Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértenétek egy olyan...

Egyetértenétek egy olyan világrenddel, hogy az embereknek csak ranggal járjanak jogok?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, hasonló működik már Kínában is.

Milyen státuszú munkát végez valaki, mennyire hasznos a társadalom számára, milyen iskolai végzettsége van, mennyit mosolyog. Ezek szerinti pontozás és aki nem ér el bizonyos pontszámot, attól megvonni bizonyos jogokat.

Ne legyen alapjog, étterembe, szállodába vagy egyéb más vendéglátó helyekre menni. Ne legyen alapjog, saját ingatlant vagy autót venni. Vagy egyáltalán vezetni. Vagy bizonyos termékek megvásárlása, ne vehessen meg bárki, bármit.

A legalacsonyabb kasztokat, konténervárosokba, vagy ha úgy tetszik gettókba kellene szeparálni. Oda nekik kocsmát, dohányboltot, másra meg úgysincs igényük.

Szerintem egy ilyesmi rendszer, sokkal igazságosabb és fenntarthatóbb lenne a mostaninál. Persze a keresztény hit is azt mondja, hogy mind egyenlőek vagyunk. Isten előtt igen, de társadalmilag semmiképp.

Miért lennék én egyenlő, egy aluliskolázott, primitív, buta prolival? Vagy egy padon fekvő büdös hajléktalan sem hiszem, hogy egyenlő velem.

Szerintem idegesítő, hogy akik társadalmilag fontos munkát végeznek, azok nem jutnak semmire, nincsenek megfizetve (mentősök, ápolók, tanárok stb.) akik meg akik meg himi-humi alja munkát végeznek (betanított munkások, segédmunkások, pénztárosok, árufeltöltők stb.) azokat meg nyomják fölfele.

A társadalmilag alacsony rangú réteget, nem kellene beengedni sem vendéglátó helyekre, (mert csak mások pihenését teszik tönkre, zavaróak) Megszaporodtak az öreg 20 év körüli autók is az utakon, mind közlekedni, mind parkolni lehetetlen tőlük. Az alja rétegnek nem szükséges kocsival járni még a wc-re is.

Veszik a lakásokat 3 gyerekre. S már a magasabb rangú embereknek csökken az életterük, a prolik jóléte miatt. Mindent ellepnek. Én nem érzem magam egynek velük és nem is akarok keveredni velük.

Tehát valaki egyetért velem, hogy jól érezné magát egy ilyen kicsit talán Orwellinek mondható rendszerben? S ha nem, miért nem?



2022. márc. 21. 20:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Hát ilyen hülyeséget is rég olvastam... Te beteg vagy... Költözz Kínába!
2022. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Gettókba? Onnan meg mehetnek a koncentrációs táborokba, majd a gázkamrába, ugye, Hitler jr.?
2022. márc. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen agyatlan ötletek szokták lámpavasra juttatni a hasonló önjelölt "zseniket"...
2022. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Katona Dius ***** válasza:
100%

Én nem ranghoz, IQhoz és EQhoz kötném ezeket a jogokat. Pl a vezetést is. Mikor apuci megveszi a csöpp fiacskájának a sok millás kocsit, aki nem tisztelve senkit, okozza a baleseteket, mert mit neki a másik ember, egy "csóró, aluliskolázott proli" meg lehet, hogy kisebb valószínűséggel fog elbxszni a zebrán, mikor nekem van elsőbbségem.


Azt azért vedd figyelembe, hogy ezek a prolik azok akik elvégzik azt a a melót, amit te sosem lennél hajlandó. És miattuk van étel az asztalodon és roha rajtad. Ha nem lenne csóró proli, aki megtermeloi az ételt, aki a boltba viszi, aki eladja (mert akár megveszed a boltban és magadnak főzöl, akár valahonnan veszed a főtt kaját) azzal sok sok prolinak volt munkája. A ruhát is amit viselsz, nem egy gazdag báró készítette, hanem egy proli.


Amúgy az iskola nem tesz emberré. Lehet lesz egy végzettséged, de diploma ide vagy oda, lehet valaki attól még tajparaszt bunkó.

2022. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"Miért lennék én egyenlő, egy aluliskolázott, primitív, buta prolival? Vagy egy padon fekvő büdös hajléktalan sem hiszem, hogy egyenlő velem."

Valóban ne vagy egyenlő. Még náluk is sokkal, de sokkal mélyebben vagy.

Hányok az ilyen embernek nevezett lényektől.

Nem ártana kezeltetni magad, mert ezek a gondolatok már nagyon komoly mentális betegségre utalnak.

2022. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, eszerint a leírás alapján te a legalja vagy, tehát ha létrejönne a kis álmod, pont te lennél az, akinek semmi joga nem lenne. Szerintem annyira nem tetszene.
2022. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező egy nárcisztikus, pszichopata.
2022. márc. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt, aki ezt kitalálta egy központi helyen kellene felgyújtani elrettentésként
2022. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: elmondanád, hogy neked és családtagjaidnak mi a végzettsége?
2022. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
9: Proliságból és aljasságból diplomázott...
2022. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!