Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A barna szem miért sokkal...

A barna szem miért sokkal egészségesebb mint a kék vagy a zöld?

Figyelt kérdés
Nem hordok szemüveget sem, csak napszemüveget, de az sem dioptriás. Kékeszöld színű a szemem. Egy családtagomnak beteg a szeme(nem gyenge dioptriáról van szó, annál komolyabb), és ő neki is kék színű a szeme.
2021. okt. 4. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A világosabb szem érzékenyebb a napfényre.

Ez mondjuk inkább csak az albínóknál jelent a gyakorlatban is valamit. Ők tényleg kell vigyázzanak arra, hogy ne vakuljanak meg idősebb korukra. A sima kék szem ellenállósága nem marad el sokkal a barnához viszonyítva.

2021. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem az.
2021. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert a szivárványhártya több melanint tartalmaz, ami véd az uv sugárzás ellen, ezáltal a sejtek kisebb mértékben roncsolódnak a beérkező fény hatására.
2021. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
1# teljesen igaz, nekem vilagossziu van, és reggelente nagyon zavar a napfény...
2021. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem majdnem fekete, és akkor sem bírom a fényt, ha a nap a felhők mögött van, mert ez így nem igaz.
2021. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
De igaz, csak vannak kivetelek.
2021. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy ordas nagy baromsag. Es az eszaki nepek koszonik, jol vannak. Amugy az en szinte fekete szemem olyan fenyerzekeny, mint az allat.
2021. okt. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

A lepontózókank üzenem, hogy a szemben, a szivárványhártyában található melanin védi a retinát az UV-fény és a magas energiájú normál fény ellen.

És minden szemszín ami nem barna, az tulajdonképp pigmenthiány miatt van.


Ez viszont csak az albínóknál okoz problémát, mert náluk egyáltalán nincs semmi színező anyag. A szemük színét az érhálózat adja, ezért rózsaszínes.


Ez meg biológiai tény, ha tetszik ha nem, ha lepontozol, ha nem.


A bőrben levő melanin pl védi a kromoszómákat a nap káros hatásaitól, ezzel csökkentve a bőrrák kockázatát.

2021. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Hülyék ezek, nem értik. Konkrétan direkt rákerestem és egy orvosi publikációból ugyanezt olvastam ki. Dehát mindenki hülye nyilván.


Meg a látható fénnyel jönnek, miközben kiemeltük, hogy UV-A... Baszdmeg hova züllött a közoktatás.

2021. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!