Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez azt jelenti, hogy öregszem?

Ez azt jelenti, hogy öregszem?

Figyelt kérdés
56 éves nő vagyok. Észrevettem az utóbbi időben állandóan a múltban járok. Lehunyom a szemem /alvás elott/ és azt a házat udvart látom ahol felnőttem. A gondolataim is többször a múltban vannak mint a jelenben vagy a jövőben. Apám idős korában állandóan anekdotazott. Mesélt sokszor régi dolgokat. Magamra vetítve meg korainak tartom. Vannak még terveim a jövőben. Próbálom tudatosan masfele vinni a gondolataimat, többször keresem mások társaságát. Mi a véleményetek, hogyan szakadjak ki ebből? Nem akarom!
2022. ápr. 2. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, hogy nincs baj az anekdotázással. A fiatalok is csinálják, csak nekik még kicsit kevesebb az élményük.

Félve kérdezem meg: Félsz az öregedéstől? Miért?

2022. ápr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem félek csak 1 éve meg nem ez volt. Mondom, ha lehunyom a szemem, tuti hogy csakis a múltból jön a kép. Meg néha mint a villám beut, hogy valaki valamikor mit mondott. Pl. Nézem a tv-t egyszer csak teljes eletszeruseggel jön a gondolat, hogy meleg nyári nap boltból hazafelé tartva egy ismerősömmel beszélgettem. Nem akarok a múltban élni. Kicsit megijesztenek ezek a felvillanó emlékének.
2022. ápr. 2. 01:22
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján ez csak sima nosztalgia. Ezt mindenki átéli, csak a legtöbbek nem szorongnak tőle. Inkább most jobban figyelsz erre, ezért tűnik többnek. Egy évvel ezelőtthöz képest nem történt veled valamilyen változás? Magányos vagy esetleg? Mert a magány gyakrabban előhozza a nosztalgiát.

Az a tanácsom, hogy ne pórögj rá, ne foglalkozz vele külön. Nem betegség a szülőházaddal álmodni. Nem jelenti azt, hogy a múltban élnél. Foglalkozz a mindennapi dolgaiddal, tűzz ki célokat, legyél tevékeny.

2022. ápr. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért jönnek fel benned ezek a képek, mert dolgod van velük. Talán csak az adott képhez kapcsolódóan bukkan fel benned valamilyen megértés, vagy elengedsz egy adott személlyel kapcsolatos neheztelést, stb.


Lehet, hogy a lelked összegzi az aktuális életed eddigi tapasztalásait, - ez is egy lehetőség. Mostanában velem is gyakran előfordul, pedig fiatalabb vagyok nálad.

2022. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!