Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek egy része miért ilyen?

Az emberek egy része miért ilyen?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy sokan csak bizonyos emberek munkáját értékelik és a többieket semmibe nézik?

Én a saját ismeretségi körömben azt vettem észre, hogy csak néhány munkát értékelnek a társadalomban és a többit amolyan természetesnek veszik és az nem fontos. Az orvosok, fogorvosok, esetleg ügyvédek és diplomaták például nagyon értékelve vannak, de a tanárok, gazdasági végzettséggel rendelkezők, tolmácsok és fordítók, a pszichológusok nincsenek olyan fontosnak tartva. A PhD-val is az van, hogy aki orvosi után megy PhD-ra és úgy szerez fokozatot, azt a PhD-t sokkal többre értékelik mint bármelyik másikat. Kivéve esetleg a biológiát.


Az emberek miért nem látják be, hogy minden munka munka és egyik diplomát sem adják ingyen? A PhD-nál miért nem lehetne minden PhD-hallgatót értékesnek tartani, miért kell ahhoz orvosi területen tevékenykedni, hogy mások nézzenek valamibe engem is vagy bárki mást? Azért mert valaki nem kórházban dolgozik, attól már kevésbé értékes? Szerintetek is csak az lehet értékes, aki megmenti egy másik ember életét vagy meggyógyítja?


Elképzelhető, hogy én teljesen más körökben mozgok mint a válaszolók, de én mindig ezt látom és egyszerűen már nem tud nem zavarni, hogy teljesen azt az érzést keltik bennem, hogy aki nem orvos az hülye és haszontalan.

Sok orvos ismerősöm van de pont, hogy nem ők vannak magukkal eltelve, én az emberek többségével ellentétben szinte csak kedves, jószívű, szerény orvosokat ismerek. De ha nem szerények, akkor sem néznek semmibe másokat.

A "laikusok" (=nem orvosok) viszont annál inkább.


Miért nem lehet minden munka értékes? Ha valaki nem tartja értékesnek azt a munkát, amihez nem kell diploma, akkor azt most tegyük félre, ez lehet külön kérdést érdemelne, de nagyon sokan még a diplomák közt is különbséget tesznek.

Értem én, hogy az orvosin kell a legtöbbet tanulni, de máshol is sokat kell. Egy angol-magyar vagy földrajz-biológia tanárin, jogon, pszichológián, gazdasági szakon is sokat kell, ott sem a semmire adnak diplomát, akkor például ezek miért nem érnek mások szemében annyit mint az orvosi vagy a fogorvosi?


Ha valaki úgy szerez doktori címet, hogy alapszak és mesterszak vagy esetleg tanárszak után PhD-n van és ott disszertációt ír és megvédi, akkor az miért nem ér annyit nagyon sokaknál mint egy 6 éves orvosi egyetem és az azzal járó dr cím? Ha nem a gyógyításhoz kapcsolódik a disszertációja, attól még lehet hasznos és a PhD mellett is végezhet hasznos munkát.


Egy tanár, pszichológus, tolmács és fordító ugyanúgy hasznos munkát végez. Ki tanítana az iskolában ha nem lenne tanár? Nyelveket sem beszél mindenki és sokan rászorulnak tolmácsokra,fordítókra. Nemzetközi eseményeken is részt vesznek, ez mi ha nem fontos?

A pszichológus pedig lehet, hogy nem ír fel gyógyszert, de neki is megvannak a saját módszerei, ami nem csak abból áll, hogy beszélget. Teszteket töltet ki, anamnézist állít fel, többféle módszere van a kezelésnek amit alkalmaz, szakvizsgát tesz az alapszak és mesterszak után szóval nem értem, ő miért nem értékes.


Az orvosok, mentősök, ápolók mellett nagyon sokan kiálltak a járvány idején, főleg az elején és mindenki nagyon hálás volt nekik, ami nagyon jó dolog, de például a tanárok mellett miért nem állnak ki annyian? Az orvosok pont azok, akik kiálltak mellettük, de azok, akik az orvosokat értékelik, miért nem értékelik annyira a tanárokat is, akik gyerekeket tanítanak, felkészítenek érettségire, nyelvvizsgára, az óráik megtartása után javítják a dolgozatokat, akik kidolgozzák a belüket?

