Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is úgy érzi, mintha...

Más is úgy érzi, mintha felgyorsult volna a mindennapi élet és a világ 2015-től kezdődően?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, mintha tegnapelőtt lett volna 2015, 2018 pedig tegnap.

Más is úgy érzi, hogy ennyire felgyorsultak volna az utóbbi évek?

Mi ennek az oka?

Én változok, vagy az egész világ felgyorsult?



2022. márc. 28. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Maskepp nezel a vilagra, mas ember lettel ennyi. Ahogy no fel az ember egyre csak azt erzi hogy gyorsan megy az ido
2022. márc. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? minnél öregebb vagy annál jobban és gyorsabban telnek az évek én azt vettem észre. Nekem még mindig a 2000-es évek mintha tegnap lettek volna.

Amúgy rettentő gyorsan telik az idő, ez nem újkeletű dolog.

2022. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ugyanígy vagyok ezzel.


Szerintem ez betudható annak is, hogy rengeteg dolog és változás eshetősége sajnos nem a mi kezünkbe van. Ugyanakkor az is úgymond lerombolta az akkori idők hangulatát, hogy túlságosan is a digitális világba vagyunk mélyedve, csomószor a valóság dolgai is inkább az online térben zajlanak, ami rendkívül ingerszegény. Emellett észre lehet venni azt is, hogy valahogy évről évre kevesebb jó jut az embereknek (úgy összességében). + A zeneiparban is megfigyelhető a jelenség, de még számos területen...

2022. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy idősebb lesz egy ember gyorsabban telik számára az idő. Egy 6 évesnek 3 év a fél élete, egy 30 évesnek 3 év, csak az életének a tizede. Logikus, hogy másképpen fogod érzékelni.
2022. márc. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki mikor érzékelte, de nálam 18 éves kortól kezdett felgyorsulni.
2022. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

#2

Dettó...

2010 óta egy ilyen keszekusza egyveleg minden, sokkal jobban tudok emlékezni a régebbi dolgokra.

2022. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tömegkultúra olyan futószalagszerű lett, hogy keresve sem találni az értéket, emellett nincs történelem, sem vallás, az emberek magasabb cél nélkül élik az életüket magukra hagyva, abban bízva, hogy a fogyasztással, a szükségletek kielégítésével minden egyéb hiány kompenzálható. A közösségi média is szinte csak tömeges magányt, társas magányt hozott, a hagyományos (érték)közösségek szinte megszűntek, az egyén leértékelődött a végeláthatatlan folyamban, nincsenek többé illúziók, ezért bárki lecserélhető és helyettesíthető, ezzel a tudattal élni pedig nyomasztó és depresszív. Most már tényleg az az élménye az embernek, hogy ő van a (rossz) rendszerért, és nem a rendszer van érte, gyakorlatilag csak kiszolgálunk egy olyan struktúrát, ami még csak boldoggá sem tesz.


Ez a céltalan sodródás, ez az értékválság és bizonytalanság az, ami miatt a nagy képet nézve olyan egyformák a napok, nincs semmi, ami kibillenti a kerékvágást a megszokottból, és ha minden nap egyforma, akkor minden év egyforma. Ha lennének értelmes (kollektív) célok, valami magasabb rendű, amiért minden nap lehet akár valami kicsit tenni, akkor máris egy új keretet kapna az életünk, és hirtelen minden napnak értelme is lenne. A létfenntartás, legfeljebb az egyéni érdekek hajszolása (ami köré jelenleg az egész életünk épül) olyan alacsony szintű, többletérték nélküli folyamat, amibe csak beleszürkülni lehet, élvezni és magasabb szintre emelni viszont sohasem.

2022. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden egyre gyorsabb, egyre több az inger, egyre gyorsabban akarnak átélni mindent az emberek. Az inger egyre több helyről árad, egyre gyorsabban.

Van egyfajta olyan dolog is, hogy az ember minél idősebb lesz, annál gyorsabbnak érzi, éli meg az évek múlását.

2022. márc. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!