Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudom párom meggyőzni...

Hogy tudom párom meggyőzni hogy csak úgy van értelme az életének ha vannak céljai, motivációja, lelkesedése és mindig fejlődik, törekszik?

Figyelt kérdés

gyárban dolgozik és azt mondja neki ez elég, ezzel nem értek egyet.

csak nem látja hogy mit szalaszt el azzal, hogy ezzel megelégszik. hisz simán mehetne főiskolára diplomát szerezni, beiratkozhatna személyiségfejlesztő tanfolyamokra, a szabadidejében pedig több önfejlesztő könyvet is olvashatna


2022. márc. 29. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Onfejleszto tanfolyam... Szabó Péter felé?
2022. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
De ha őt nem érdekli a tanulás, könyvek, tanfolyamok akkor minek erőlteted??? Nem mindenki akar egyetemet végezni, valaki csak egyszerűen dolgozik és kész. Gondolom ő nem úgy gondolja, hogy nincs értelme az életnek ezek nélkül... Ne akard megváltoztatni az egész ember személyiségét, hanem keress egy olyan párt aki eleve ilyen.
2022. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Sehogy. Ezek a te éteted értelme, nem az övé, nem tolhatod rá a saját vágyaid, elképzeléseid.

Hiába nem értesz vele egyet, ő elégedett azzal, amije van, kénytelen vagy elfogadni!

2022. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha több az igényed a párod irányába és ő ezzel nem ért egyet, akkor az a megoldás, hogy az igényeidnek megfelelő párt keresel magadnak - és nem az, hogy folyamatosan terrorizálod. Nem etikus, hogy te próbálod meg - szabad akarata, igénye és elhatározásával szembemenően - a céljait.

A.: Elfogadod így és éltek úgy, ahogyan a legjobbat ki tudjátok hozni egymás mellett.

B.: Keresel mást, akinek nagyobb a szellemi igénye.


-Semmiképpen sem az a megoldás, hogy úgy irányítod, befolyásolod, terrorizálod, mint egy távkapcsolós tévét! Akármilyen is, ő egy ember marad, - akinél adott esetben "el is szakadhat a cérna", (aztán tátoghatsz, hogy ha egy számodra nem túlzottan szép napon olyat bever neked, hogy fél évig kúpokon élsz).

Tessék józanul gondolkodni!

2022. márc. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Utálom Szabó Pétert egy szélhámos.
2022. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az eletben az egyik legnagyobb kincs az, ha az ember elegedett az eletevel. O elegedett az ovevel, valoszinuleg te nem vagy a tieddel. Ha ez igy van, akkor o lenyegesen jobb helyzetben van egyetem es mindenfele tanfolyamok nelkul is, mint amilyenben te valoszinuleg valaha is leszel.
2022. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez most olyan, mint amikor "én szeretem Lujzát csak -15 kg-val, szőkén, kék szemekkel, nagy mellekkel". Csak az már nem Lujza lenne...
2022. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ok de úgy hogy akar közös életet felépíteni velem és gyereket vállalni hogy semmi fejlődésre nem hajlandó?
2022. márc. 29. 20:49
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Valamit benéztél, kérdező! Az a kutya, amiben te gondolkodsz!
2022. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem illetek össze, más az életfelfogásotok. Abba gondolj bele, hogy nem fog egyik percről a másikra megváltozni ha családotok lesz sem.
2022. márc. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!