Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért állnak sokan negatívan...

Miért állnak sokan negatívan az idősekhez?

Figyelt kérdés
Más országokban is így van?
2022. márc. 21. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Persze tisztelet a kivételnek, de ennyi negatív tapasztalat mellett könnyű áltaánosítani.


Idősebbnek lenni nem kiváltság, amit sok idős elfelejt, ebből kiindulva nem tudnak egy kérést normálisan megfogalmazni, útszéli stílusban parancsolgatnak, vagy összevissza lökdösnek. (Amikor a buszon félrelöknek vagy a boltban a zöldségeknél félrelöknek).


Az még oké, hogy adjam át a helyemet, de amikor épp olvasok, belemerlök a könyvbe, akkor nem tudjáék megkocogtatni a vállamat, hanem elkezdenek hűbörögni a háttérben, hogy ezeket a mai fiatalok.

Arról nem is beszélve, hogy én is lehetek fáradt egy kórházban fekvés vagy éjszakai műszak után.


Nem mellesleg nem értik mi az a privátszféra vagy, hgy hol vannak a határok, némelyikük pofátlan tud lenni, amikor a kisujjamat nyújtom és az egész karom kell, amikor azon kapo magam, hogy egy avdidegen rá akar venni, hogy a bevásárlást csináljam meg helette.


Ja és arról nem is beszélve, hogy, mivel illik tisztelettel bánni az idsebbekkel, ők a fiatalt tekintik egy opciónak arra, hogy kiadhassanak magukból mindent, ugyanis nem illik őket félbeszakítani, mert idősek.

Amikor vársz az otp-ben a sorodra, majd egy nő csak 1 apróságot kérdez meg és miutá válaszolt, hirtelen szájmenést kap és 5 percen belül megismered az egész életét amit egy levegpvétellel ledarált neked.

2022. márc. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Kérdezed, hogy más országokban is így van-e. Volt egy kiírás a közösségi portálokon, hogy az adott országból egy nyugdíjas mit csinál miután felkel és a legtöbbjüknek az volt, hogy fogják a poharukat, megtöltik ilen-olyan italal és kiülnek a teraszra vagy a partra, a magyar nyugdíjak válasza meg az volt, hogy fog egy befőttesüveget, megtölti és beül vele az sztk várótermébe.


Amikor külföldön éltem, én nem taasztaltam ezt a mérhetetlen gyűlöletet az idősektől, amivel bántak a fiataloktól, illetve random idős emberek nem tekintettek a pszichológusuknak. A tömegközekedési eszközökön ugyanolyanok voltak, mint mi, annyi különbséggel, hogy átadtuk a helyünket persze, de nem volt hiszti, lökdösés, hasonlók. A boltban egy idős ember megvárta amíg elveszed a gyümölcsöket, nem lökött félre. Egy bankban, ha idős ember ült melléd, nem kezdett el dumálni. Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy eléggé befelefordulóak az adott ország emberei.

2022. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Egyszer egy áruházban egy házaspár hosszan keresgélt a polcon. Szemlátomást nem tudták eldönteni, hogy melyik cimke melyik termékhez tartozik, a polc alatt vagy fölött van-e az vonatkozó cimke. Odaléptem, hogy segíthetek-e. A hölgy kioktató stílusban kiosztott, hogy mit képzelek én, megtanult ő olvasni, nincs rászorulva, hogy más olvasson helyette.
2022. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Mert némelyiket nem szabadna egyedül elengedni otthonról. A Tescoban sparos kuponnal akar fizetni. A buszsofőrt kb öt percig kerdezgeti hogy ha ő át száll kb 200 km arebb az a busz hol áll meg.
2022. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

Más országokban szerintem mérsékeltebb mint pl a balkánon.

Szerintem a sok rossz tapasztalat miatt.

2022. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem inkább ők állnak negatívan a fiatalabbakhoz. Amit te említesz, az csak reakció.
2022. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Shaddark ***** válasza:
49%

Volt itt egy rendszer váltás.

Nyugaton nem változott az érték rend, keleten ellentettjére fordult.

Amiért az "átkos"ban lecsuktak, azért most megdicsérnek és "életrevaló"nak titulálnak.

Ez azért eléggé rányomta erre a dologra a bélyegét.

A régi világban a kor érték volt önmagában. Pl. a hivatalokban, egyetemeken még mindig sokkal többet keres az, aki régóta ott van. Ez régebben nemcsaka hivatalokban, de a gyárakban, irodákban, mindenhol így volt. Ők ebből az érték rendből mentek nyugdíjba. Ami most nem számít már. Én megértem ezt.

Csak gondolj bele, bemész katonának - kopasz vagy, mindent te csinálsz az öreg katonák helyett - szopsz 40 évet - aztán amikor öreg leszel eltörlik az öreg előjogokat és az újoncok egyenlőek veled. Téged nem idegesítene? :)

És hát, pont nem abban a korban vannak amikor az ember nyitott az új dolgokra, elvekre, hozzá állásra...

2022. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.


1. senkit nem tisztelek a koráért, mert az egy állapot

2. amelyik idős bnkó, beszól, stb ahhoz én is úgy állok (nem tahón, maximum hűvösen)

3. sok idős azt hiszi, hogy attól mert leéltek xy évet, előjogaik vannak, holott nem

2022. márc. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Némelyik iszonyatosan viselkedik. Poénból csúcsidőben utaznak, a buszon lökdösődnek sokszor durván. Egyszer egy öreg pasi egy fiatal gyereket a botjaval ütött, mert nem ment azonnal arrébb, hogy le tudjon ülni.

Nem tudnak várni, rendelőben, hivatalban sopankodnak, sóhajtoznak, meg trükkökkel hogy soron kívül bejussanak. Egy mami a múltkor kb. rosszullétet színlelt, csak hogy a doki behívja hamarabb. Érdekes, kifelé már nem szenvedett, vigyorogva ballagott ki.

2022. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Shaddark ***** válasza:
88%

Nem akarom védeni a tiszteletlen viselkedést, mert az védhetetlen, de.

"3. sok idős azt hiszi, hogy attól mert leéltek xy évet, előjogaik vannak, holott nem"

Nagyon sok kultúrában vannak előjogaik, pont ezért. Magyarban pont nincs, mert ez nem egy elfogadó, toleráns társadalom. De pl. Japánban, sőt a legtöbb távol-keleti kultúrában, de Indiában és Kínában igen.

Hogy ott "agyilag normálisabban" öregednek az emberek, vagy egyszerűen csak nem kell lökdösődniük mert előre engedik őket azt nem tudom, de ott nincs ilyen :)

Van helyette "az idősek tiszteletének a napja" ünnep viszont.

Magyarország az usa (direkt kisbetű) mintát vette át, ahol alig várják hogy megpusztuljanak, mert nem hoznak már hasznot, viszont sokba kerülnek.

És hát ahogyan az előttem hozzászóló írta - Amilyen az adjonisten...

2022. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!