Vagy amikor arról volt szó, hogy a járvány mentálisan mennyire megviseli az embereket és tele van a pszichiátria, akkor például a pszichológusokról miért feledkezett meg mindenki? A pszichiátrián pszichológusok is dolgoznak.


Én csak magyarázatot szeretnék, hogy manapság Magyarországon ez miért van így.

Mikor látom közösségi oldalakon és a hírekben, hogy az orvosokat istenítik, de mások meg le vannak sajnálva és a még PhD sem ér annyit mint egy orvos, akkor már nagyon felmegy bennem a pumpa.



2022. ápr. 11. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
TLDR
2022. ápr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Te ugyanannyiba nézel egy takarítónőt akinek nyolc általánosa van, mint egy orvost?

Ha nem, akkor te is pont ugyanolyan vagy, mint akikre most panaszkodsz.

2022. ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
#2: 👍
2022. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Mi a te szakmad?
2022. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Biológia phd-m van, de fix hogy nem tanultam annyit, mint egy orvos. Te nézed le az orvosokat, nem más a többi szakmát
2022. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem nézem le az orvosokat. Ha nem istenítem őket, akkor az már lenézés?

Nem azt mondtam, hogy annyit érnek mint egy takarító, de egy más diplomás embert, aki szintén keményen dolgozik, őket miért nem lehet ugyanannyiba nézni? Egy tanárt, egy pszichológust, egy tolmácsot, aki mondjuk reggeltől estig tolmácsol?

Egy tanár is tanul 5-6 évig, egy pszichológus 5 év után még szakvizsgát tesz ha például klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta akar lenni. Csak két példa.


Az 5-ös válaszolót meg tényleg nem értem. Egy biológia PhD szart ér mert nem olyan mint az orvosi? Egy biológia PhD-t 5 év egyetem után lehet elkezdeni, a disszertációhoz kitartó kutatómunka, kísérletezés kell és lehet, hogy hasznosítható eredményei lesznek. Akkor ez miért nem értékes? Ez miért nem ér annyit mint egy orvos? És aki biológusként rákkutatással foglalkozik?

2022. ápr. 11. 20:44
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

"Nem azt mondtam, hogy annyit érnek mint egy takarító"

Aha, gondoltam.

2022. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Muszáj leragadni a takarítóknál? Az én kérdésem nem az, hogy miért fontosak és nélkülözhetetlenek az orvosok, mert ezt én is felfogtam, hanem az, hogy miért csak ők a fontosak és nélkülözhetetlenek?

Egy másik ember, aki ugyanúgy tanul, képzi magát, dolgozik akár két helyen vagy egy helyen reggeltől estig, ő miért nem ér semmit?

2022. ápr. 11. 20:58
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

"Miért van az, hogy sokan csak bizonyos emberek munkáját értékelik és a többieket semmibe nézik?"

Ezt a kérdést te tetted fel. Miközben pontosan ezt csinálod.

Harmadszor nem futok neki, ha nem esett le akkor már nem is fog.

2022. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem én csinálom ezt hanem mások csinálják. Én az orvosokat is nagyon tudom értékelni, de ugyanúgy a tanárokat, informatikusokat, pszichológusokat, ügyvédeket, ápolókat, tolmácsokat is. Még a takarítókat sem nézem le, mert ők is dolgoznak és ha ők nem végeznék a munkájukat, akkor ülhetne mindenki piszokban a munkahelyén vagy neki kellene megcsinálni.


Az orvosok nyilván hatalmas dolgot tesznek azzal, hogy kezelnek és megmentenek beteg emberek, de azt nem tudom elfogadni, hogy ők vannak a hierarchia csúcsán és csak az ő munkájuk számít. Ha nem lenne elég tanár, akkor az orvosok gyerekeit ki tanítaná?


Én erről beszéltem a kérdésemben is, de látom, mindenki félremagyarázza. Ha annyira egyértelmű, hogy az orvosok milyen fontosak, akkor nincs értelme nekem is ide leírnom, ezért nem pötyögtem ide.

2022. ápr. 11. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!