Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire félsz a haláltól?

Mennyire félsz a haláltól?

Figyelt kérdés

Már egy ideje észrevettem magamon, hogy egyre jobban félek a haláltól, és egyre többet foglalkozok a témával.

A lehető legrosszabb az, amikor ez az érzés tavasszal jön elő. Hosszabodnak a nappalok, ilyenkor tudatosul bennem, hogy jön a nyár, vége van a borongós időszaknak. Ezzel egyidőben az is eszembe jut, hogy mennyire szép az élet, nagyon sok lehetőség van benne.

Sajnos elég beteges vagyok, de kimondottan halálos betegségem nincs. Együtt lehet élni mindegyikkel (megfelelő étrend, illetve életvitel).


Van itt olyan, aki fél a haláltól? Mi a legnagyobb félelmed a halállal kapcsolatban? Illetve mennyire görcsölsz rá arra, hogy egyszer elmúlik minden?



2022. márc. 15. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Félek tőle nagyon...csak nem tudom miért, nincs valami k..va jó életem, amúgy sajnos nekem is sokszor eszembe jut ez.


29f

2022. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nagyon. Talán nem is magától az elmúlástól, bár nyilván valamilyen szinten attól is. De leginkább magától a halál pillanatától és az odavezető úttól. Hogy mennyire lesz nehéz átbillenni, hogy mennyire fog fájni, hogy mennyi ideig fog tartani, hogy mennyit fogok szenvedni.
2022. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Én néha kifejezetten kívánom a "véget" - leginkább gyászreakció miatt.


De amikor észreveszem magamon, hogy egyre nehezebben járok a lábaimon és fáradtabb vagyok - akkor veszem csak észre, hogy bőven elmúlt a fiatalságom.

2022. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Most, hogy közel van hozzánk a háború, így én is szoktam félni.
2022. márc. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem magától a haláltól félek, persze valamennyi halálfélelem bennem is van, de egyben izgatott is vagyok, kíváncsi hogy milyen lehet és lesz-e utána valami. Én inkább attól félek, hogy nem fogom elérni a céljaimat az életben és előbb köszönt a kaszás, mint szeretném.
2022. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én attól félek, hogy fiatalon halok meg. Attól, hogy úgy halok meg, hogy sosem értem el azokat a dolgokat, amiket szerettem volna. Félek, hogy későn derül ki majd egy betegség, és ennyi volt... annyi ilyet látok sajnos az interneten is, annyi fiatal hal meg... tény, hogy sokan balesetekben, de sokan betegségben. Utálok belegondolni abba, hogy ez bármikor bárkivel megtörténhet, nem számít, hogy az ember 15 vagy 65 éves, a betegség senkit sem kímél meg. Pláne, hogy ugye írtam, hogy félek, hogy úgy halok meg, hogy sosem értem el azokat a dolgokat, amiket szerettem volna. Ilyen például a saját család. Még fiatal vagyok viszonylag, még jópár év van addig, amíg ott fogok tartani, hogy családalapítás, stb, viszont nagyon félek, hogy sosem jutok el odáig. Mostanában pedig az interneten is csak mindenhol ilyeneket látok. Vagyis, hogy fiatalok halnak meg betegségekben. Tudom, hogy ez valószínűleg mindig is így volt, sosem kímélte a fiatalokat sem a betegség, de mostanában mintha tényleg mindenhol csak ezt látnám.
2022. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Magától a haláltól nem, hiszen az élet része. Inkább attól, hogy túl hamar jön esetleg és még nem felnőtt a lányom...
2022. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem fogtak rám fegyvert, azt hittem nem félek a haláltól. Egyébként meg mások halálától jobban félek. Úgy értem családtagok halálától.
2022. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Eléggé félek tőle, nem túl sokat éltem, rengeteg dolgot meg kellene még tapasztalni.
2022. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem félek a haláltól, de nem is várom. Tart az életem amíg tart. A halál mindenkit utolér nincs kitérő előle. Akkor meg minek is foglalkoztatna?
2022. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!