Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy magunkat...

Miért van az, hogy magunkat mindig pozitív színben tüntetjük fel ezen az oldalon?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom régebben mesélte, hogy mikor veszekedett az anyjával, akkor az majdnem villával kikaparta a szemét. Mikor boldogságodra összpontosítasz, akkor tőle is jön rengeteg kritika, hogy ő milyen sokat ért el az életben stb. Személy szerint, én hiába vagyok jó már születésem óta, hiába törekedtem erre a későbbiekben is, annyi szemét, negatív ember talált meg, hogy az Isten se hiszi el magának. Mindegyik azzal jön, hogy megdolgozott az életével kapcsolatban… Mikor ártani kell másiknak, meg negatív véleményeket megfogalmazni ok nélkül, akkor tényleg boldog lehet az eredmény az életükkel kapcsolatban. Ha az ember, itt éli ki a domináns tulajdonságait, akkor az kamatozni fog a megdolgozott életükkel kapcsolatban?
2022. ápr. 5. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi értelmetlen mondat... Se füle se farka a leirtaknak. Egyedül a kérdés értelmes. Válasz rá : szerintem nemcsak itt, hanem mindenhol mimdenki általában pozitív színben próbálja meg magát "eladni", feltüntetni.
2022. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi van?
2022. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt, de egy biztos, én nem tüntetem fel mindig pozitívan magam, minek?
2022. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Az anonimítás miatt ez az oldal épp arra (is) jó, hogy olyan gondolatokat megosszunk, amelyek nem tüntetnek-tüntetnének fel minket pozitívan.
2022. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen csak pozitívban. Ritkán de szoktam itt látni kifejezetten olyan panaszkodó kérdéseket is, ahol a kérdező többnyire önmagát oltogatja és becsmérli, plusz a saját dolgaira panaszkodik.
2022. ápr. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:

Nos, a többihez amit nem túl szerencsésen fogalmaztál meg, ezért alig érteni :)

A legtöbb ember nem a környezetét kritizálja. Hanem magában vannak dolgok amiket nem képes elfogadni.

Az életében döntések amikről tudja hogy rosszak voltak de nem akar felelősséget vállalni értük.

És félelmek, rengeteg sok félelem.

Ezek ha "vissza tükröződnek" akkor reagálnak rájuk.

Azt hiszed (meg majd mindenki más is ) hogy neked, rólad szól ez a reakció. De valójában saját magukról.


Más.

Az hogy jó vagy nem jó. :)

Légy saját magad. Nem kell jónak lenned, ez butaság, a negatív egó pont ugyanannyira rossz a használójára nézve, mint a pozitív. Ha a célod hogy jó legyél, az mártíromsághoz vezet. Ami árt neked és árt a környezetednek is. Ráadásul rettentő nehéz felismerni ezt.

Általánosságban elmondható, hogy aki jól érzi magát (azaz nem igyekszik jónak és mártírnak lenni) annak a környezetében lévő/élő emberek is jól érzik magukat. Ennyit kell elérned, ez legyen a célod, hogy TE boldog legyél az életben.

2022. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!