Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok ennyire féltékeny?

Miért vagyok ennyire féltékeny?

Figyelt kérdés
Még párom néhány családtagjára is. Borzalmas. Ha úgy érzem nem én vagyok az első számára, nagyon féltékeny tudok lenni. Miért akarom, hogy csak az enyém legyen, hogy csak velem foglalkozzon? Persze nem mondom és nem mutatom ki, magamban örlődöm, mert tudom, hogy ez nem normális. Vajon miért vagy mitől alakulhat ki az emberben ilyen erős féltékenység? Milyen múltbéli, esetleg gyerekkori dolgok okozhatnak ilyet?
2022. ápr. 10. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A szüleidnek nem birtokoltad a minden igényedet kielégítő szeretetét, odafigyelését. Ez a bizonytalan kötődés. Menjél el pszichológushoz, hogy kibeszéld.
2022. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell pszichológus, természetesen. Tök jó, hogy felismerted a gondot és az is szuper, hogy nem adsz hangot az irigységednek.

Szerintem a szeretetet kellene újradefiniálnod. Képzeld el úgy, mint egy hagymát. Minden rétege egy-egy típusa a szeretetnek, de mindegyik más mértékű és más érzés. Például a párod örökké szeretni fogja az anyukáját meg az unokatesóját is, de sosem úgy, mint téged. Ahogy embert szerelemből szerethet, azt a szeretetet neked adja, senki másnak. A többiek teljesen más kategóriában vannak, úgyhogy nincs ok az irigységre. :)

2022. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Magaddal mennyire vagy elegedett, van onbizalmad? A tapasztalataim azt mutatjak, azok az emberek sokkal hajlamosabbak a feltekenysegre, akik igazabol onmagukkal elegedetlenek.
2022. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1

Apám szeretetéből valóban nem kaptam sokat.


#3

Ez is talált, nagyon nem oké az önértékelésem.


#2

Köszönöm!

2022. ápr. 10. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
És ez a kettő (1-3) összefügg: azért nincs önbizalmad, mert a szüleid kicsi korodban, amikor ez lett volna a dolguk, nem alakították ki. Nem fejezték ki, hogy "jó" vagy. Ez az ő dolguk lett volna éppúgy, mint ruhát venni neked. Most már csak tudatos önismereti munkával tudod a rossz önértékelést leépíteni és lecserélni egy jóra, és azt el is hinni. Ebben segítenek a támogató kapcsolatok, de saját magad is. Képesnek kell lenned önmagad erényeit értékelni. És akkor nem fogsz attól félni, hogy elveszíted a párodat, mert nem vagy elég jó neki, hanem mindenki más jobb.
2022. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Jó lenne tudni, hogy nő vagy férfi vagy-e :|

Így nehéz megállapítani a dolgot...

Hogy most egy férfi vagy egy nő "*****" hallhatjuk :)"


Köszönöm ezt a hasznos privát üzenetet. Leírnád kérlek, hogy pontosan mit is takarnak a csillagok?

Csak akkor tudod megállapítani a dolgot, ha tudod, hogy női vagy férfi hiszti, vagy mi?

2022. ápr. 11. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!