahol nem volt graffiti az ablakon és kiláttál. Ma meg korszerű motorvonat jár és legalábbis csúcsidőn kívül egyre ritkábbak a késések. A graffitit pedig jóformán azonnal leszedik.


A nagyvárosi kerékpáros közlekedés is egyre elfogadottabb, egyre több munkahelyen van zárt kerékpártároló illetve öltöző, zuhanyzó.



Ami a politikát illeti... Ugyanúgy egymásnak estek az emberek. 2008-ban hunyt el Nagypapám, tehát abszolút a szóban forgó időszakban élt még. Emlékszem, hogy sajnos sokat vitázott illetve sokszor volt egészségtelenül ideges a politika miatt. És más felnőttek is a környezetemben.



Hajrá, ezt is pontozzátok le.

2022. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Te aztán jó fusztrált lehetsz. A sok online ügyintézés helyett, néha menj emberek közé is mert meg vagy feszülve...
2022. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

13


Szerintem meg te menj emberek közé, hogy lásd, hogy mindenhol tömeg van, mert mindenki kimozdul. És utána talán nem fogod rám fogni, hogy feszült vagyok és nem fogsz lepontozni eltérő vélemény miatt.

2022. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
12. Oké, a divat a 90-es években is ugyanolyan pocsék volt mint manapság.
2022. márc. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

15


Körülbelül.


Viszont mi volt jobb?


Az Ikarus 435/Ikarus 280/hugos BHV nulla utastájékoztatással?

Hogy jóval nehezebben szerveztél kirándulást a barátaiddal?

Hogy amennyiben a regényeken túl volt speciális érdkelődési köröd, jóval nehezebben fórumoztál és olvastál utána?

Hogy minden ügyet személyesen kellett intézni?

Hogy a bevásárlással el kellett menjen 2-3 óra a tömegnyomorban?

Hogy amennyiben kellett pl egy műszaki cikk, időt kellett rá áldozni elmenni érte és persze infót szerezni is jóval nehezebb volt?

Hogy nem étkezhettél egészségesen?

Hogy jóval kevesebb volt a sportolási lehetőség és amiatt is sokkal többen néztek hülyének?

Hogy jóval nehézkesebb volt bicajjal munkába menni?

Hogy hajléktalanok laktak a metróállomás peronján?

2022. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%

A politikát tekintve, sosem volt ennyire megosztott az ország mint most.

Volt délszláv háború, de kevesebbet találkoztunk vele, mint ma egy nap alatt az ukránnal.

Mondjuk vicces h itt vered az asztalt online, h mégpedig nem szorult a világ a netre és a virtuális kapcsolatokba, bizonyítva ezt egyedüli többszörös hozzászólóként :D

A fejlődésnek vannak előnyei, de hátrányai is, amiket nem kezel senki. Lásd a közösségi média vezető fejlesztőit, akik tiltják a gyerekeiket amíg lehet, mert tudják milyen manipulatívan működik.

Te tömegeket látsz mindenhol, más meg a kihalt focipályákat, kávézókat, utcákat, amik anno tele voltak.

Heti egyszer azért el lehet menni boltba, én zárkózott vagyok, de ennyi igényem van a rendeléssel szemben.

Mindenki mindengol telefont bámul, kár vitatni. Én olykor órákat utazok a kollégákkal, ma már kb 2 mondat mellett, mert a fb izgalmasabb.

Nagyon úgy fest, te egyedül vagy a tökéletes kis mátrixodban, amit épp a mátrixban élve aktívan próbálsz fals dolgokkal védeni

2022. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%

16. „Az Ikarus 435/Ikarus 280/hugos BHV nulla utastájékoztatással?"


Szerintem most sem jobb.


"Hogy jóval nehezebben szerveztél kirándulást a barátaiddal?"


Telefon már akkor is létezett.


"Hogy amennyiben a regényeken túl volt speciális érdeklődési köröd, jóval nehezebben fórumoztál és olvastál utána?"


Biztos vagyok benne hogy 2022-ben is létezik olyan hobbi, amihez nehézkes az információszerzés Hogy minden ügyet személyesen kellett intézni?


„Hogy a bevásárlással el kellett menjen 2-3 óra a tömegnyomorban?”


De legalább személyesen megtapasztaltad, hogy vacak árut akarnak-e rád sózni vagy minőségit. Míg a csodás interneten csak egy fényképet látsz a termékről.


„Hogy amennyiben kellett pl egy műszaki cikk, időt kellett rá áldozni elmenni érte és persze infót szerezni is jóval nehezebb volt?”


Úgyszintén.



Hogy nem étkezhettél egészségesen?


Zöldségek, gyümölcsök és gabonafélék már akkor is voltak.


„Hogy jóval kevesebb volt a sportolási lehetőség és amiatt is sokkal többen néztek hülyének?”


Ez csak az manapság divatos sportokra igaz


„Hogy jóval nehézkesebb volt bicajjal munkába menni?”


Ez sem igaz, mert 2022-ben talán még nehezebb mutatvány bicajjal közlekedni.


„Hogy hajléktalanok laktak a metróállomás peronján?”


Ez manapság is ugyan így van

2022. márc. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

En 2000-ben erettsegiztem, imadtam azt a korszakot 😍

Amugy nem igaz, hogy nem volt net. A 2000es evek elejen nekunk mar volt otthon a jo kis betarcsazos :) de akkor az szuper volt :) 🎉

2022. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
19 Nekem is 2006-tól van internetem.
2022. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!