Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek normális?

Hogyan legyek normális?

Figyelt kérdés

Inszomniás vagyok, ezért alapból rendszeresen fáradt és dekoncentrált vagyok. Ezen túl vannak gyerekkori traumáim (rokon elvesztése, baleset és lelki bántalmazas). Ezek miatt nagyon nehezen élem meg az érzelmeimet, túlérzékeny vagyok, minden nagyon mélyen megráz, emiatt könnyen dühös leszek, szomorú, vagy csalódott. Próbálok nem másoknak fájdalmat okozni a viselkedésemmel, ezért általában elfolytom, de néha kitör és ilyenkor fájdalmat okozom a szeretteimnek. Ilyenkor mindig majd megöl a bűntudat és úgy érzem, hogy nem vagyok alkalmas arra hogy emberi kapcsolataim legyenek, mert mindenkit csak bántok magam körül.

Van egy 2.5 éves párkapcsolatom, sokszor úgy érzem, ez az egyetlen dolog ami még működik az életemben. Menekülni tudok a rossz családi hátteremtől. De sokat sztresszelek, néha indokolatlanul veszekszem vele, amikor épp mélyponton vagyok. Szerencsére ilyen ritkán van. Próbál támogatni és mellettem ál, de sokszor úgy érzem szakítanunk kéne, hogy esélye legyen egy normális lányt találni. Amikor rájövök hogy sosem lehetek olyan mint mások, öngyilkos gondolataim is vannak. Mit tegyek? Hogy folytsam el az érzéseimet, hogy ne bántsak másokat?



2022. febr. 9. 13:03
 1/1 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

A - szakértő segítséget kéred. Elmész pszichomókushoz, összekapatod magad mással.


B -eszedhez kapsz. Igen, a te érzékenységed mellé megy a szokásos (és nem bántásból írom, ne értsd félre) mások hibáztatása. Jahj engem bántottak, jahj elevsztettem ezt-azt, blabla. Szöryű, sőt ennél szörnyűbb dolgok is történnek minden egyes nap emberekkel. Csak el lehet dönteni, hogy sipákolsz, vagy megrázod magad. Azt modnod, backi! Ez az egy életem van, miért töltsem rettegve, búslakodva, ahelyett, hogy túllépek ezeken, és élek!

Csak mondom, minden egyes nappal közelebb vagy az elmúláshoz, és az esélyek elvesztéséhez. Lehet "játszani" az érzékeny lánykát, csak fel kell homályosítsalak, ez senkit nem érdekel, nem érint meg. Jó lenne felfogni, a TE életedért TE vagy felelős. A kedvedért, a napodért, stb. És igen, ez a te fejeden, a te döntésed. Igenis valamilyen szinten félre lehet tenni a rossz berögzödéseket, el lehet dobni a rossz dolgokat a személyiségedből. Én is így tettem, és ma meg már tisztára ki vagyok attól, hogy 1x vége az életemnek. És nem akarom! Eszméletlen kaland az élet, ha úgy állsz hozzá. Csak kicsit nőjj fel fejben...

2022. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!