Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet úgy élni ha az...

Hogy lehet úgy élni ha az ember nem akar élni, nem akar semmit sem az élettől és semmit sem az életben?

Figyelt kérdés

2022. márc. 21. 02:58
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Minden csalódás mögött áll egy erős nő.
2022. márc. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Olvasnivalót ajánlok és pár bogyót.

Veszteségből nyereség-vereségből győzelem c. könyv, Szendi Gábor írása. Én Almási Kitti miatt vettem meg a könyvet, aztán kiderült ez az ismeretlen ember írása óriási hasznot hordoz.

Bogyók: Természetesen azzal kezdem, hogy szakembert keress. Amíg eljutsz leírok neked csodabogyókat. Ezek gyógynövények, vitaminok, tápkiegészítők. Recept nélküliek. Mindet itt olvastam, nem volt vesztenivalóm... Rhodiola Rosea, B3 vitamin, Tyrosine, L-Tryptophan, B vitamin komplex (interherbtől) Pár nap után érezni fogod a hatást, 2 héten belül pedig visszakapsz valamit magadból. Ha belevágsz először a tabik, utána a könyv. Nézz utána interneten, megbízható helyről vegyél, árban elég nagy a szórás, az olcsó is jó.

Egyébként most azért netezek, mert Szendi Gábor könyvei után keresgélek, csak idetévedtem a kérdésedhez.

2022. márc. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Pár éve én is ezt a kérdést tettem fel. Nem éreztem, hogy lenne értelme bárminek is. Aztán arra gondoltam, hogy tényleg ilyen szar lennek? Most komolyan, nálam százszor élet képtelenebb bárki valahogy tovább el, és valahogy sz@r lenne, hogy én erre nem vagyok képes. Ő megteszi, akkor nekem is megy. (Őszintén zavart, hogy én ezt nem tudom megtenni ) Szóval elkezdtem keresni, mi az, amiért érdemes élni. Olvastam sok könyvet, és közben megismerem embereket. ( kerestem a társaságot) . Azóta annyit tanultam, hogy nem érdemes a múltat nézni ( nehéz, mert sokszor asszocialok rá), de próbálom elvetni. Magamat próbálom egy képzeletbeli skálán feltüntetni. Innen ide jutottam. És mondjuk adok

Egy újabb pontot, pl ma azért is sétálok egyet akar a ház v tömb körül, es tovább jutottam, mert ki mozdultam és ennyi meg ennyi métert tettem

Meg. Aztán mondjuk szeretnek egy kutyát, mert jó lenne valakivel törődni . Stb . Így tovább. Nekem akadt társam az úton , remelem neked is sikerül. Szerintem fogd fel úgy, egyelőre, hogy erősebb vagy bárkinél, sőt ez igazából a helyzetedben igaz is, hogy igen is, az élet egy sz@r, de te képes vagy ezen túl tenni . Nem ér ennyit az egész h fel add . Többet ér, h te igen is meg mutatod :) most komolyan . Ha egy 20 iQ pontos ember képes erre, te meg inkább. Ne hagyd magad ! :) es mennyi és mennyi lehetőség rejlik meg abban a sok évben ami elotted áll. Csak gondold végig . Tedd meg, amit lehet. Ettől élet az élet !

2022. márc. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem depizésről van szó szerintem, hanem aki tojik bele mindenbe. Ált. amíg van szülő azon csüng az ilyen, előadja hogy jajj, őt sehova fel se veszik, neki nincs senkije, majd vígan élősködik, mert megvan mindene.. Miért is változtatna vagy akarna mást? Hát ez neki jó így! Ha van párja, akkor lelkileg tapossa, ahol éri, hogy ne tudjon elmenni, hanem szintén tartsa el.. és bakker hány ilyen van! Fogalmam sincs hogy tudnak így sakkozni, de full ingyen élnek otthon!
2022. márc. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Isti22 ***** válasza:
0%
A születés nem akarat kérdése, szóval ugyanúgy lehet élni, mint bárki másnak: ver a szíved ha akarod, ha nem. Élni még mindig jobb, mint nem élni, nem kell feltétlenül életcél.
2022. márc. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a negatív kommenteket is.


4-es soha senkit nem "taposnék lelkileg" inkább abba fáradtam bele hogy engem tapostak meg mindig. És az is téves gondolat hogy mindenem megvan. Tény az alapvető létszükségleteket ki tudom elégíteni, nem éhezek és van hol laknom de ennyi. Ha ez szerinted minden akkor igazad van, mindenem megvan.

Ne ítélj el olyan embert akit nem ismersz és semmit nem tudsz róla, mert nagyot tévedhetsz.

2022. márc. 21. 10:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajna vannak ilyen emberek az országban sok helyen. Nehéz az ilyen tutira, sokuknak eü.-gondok miatt alakul ez ki. Gondolj bele: valaki aktív életet élt, dolgozott, majd lerobbant, sokkal nehezebb számára minden. Így valóban nehéz perspektíva nélkül élni.
2022. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm 7-es a válaszod, igen több okból is kerülhet az ember ilyen pszichés állapotba.

Célok nélkül vagy ha az ember nem találja sehol a helyét a világban, semmilyen közösségben, nem talál olyan embert akivel meglenne legalább minimális szinten a kölcsönös harmónia, összhang akivel valamennyire egy hullámhosszon lennének, vagy bármilyen tartós betegség megkeseríti az életét akkor az ember már nem nagyon akar sem élni így.


Köszönöm még egyszer Mindenkinek a hozzászólást!

2022. márc. 22. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!