Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg van fizetve a repülőjegyem...

Meg van fizetve a repülőjegyem egy utazásra, de nincs elegendő pénzem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A baráti társaságommal megbeszéltük, hogy jövő héten elmegyünk egy közös utazásra. A repülőjegyet már meg vettem még 1 hónapja, viszont azóta elvesztettem a munkám és eléggé sok minden bele jött az életembe, így a megspórolt pénzemhez is hozzá kellett nyúljak. Most pedig nem tudom mi tévő legyek, ha elmondom nekik, hogy nincs elég pénzem, akkor kicsit kínos lesz a helyzet és nem csak ez. Fel is fogják ajánlani, hogy kölcsön adnak nekem és majd vissza fizetem. Viszont én nagyon rosszul érezném magam, ha bárki is kölcsön adna nekem és nem szeretnék ehhez folyamodni. Viszont ha nem megyek, akkor csalódottak lesznek és én gondoltam arra, hogy oda adom valakinek a jegyemet teljesen ingyen, hogy ne vesszen kárba, de itt meg az a probléma, hogy van pár ember akinek nem szeretném oda adni ezt a jegyet mert nem kedvelem őket, az egyikük a egyik barátom testvére. Attól félek ha elmondom nekik, hogy oda adom valakinek ingyen a jegyet, akkor őt viszik, de én szó szerint utálom ezt a személyt és nem akarok neki semmit adni. Tudom ez komplikált és hosszú, de kérlek valaki próbáljon segíteni. Olyan jól tudnék ilyen dolgokban tanácsot adni ha más lenne ebben a helyzetben, de most én vagyok benne és nem tudom mi tévő legyek.

2022. ápr. 7. 00:30
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A barataidtol szerintem nem ciki kolcsont elfogadni, ha ilyen helyzetben lenne egy baratom, en minden tovabbi nelkul allnam a nyaralas alatti koltsegeit, ha elfogadja. Mert szeretnem, hogy ott legyen velunk, ez a lenyeg. (Nyilvan anyagi helyzet fuggo, de ha nincsenek olyan helyzetben, ugysem ajanljak fel.)
2022. ápr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal sincs semmi gond, ha pénzért adod oda a jegyet valakinek. Azt majd ők eldöntik, hogy kinek ajánlják fel, nyilván olyannak fogják, akivel szívesen utaznának együtt. Ha pedig kifizetik, akkor igazából mindegy, ki vette meg.


Szerintem ha tényleg a barátaid, akkor el kell fogadniuk, hogy bocs srácok, elég nehéz helyzetbe kerültem, most inkább spórolnék, úgyhogy nem utazom veletek. Azzal sincs semmi gond, ha nem fogadsz el kölcsönt.

2022. ápr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha felajanjlanak, akkor illik elfogadni.

Ne erezd ettol rosszul, hisz ezert vannak baratok ..

2022. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn Norvègiàba utaztam pàr ève. Utàz előtt hiryelen egy 100.000 ft os kiadàsom lett. Egy baràtom kisegítet, mindent megvett. Mindennek az àràt felítam, ès termèszetesen vissza is adtam. Nem szègyen, megesik az ilyen.
2022. ápr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden eddígi válasz 100%-os hozzászólást kapott. Egyetértek én is, gondold meg, ne hagyd ki a barátokal tervezett együttlétet !
2022. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mégegyszer át gondolom az egészet. És ha fel fogják ajánlani, hogy kölcsön adnak (amit tudom, hogy fognak), akkor talán bele egyezem. De még inkább át gondolom.
2022. ápr. 7. 12:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, de repjegynél nem úgy van, hogy csak odaadod a jegyet valakinek, az névre szól

átírtani más nevére lehet hogy többe kerül mint maga a repjegy, nem olcsó mulatság

szerintem menj el

2022. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most repülnék először így nem tudtam, hogy a repülőjegy névre van.
2022. ápr. 7. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, mindenképpen oldd meg, higy tudjatok menni közösen
2022. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez mekkora koltseggel jar kb?

Ha magyon minimalis talan oke.., de ha nagyobb akkor en nem mennek.

Utazni ugy h nincs mibol?? Barati Hitelbol? Ha utanna megint jon szembe valami mihez fogsz nyulni? Megint kolcson kersz?

En inkabb nem nyaralnek, lassan jon a valsag, te meg rogton tartozassal akarod kezdeni?

2022. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!