Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az Aszperger Szindrómánál...

Az Aszperger Szindrómánál normális az empátia és szimpátia hiánya?

Figyelt kérdés
Közönbös vagyok az emberekkel(nem utálok+nem szeretek senkit, még a családtagokat sem). Nem törődöm az emberek érzéseivel(nem érzek semmit ha valakivel valami rossz v. Jó történik). Nagyon rideg vagyok és ez zavar. Aszpergeresek mit gondoltok erről? Ez normális? Lehet valamit tenni ez ellen?

2022. márc. 19. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
'Where there is a mind there is a way"
2022. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Kedved Kérdező!

Nem írtad le, te aspergeres vagy?

Mert teljesen más a válasz akkor, ha orvosilag dignosztizáltak nálad Asperger-szindrómát, akkor, ha csak úgy gondolod magadról, hogy az vagy, és akkor ha csak érdekel a téma.

2022. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es orvos diagnosztizált
2022. márc. 19. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
2-es vagyok. Nem támadásból vagy sértésből kérdeztem. Csak nekem hiányzott ez az információ, hogy tudjam, tudok-e segíteni.
2022. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Azt gondolom, hogy igen, normális, a tanulmányaim során is ezt olvastam róla, azonban egy szkizid személlyel ellentétben náluk (tehát az Aspiknál) ez tanítható, fejleszthető ez a képesség, ugyanakkor, ha elmagyarázzuk nekik, hogy mi miért van, akkor képesek érzelmeket is kimutatni.
2022. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én diagnosztizált autista vagyok, de mégis képes vagyok empátiára és szeretetre. Nem mindegyikünk egyforma. Vigyázni kell a szakirodalommal.
2022. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is, és én is. Legfeljebb nem a szokott módon/intenzitással mutatjuk ki, mert már eleve eltérően dolgozzuk fel magunkban, de szerintem egyáltalán nem jellemző az empátia szó szoros értelmében vett hiánya.
2022. márc. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!