Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme így élni?

Mi értelme így élni?

Figyelt kérdés

Teljesen reménytelennek érzem az egész életemet, mintha mindig valaki szabotálná az egészet, semmi nem jön össze. A problémám sokrétű, az életem minden területén sikertelennek érzem magam. A legjobban az hiányzik, hogy valaki mellettem legyen és érzelmileg kapjak támogatást. Azt hiszem azt sosem kaptam meg. Nem szeretek a családommal lenni, konzervatív, szigorú nevelést kaptak kb. nulla empátiával, még vannak dolgok, amikről most is nehéz beszélni. Apám agresszív, sosem volt állandó munkahelye, anyámnak minden jó, ő elfogad mindent, ahogy van. Sosem álltunk jól anyagilag, alig tudták fizetni a buszbérletem(suli miatt ingáznom kellett) 19 évesen több fizetést kaptam, mint anyám, aki az egyetlen fix bevételt hozta a családunkba. Mindezek ellenére valahogy belém nevelték, hogy csak akkor vagyok jó és szerethető, ha én teljesítek a legjobban. Maximalista voltam mindig, rosszul viseltem, ha nem jól teljesítettm, úgy éreztem csalódást okozok mindenkinek. Felkerültem egyetemre és összeomoltam, pedig annyira vártam, hogy elszabaduljak otthonról, nem sikerült beilleszkedjek, a legtöbb csoporttársamnak az volt a legnagyobb problémája, hogy melyik étterembe menjenek ebédelni, nekem meg, hogy tudjam fizetni a lakbért, számlákat, turizzak valami viselhető ruhát. Nem tudtam velük azonosulni, próbáltam barátkozni, de nem ment, a tanulás sem ment, végig szorongtam. Több vizsgát buktam, túlstresszeltem mindent. Eljutottam a végzős évemig, de ebben az évben alig jártam be, nem tudok ott lenni, szorongok állandóan és annyira kicsi vagyok ehhez.A lakótársaim előtt eljátszom, hogy elmegyek egyetmre, de nem tudok bemenni, nagyon félek, hogy megaláznak. Mindenki azt hiszi most fogok ballagni, de senkinek nem tudom elmondani mennyire nem vagyok jól. Olyat tanulok, amit szerettem, mégis pokoli nehéz. Nem tudom mi lesz így, egyre jobban vágyok öngyilkos lenni. Aggódom a családom miatt, a nagyszüleim adnak minden hónapba 10.000 forintot evvel támogatnak, a szívem szakad meg, ha el kell nekik mondjam, hogy hiába adják, nem érdemlem meg, nem tudom vévgigcsinálni. A nagytatám nemrégen kapott egy agyvérzést is, a családban is nagy a feszültség, állandóan megy a civakodás, ha én jövök evvel, hogy nem bírok bejárni kitagadnak. De tényleg nincs lelki erőm kb semmihez. Annyira kellene valami pozitív löket, hogy kapjak erőre, de nem tudok semmit csinálni. Van értelme így élni? Tudom, hogy ennyi idős koromra már szabad akaratom kellene legyen és nem kellene ennyire félnem a véleményüktől, de nem tudok elvonatkoztatni, félek, még mindig nagy a megfelelés kényszere feléjük.

24/L



2022. ápr. 4. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, Az igazi szeretet feltétel nélküli. Akik valóban szeretnek, nem fognak megvetni, bármit is csinálsz, bárhogy is alakít a sors.
2022. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ezért nem mentem egyetemre mert tudtam hogy úgysem tudom végig csinálni, viszont te is tudod hogy ezt kár lenne abba hagyni, mert anélkül elég szopás tud lenni az élet, de mindegy ha nem tudod végig csinálni, akkor szimplán le kell szarni mindenki véleményét és egy ideig befagyasztani a dolgot (nem tudom hogy működik ez de a húgom is csinálta egyszer ezt) mert depressziós lett.

Nagyon nagy probléma ez a megfelelési kényszer...nekem is ez van és soha nem tudtam kijönni belőle, hiába járok orvoshoz, szóval ebben nem tudok segíteni.


A lényeg annyi hogy nem ártana egy kis pihenő...bár az utolsó év azért nagyon gondold meg mit csinálsz, mert már nincs sok belőle, ha túl lennél rajta könnyebben tudnál koncentrálni magadra vagy arra hogy találj magadnak egy párt (mert ahogy láttam ez is zavar).


