Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le, vetik meg, és...

Miért nézik le, vetik meg, és tartják férfiatlannak az alkoholt nem fogyasztó embereket?

Figyelt kérdés
Sajnos, rengeteg ilyen esettel találkoztam, sokszor ki is mondták, nem vagy te férfi, stb. (nem én vagyok az alany)
2022. márc. 30. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Engem a legkevésbé sem érdekel. A normális ismerőseim megértik (amúgy is beteg vagyok így ha akarnék se ihatnék, de nem is akarok), a többi ember véleményére meg teszek magasról.
2022. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Én sem iszom és sosem éreztem, hogy megvetnének e miatt, biztosan jó társaság elismerését szeretnéd kivívni? Nyilván egy alkesz közeg gáznak fogja tartani, hogy nem iszol…
2022. márc. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Két ilyen közeli ismerősőm is van, aki egyáltalán nem iszik alkoholt, sőt nem is dohányoznak. Tényleg, so-ha!


Mindketten egyidősek, 40 év körüliek. Az egyikük egy kigyúrt, izmos, tetovált, kopasz fickó, régen katona volt.

A másik pedig rendőr, csapaterőben századparancsnok (tudod, akik testpáncélban, pajzzsal dolgoznak :)), emellett intézkedéstaktikai instruktor.


Na, náluk sose hallottam még, hogy valaki beszólt volna nekik, hogy nem férfiasak csak mert nem isznak. :D


(A kérdéshez: Ez lehet hogy csak valami kamaszkori hülyegyerek viselkedés, ahol a pia menőő!

Majd kinövik egyszer talán...)

2022. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Mert más szellemiségben nevelkedtek. A mi szüleink még úgy nevelkedtek, főleg falun, hogy szokás volt mindenhez is alkoholt inni. Szószerint, az alkoholfogyasztásnak hagyománya van.


Az én férjem családja is 30-70 éves korosztályig mindenki iszik, még víz helyett is sokan, simán a mindennapokban. Persze kb sosem részegek, szerintem immunisak, de szerves részét képezik a mindennapjaiknak. :D Hogy ez most alkoholizmus vagy nem, azt mindenki döntse el magának.


Én elfogadtam, férjem elfogadta, bár nem tetszik. De nagyon sokszor előfordul, hogy ha valaki nem akar inni, (akár férfi vagy nő) az bunkó sznobnak van tekintve. Ez a neveletetésükből adódik.


Pont úgy, hogy valaki utálja a melegeket, vagy a vegánokat. Annyira bele van nevelődve, hogy az a normális neki.


Persze a mai fiatalság is tele vannak olyanokkal, akik bármi van, egyből kell a pia, mert a pia a "buli". Nos, a többsége ezt is vagy otthonról hozta, vagy a valahova tartozás miatt egy ilyen csapathoz csapódott pl iskolában.


De én nagyon úgy látom, hogy ez falun inkább szokás még, városban szerintem kiveszőben van a fiatalok körében, hogy csak alkohollal jó minden.


Tudod, van egy olyan berögződés, hogy a magyar ember iszik. Mert az alkohol az jó. Az mindenhez is való.


Ebből az ördögi körből egy kiszabadulás van, ha te választod meg, kivel jársz össze, kihez mész. Nekem rokonokból sajnos nem sok, de barátokból csak olyan van, aki elfogdja, ha nem kell, vagy ha soha nem iszol azt is. Ettől persze megkínál, de elfogadja a nem választ.

2022. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Mert a európai kultúra nagyságába bele lett épülve a alkohol ivás természetessége. Az elődeink összesen ittak, az alkohol kis mennyiségben jó is lehet, de nagy mennyiségben és hosszú távra nagyon rossz hatása van. Szerintem azért lett már szinte kötelesség alkoholt inni egy férfinak mert a társadalom szerin egy férfi nem mutathat gyengeséget nem sírhat stb, szerintem azért folyamodott sok férfi az alkoholhoz mivel józanan szégyen volt kimutatni az érzéseiket, ezért ha ittak és sírtak is ittasan, akkor másnap kibeszélhetik magukat arra, hogy nem tudják mi történt az előző este, vagy hogy enyhítsék a fájdalmat amit éreznek. És mivel a alkoholnak alapból nincs jó íze mert erős ízű ezért minél többet megiszik egy férfi annál nagyobb férfiaknak nézik mások őket. Én férfi vagyok, és tudom milyen nagy nyomás van egy fiatal srácon, hogy igyon mert egy férfi és sokszor ittam más nőkkel, ők megitták a féldeci felét és ha én nem bírtam volna inni (mivel előtte ittam vagy 6 fékdecit) akkor ezek a nők mondták nekem, hogy egy férfi vagyok muszáj, hogy bírjak inni és milyen férfi vagyok ha csak a féldeci felét ittam meg. Őszintén sohasem akartam elkezdeni inni, de a sok nyomás hatására bele mentem, és ez nem csak barátok általi nyomás, sőt volt, hogy egy bulin nem akartam inni és sokan teljesen elfogadták ezt a döntést, de a családom volt főleg az aki nyomott arra, hogy igyak esküvőn vagy családi összejöveteleken többnyire ha nem iszik egy férfi, akkor mindenki folyamatosan kérdi miért nem iszik. 20/f
2022. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, főleg falusi embereknél tapasztaltam (bocs)
2022. márc. 30. 15:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem iszom alkoholt, ráadásul még jogsim sincs. Duplán férfiatlan vagyok.
2022. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ostoba prolik.


Én annyiszor edzek egy héten,ahányszor ők részegek.

2022. márc. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem amiatt van mert nem fogyasztasz alkoholt. Nekem is vannak alkoholt egyáltalán nem fogyasztó ismerőseim. Alapvetően 3 csoportba sorolom őket, a harmadik lesz a te bajod:

1. Akik alkoholisták voltak, és az absztinenciát találták az egyetlen működő megoldásnak, hogy megszabaduljanak a szenvedélybetegségüktől. Nekik joggal nem meri mondani senki, hogy csak 1 sört igyanak, olyan mint ha egy kemoterápián lévő embert fésüvel cikiznél, vagy egy koncentrációs táborból megmenekült öregnek gázkamrás morbid vicceket mesélnél.

2. Akik nem beszélnek róla, csak szimplán tartózkodnak az alkohol fogyasztástól, vagy beszélnek róla, de határozott, erős személyiségűek. Nekik sem teszi szóvá senki. Ők azok kaik néha hazasegítik a részeg haverokat, és amúgy totál laza arcok, mindenki bírja őket.

3. Akik kérdés nélkül elmondják, hogy ők bizony nem isznak, csúnyán néznek vagy frusztrálódnak, ha más iszik előttük, és totál görcsös a személyiségük, főleg olyan társaságban, ahol isznak. Na őket szokták szivatni az alkohollal.

2022. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom,mièrt nèzik le. nekem egy ilyen baràtom van. Megkèrdeztem hogy mièrtnem iszik alkoholt. Vàlasz:" Azèrt, mert erőszakos, verekedős vagyok ha iszok." Èn ezèrt inkàbb tisztelni tudom.
2022. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!