Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Le szeretném adni a második...

Le szeretném adni a második keresztnevem házasság előtt, mi a menete?

Figyelt kérdés

Két keresztnevem van, de sosem éreztem a magaménak, konkrétan zavar is, hogy mindenhol úgy kell aláírni meg stb. Szeretnék normális két nevű ember lenni. :D

Viszont milyen irataimat kell megváltoztatnom? Ha a születési nevemet így változtatom meg, akkor változik az anyakönyvim és az irataim, iskolai bizonyítványaimat is újra kell igényelni?

És ha utána megházasodok, akkor a leánykori névhez mit kell írnom? Amit megváltoztattam, vagy amire megváltoztattam?

Egyelőre még csak terv, azért itt kérek segítséget.



2022. márc. 17. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj be az anyakönyvvezetőhöz és kérelmezd a születési neved változtatását. Mielőbb tedd meg, mert 60 nap az ügyintézési határideje és csak ezt követően van értelme a házasságkötési szándékot bejelentenetek.


Ha engedélyezik és marad csak 1 utóneved, akkor a továbbiakban mindig mindenhol 1 utónévvel kell szerepeltetni a leánykori nevedet.

2022. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Anyakönyv vezetőnél úgy is jelezni kell, hogy milyen nevet akarsz viselni amikor férjhez mentél.


Pl. Született: Mészáros Kinga Anna

Felvett: 1. Kovács Kinga. Elhagyva a 2. keresztnevet.(Férj neve Kovács X.)

2. Kovács - Mészáros Kinga.

3. Kovácsné Mészáros Kinga.

De maradhat a születési név, elhagyva a 2. keresztnevet.

Ha teljesen le akarod cserélni a keresztneveidet, 7 ezer Ft. illetéket kell fizetni. Pl. Kov. Mész. Tünde, stb.

Ha csak a 2. keresztnevet hagyod el nincs illeték házasságkötés esetén. Egyébként ill. köteles!


Válás után, ha vissza akarod venni a születésit, ill. megváltoztatni a családi, vagy a keresztnevet, illeték köteles!

2022. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2

Nem, nem lehet leadni a második keresztnevet házasságkötéskor, de ha erre látsz kormányhivatali jogszabályt, szívesen eolvasom.

2022. márc. 17. 09:23
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A 2-es hülyeséget írt, rosszul gondolja, mert egyáltalán nem tudja, hogy a 2 ügy 2 teljesen külön eljárás.
2022. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De ha leadom a második keresztnevemet 10 ezerért, attól nekem nem kell nagyobb összeget fizetnem majd a házassági névváltoztatáskor, ugye?

Mert ilyet olvastam, hogy ha egyszer megváltoztatod, utána már a következő 50 ezer forint lesz.

2022. márc. 17. 09:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A személyit, lakcímkártyát, szül. anyakönyvet a megváltoztatott néven fogod megkapni! (pl. Kovács Kinga) Ez a férjezett név.


A születésid marad az ami volt, de az anyakönyvvezetőnél szólj, hogy szeretnéd elhagyni a születésidből a 2. keresztnevet. Ez 2 munka, mert 1. Házassági név amit választasz, 2. születési amiből elhagysz. Elsőnek nem jól írtam, mert illeték köt. a 2. variáció. (Bocsi.)


A bizonyítványokat nem muszáj átírni, de a későbbi kalamajka és a születési megváltoztatása miatt, jó ha új névvel kikéred...


Egyébként az anyakönyvi rendszerben lábjegyzetként minden megmarad, hogy ha a születési nevet is vált valaki, még akkor is, ha családit és keresztet is cserél! Nem változtatás esetén is!😁

2022. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két külön eljárás.

Ha születési nevedet változtatását kérelmezed, akkor az 10.000,- Ft.


Pl. Szabó Piroska Éva helyett csak Szabó Piroska leszel.


(anyakönyvvezeteőnél nyújtod be a kérelmet, de a belügyminisztérium dönt)


Ha újra változtatod a születési nevedet, akkor 50.000,- Ft az illeték, hogy ezzel ne szórakozzanak az emberek, hogy 100-szor is változtatják.


Pl. Szabó Piroska Anna nevet veszed fel.


Vagy KOvács Piroska leszel.


A házassági névmódosítás az egy anyaköünyvi eljárás, az anyakönyvvezetőnél jelzed, hogy hogyan veszed fel a neved a házasságkötéskor, ez ingyenes, akárhányszor házasodsz, mindig ingyenes.

2022. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!