Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Te hogy éreznéd magad, egyetér...

Te hogy éreznéd magad, egyetértenél az illetővel?

Figyelt kérdés

...Ha egy barátod azt állítaná, hogy csak azért lógsz vele, hogy ne légy egyedül? Olyan személy, akivel azt érezted, hogy jól egyeztek, majd ezt hallod vissza.


Pl. Valakivel egy ideig elég közeli kapcsolatot ápolunk, azt mondja, hogy kötődik hozzám meg a kevés emberek egyike vagyok, aki felé nyított. Bár én nehezen mutatom ki az érzéseimet, így ridegnek tűnök sokszor. Talán emiatt egy időre elidegenedtünk, nem tudom miért, de nem is zaklattam, mert nem szívesen lógok mindig másokon, ha ők nem keresnek. Visszahallottam, hogy "csak azért barátkozom vele, hogy ne legyek egyedül, miután összevesztem a régebbi barátommal".


Ez az állítás elég értelmetlennek hangzott számomra. Nehezen tudom leszűrni, hogy most akkor barátságosabbnak kellene lennem, vagy pont az a probléma, ha egyáltalán közeledtem?


Én szeretnék változni emberi kapcsolatok terén, de furcsállom az olyan embereket, akik bármit negatívan szűrnek le, mintha csak beakarnád jópofizni magad nekik. Emiatt nagyon tartózkodó vagyok, mert nem szeretem ezt éreztetni senkivel.


Ezt bántásnak kéne venni, vagy az illető személy is bizalmatlanságból beszél?


2017. nov. 25. 15:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki félreértené, nem panaszkodás vagy idesírás a kérdés célja, csak dilemmmás volt számomra:)
2017. nov. 25. 15:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez most így ennyiből teljesen szituációfüggő, az segítene ezen a legtöbbet, ha találkoznál vele, és élőben türelmesen megbeszélnétek ezt.
2017. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Igazad van! Köszönöm a válaszod.
2017. nov. 25. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ezt bántásnak kéne venni,"

Szóval valaki mond neked x dolgot, és akkor te megbeszéled magaddal hogy minek kéne venni, és akkor úgy érzed magad tőle?...


Nagyon értelmetlen dolgokat írsz.

"Te hogy éreznéd magad, egyetértenél az illetővel?"

Attól függ, hogy IGAZ E VAGY SEM.

Ha tényleg azért barátkoznék vele, akkor egyetértenék vele, ha nem akkor nem. Nem érezném magam sehogy.


"Nehezen tudom leszűrni, hogy most akkor barátságosabbnak kellene lennem, vagy pont az a probléma, ha egyáltalán közeledtem? "

Olyannak kell lenned, amilyen neked kényelmes és jó.

Az nem számít hogy ő mit ért félre.


Van egy tévhite amit kitalált, mégpedig az hogy csak azért lógsz vele mert összevesztél valakivel.

Te egy szóval sem írtad le hogy ez igaz e vagy sem.

Annyi, hogy elmondod neki, hogy nem, nem ezért lógsz vele, és bírod őt. Ennyi.


"Ezt bántásnak kéne venni, vagy az illető személy is bizalmatlanságból beszél?"

Miért, ha az illető bizalmatlanságból beszél, akkor nem bántásnak veszed? Vagy ha bizalmas és úgy mondja akkor bántásnak veszed?

??

2017. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 4 Köszönöm a válaszod!


"Annyi, hogy elmondod neki, hogy nem, nem ezért lógsz vele, és bírod őt. Ennyi."

Zavaró, ha valakiben felmerül ilyen gondolat, nem értem, miért hinné ezt. Bár teljesen egyetértek, csak attól féltem, hogyha el is mondom neki, hogy nem (ami egyértelmű számomra), talán nem hinné. Alapból nem értem, miért gondol ilyent valaki, és ezért sértő.



"Miért, ha az illető bizalmatlanságból beszél, akkor nem bántásnak veszed? Vagy ha bizalmas és úgy mondja akkor bántásnak veszed? ??"


Ezt úgy értem, hogy nem mindegy, hogy rosszindulatú, flegma sértegetés, vagy valami értelmesebb indoka lehet rá.

2017. nov. 25. 16:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az ilyen játszmázást mindig lezárom azzal, hogy ha a barátom ismer, akkor tudja jól, hogy egyedül is elvagyok és százszor inkább választanám a magányt, mint a szar társaságot.
2017. dec. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!