Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el hogy kövér...

Hogyan fogadjam el hogy kövér vagyok?

Figyelt kérdés

Régebben vékony voltam de 2-3 éve nehezebbé vált a sportolás. Kiderült hogy szívbeteg vagyok. Írtak fel gyógyszereket de nem veszek észre szinte semmi javulást. Ugyanúgy nem bírom a terhelést. Ha elkezdek tornázni, futni vagy akármi nagyon nagyon hamar kifulladok, felmegy a pulzusom, szúr a szívem stb.

Nem eszek sokat, egészségesen étkezek. Mégis hízok..

A családomban amúgy minden nő kövér. Sokat mozogtam, azért tudtam vékony maradni. Sose akartam olyan lenni, mint ők. Most viszont kezdek én is egy zsírdisznó lenni. Semmi kedvem kimozdulni otthonról, mert ronda dagadék lettem. Jön a jó idő, le kell vetni a kabátot, lenge ruhákban járkálni. Elmegy tőle a maradék életkedvem is.

Sok, nálam kövérebb ember olyan magabiztos. Látszik rajtuk hogy boldogok a bőrükben, van önbizalmuk. Hogyan tudnám én is elfogadni magam?



2022. márc. 23. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Előbb végig járnám az orvosokat. Hormonpanelt, vércukorszintet és inzulinrezisztenciát nézess, lehet szervi oka is.

Naponta mennyi kalóriát viszel be?

2022. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

hát ha ilyen zsírdisznóként tekintesz a teltebb nőkre, akkor először is a fejedben van gond, ott kell változnod

dagadt vagy és kész

2022. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kellene elfogadnod. A mozgást szeretted, kell is, a kövérség meg egészségtelen.


Pajzsmirigyed rendben? Egyéb paraméterek?


Nekem személyes tapasztalatom (nyersen is tapasztaltam és kalóriaszámlálás eredménye is ez), másokon is látom, hogy a súly 90%-ban, ha nem 100, az evésen múlik.


Mi a szívbetegséged?

Nem műthető?


Sok szívbetegség műthető (nekem pl szívbillentyű gondom van) és/vagy pont, hogy kötelező a kardiojellegű sport vele.

2022. márc. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Én szívizomgyulladással edzek napi szinten. Pedig a terhelést nekem sem kellene eröltetni, és én lefogytam 110 kilóról 63 ra, ráadásul formám is lett. Tudod, mikor valaki azt mondja, hogy olyan tested van, mint egy sportos huszonévesnek, azt 40+-os vagy az azért odab*ssz :-D
2022. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívizomgyulladással nem kellene erőltetni, viszont a szívizomgyulladás elmúlik, nem?
2022. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos szövődményes lett... De ez aligha tántorított el a céltól 🙂
2022. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os


Az szép.


De azért vigyázz magadra, a szív fontos szerv. Ne csinálj semmit, amit tilt az orvos.

2022. márc. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6, egyrészt neked is igazad van, főleg ha nem a szíved visz el, akkor a súlyod (bocs, nagyon pozitív hangulatban vagyok ma), másrészt azért tényleg vigyázz rá.

amúgy egyesnél a pont, volt már teljes kivizsgálásod? azt meg csendben jegyzem meg, hogy nem csak kardiós edzések vannak, amik leterhelik a szívet is... legjobb barátnőmnek térde van szétmenve, tehát ott sincs torna és futkorászás, de lehet sok más dolgot is csinálni ezek mellett... vagy beletörődhetsz hogy dagadt vagy és magyarázhatod magadnak meg a világnak, hogy ígyis minden szép és jó.

2022. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam már van akkora túlsúly, ami önmagában nehezíti a megterhelő mozgást. De vannak számomra is végezhető dolgok. Csak túrázással lement rólam pár kiló. Az úszást is nagyon sokan dícsérik. (Nem tudok úszni, de azt tudom, hogy sokaknál beválik.) Futással, kardióval nem is kísérletezek, annyi minden van még amit lehet csinálni ezeken kívül is. Nem kell kinyírnom a térdeimet és neked sem kell megterhelned a szíved.
2022. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyèl kevesebbet.

És fokozatosan sportolj. Elég ha mitomén haza sétálsz a melóból.

2022. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!