29f

2022. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Erre csak tényleg egy dolgot lehet mondani. Vagy kettőt. Baromi buta vagy és éretlen.


"Eljutottam a végzős évemig, de ebben az évben alig jártam be, nem tudok ott lenni, szorongok állandóan és annyira kicsi vagyok ehhez."


És akkor mi van? Elmondod otthon hogy csúszol. Kész. Húha, az egyetemisták 40%-a csúszik, nem nagy kaland, ki a faxt érdekel? Még a munkahelyedet sem. Ha végzőig eljutsz, már semmi akadály nincs előtted, csak te magad, akit képtelen vagy legyőzni.


"A lakótársaim előtt eljátszom, hogy elmegyek egyetmre, de nem tudok bemenni, nagyon félek, hogy megaláznak."


Szerinted őszintén, érdekelsz bárkit is? Érdekelsz bárkit egy több ezer fős egyetemen? Kifog megalázni? Tűt raknak a székedre a szaktársaid, vagy mi? Fingópárnát?


Igen, mindenhol vannak olyanok, akiket kinéznek. De nem alázzák meg, csak tudomást sem vesznek róla. Te simán gyáva vagy.

Szedd már össze magad, vagy annyira jutsz mint anyád. Azt akarod? Amúgy koli nem tudom miért nem volt jó. Vagy olyan egyetem, ahonnan haza járhatsz mindennap.

2022. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3- bár ennyire egyszerű lenne, vidéken élek, ahol mindenki mindenkiről mindent tud, szóval, ha a családom tudja más is, és ők nagy szégyenként fogják ezt megélni, és nem akarok úgy végig menni az utcán, hogy mindenki azt kérdezze, hogy mi van velem, zavarna nagyon, mert nem érzik át a fájdalmamat, nem tudják mi van bennem, hogy mennyire akartam, és nem tud nem érdekelni, mert nekem ez fontos


-a lakótársaim történetesen a testvérem és a barátnője, akik ha megtudják, rögtön leadják otthon, hogy mi van


-hozzánk ez a legközelebbi egyetem, és pont ez volt a célom, hogy minnél távolabb legyek otthonról, fogalmad sincs néha mennyire lelki terrorba voltam, ezt csak az érti, aki tapasztalt hasonlót


-támadó vagy és érzéketlen

2022. ápr. 4. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Senki nem fogja megtudni, hogy miért halasztasz. A Neptunod titkos, a tanáraid nem mondhatnak semmit. De hazudnod sem muszáj feltétlenül. Buktál pár tárgyat, mert rá sreszzeltél. Felveszed őket később, halasztasz egy évet, koncentrálsz a szakdolgozatodra.


Ne legyél már ilyen magatehetetlen. Akkor meg is érdemled, hogy röhögjenek rajtad.

2022. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigasztal, rengeteg egyetemista hasonló problémákkal küzd. Sokan csúsznak (van aki több évet), sokan kibuknak, sokan más egyetemet választanak. Egy csomót ismerek. Szóval egyáltalán nem vagy egyedül a problémáddal.
2022. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha már eddig eljutottál, végig is tudod csinálni. Ha ez a végzős éved, akkor már fél év sincs hátra! Most nem adhatod fel. De nem tragédia, ha halasztasz, az sem.
2022. ápr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Pszichoterápia segíthetne.
2022. ápr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is voltam ilyen helyzetben, nagyon nehéz, a szüleim se támogattak. Végül otthagytam az egyetemet, és elmentem dolgozni. A munka elég önbizalmat adott, így néhány év múlva elvégeztem egy nyelvvizsgát és egy OKJ-t. Jelenleg a második diplomámat csinálom. Csak azt tudom javasolni, hogy ne érdekeljen azok véleménye, akik semmit se segítenek neked! Hagyd abba az önostorozást, te a körülményekhez képest a legtöbbet hoztad ki magadból. Ne add fel, biztos vagyok benne, hogy egy nagyon boldog élet vár még rád, még ha ez most elképzelhetetlennek is tűnik.
2022. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam is ez van, nem jó soha semmi, munkahelyeken se érzem jól magam, akivel ismerkedni akarok az nem akar velem, mindennek csak az ellenkezője történik, nem érzem miért van ez, miért nem találom a helyem az életben?! :(
2022. ápr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!