Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges leélni egy úgymond...

Lehetséges leélni egy úgymond egészséges életet a "jedi felfogás" szerint, azaz hogy nem ragaszkodni senkihez és semmihez?

Figyelt kérdés

Nem tudom innen hányan ismerik a Star Wars-ból a jedi alapvetést, miszerint "Igyekezz önként megválni mindentől amit fájna elveszítened", ergo ne ragaszkodj olyan dolgokhoz vagy emberekhez, akik fontosak neked, közel állnak hozzád, és békélj meg azzal ha elveszíted őket.

Ezt lefordítva a való életre, kb. olyasmit kapnánk hogy élj úgy hogy ha elveszíted egy szerettedet, ha véget ér egy barátságod, egy párkapcsolatod, ha nem teljesül be egy szerelem amit szeretnél, és hasonlók, akkor a szomorúság, gyász, harag és fájdalom helyett békéljünk meg vele, engedjük el, ne gondoljunk többé rá.

Kérdem én, ilyen lehetséges? Csak mert jelenleg én is és egy barátom is ilyesmi helyzetben vagyunk, ő az egyik szülőjét vesztette el nemrég, én pedig akkora szerelmi csalódást éltem át mint még soha az eddigi életemben, szabályosan összetörtem miatta. Mindketten magunk alatt vagyunk hetek óta, és hiába próbálunk túllépni, nem megy. Valamelyik nap láttam a Star Wars 3. részét, és onnét jutott eszembe ez a kérdés, hogy vajon át lehet kalibrálni úgy az agyat és a lelket, hogy ha valakink meghal vagy életünk legnagyobb szerelme kudarccal ér véget, akkor azt ahelyett hogy összeroppannánk, viszonylag könnyedén feldolgozzuk és menjünk tovább mintha mi em történt volna? Lehetséges egyáltalán ilyesmi?



2022. ápr. 15. 23:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez nem a Jedik sajátossága, hanem általában a szerzeteseké.


"Az apácák sohasem mondják semmiről sem, hogy enyém. Nincs tulajdonuk és semmihez sem szabad ragaszkodniuk. Mindenről azt mondják, hogy a miénk; igy: a mi fátylunk, a mi olvasónk. Ha ingükről beszélnének, azt mondanák: a mi ingünk. Néha megszeretnek valami apróságot, imakönyvet, ereklyét, megszentelt érmet. Mihelyt észreveszik, hogy az illető tárgyhoz ragaszkodni kezdenek, oda kell adniok. Eszükbe jut, mit mondott Szent Teréz, amikor egy nagyuri hölgy, aki éppen be akart lépni rendjébe, igy szólt: Engedje meg, anyám, hogy elhozhassam azt a szent bibliát, amelyhez nagyon ragaszkodom. - Ugy! ön ragaszkodik valamihez! Ez esetben ne lépjen be hozzánk"

[link]

2022. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hiszen így élnek a szerzetesek.
2022. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Maximum, ha sztereotipikus autista az illető, akkor kivitelezhető.
2022. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!