Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire szorosak az emberi...

Mennyire szorosak az emberi kapcsolataitok? Vannak emberek, akik fontosak, vagy akiknek ti fontosak vagytok? Hány ilyen ember van? Inkább családtag, vagy barát? Párotok?

Figyelt kérdés
A szoros mitől szoros? Hogy mennyit kommunikáltok? Hogy tudjátok egymás születésnapját és jelzitek is? Mély lelki kapcsolódás? Számíthattok rá, ha ki kellene festeni a lakást? Írjatok példákat.
2022. ápr. 16. 05:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A barát az bajtárs, vagyis mindenben támogat, de időnként ki is józanít, óvá int, figyelmeztet, mielőtt óriási hibát követnél el. Számíthatsz rá, szeretetből segít és akar veled lenni, akkor amikor csak tud. Én pl. nem vagyok jó a dátumokban, de felírom, hogy ne felejtsem el a szülinapját.
2022. ápr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És vannak ilyen barátaid?
2022. ápr. 16. 08:06
 3/7 Válaszoknélkül ***** válasza:
100%
Nekem nincs.
2022. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül a párommal szoros, senki mással nem az. A szüleim és testvéreim jönnek utána a sorban, velük is jóban vagyok, de nem olyan közeli a kapcsolatunk (pl. nyilván ha hívnak festeni, akkor megyek, de nem mondok el nekik mindent). Az egyik nagymamámmal is rendszeresen, egy-két hetente beszélünk. Ezen kívül közeli barátaim sosem voltak, akiket én legjobb barátoknak tartottam, náluk is csak a sokadik voltam a sorban a nálam "jobb" barátok után. Felnőttként már le is mondtam róla, hogy lesznek, mert nagyjából már mindenkinek megvannak a barátai, a társasága, akik után szintén csak sokadik haver lehet valaki, közeli barát nem nagyon.
2022. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs sok nagy találkozás az életben. Nem úgy, hogy szó szerint találkozol az életben, vagy barátok stb., sokszor a családoddal se történik egy találkozás se. Értsd egymásra hangolódás, empátia, hasonló személyiség, jó beszélgetések, amik mindenkinek adnak valamit.

Az emberi kapcsolatok, kapcsolódások szerintem csak akkor érnek valamit, ha sokáig (egy életen át?) fennmaradnak és nem töri meg őket a távollét, az idő.

Egy emberi életbe hány szerelem, hány nagy szerelem, hány párkapcsolat, összekapcsolódás fér bele? Néha egy se adatik, néha egy, néha kettő.

Én most túl egy olyan párkapcsolaton, ami félek, már soha nem lesz, elértem a maximumot valakivel, ami két ember összekapcsolódásában elérhető.

Jelenleg csak nem túl fontos emberek vannak az életemben. Nem ilyen kapcsolódásokat akarok. Szerintem az igényeim jogosak, de nem biztos, hogy reálisak vagy beteljesíthetők.

2022. ápr. 16. 08:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, az ember életében ritkán adódik nagy szerelem. Ha a húszas éveink elején találkozunk vele, akkor még azt hisszük, hogy majd úgyis jön egy jobb, ki kell több mindent próbálni, de ez a valóságban nem így van sajnos. Persze előfordulhat, hogy valaki később találja meg a párját, de sokszor már csak rosszabb lesz. Szerencse kérdése.
2022. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több olyan ember is van életemben, akikre számíthatok a bajban, valamint szoros kötelék van köztünk. A családból egy ilyen ember volt csak, apukám, de ő sajnos tavaly elhunyt..🖤 Barátaim közül van 3 lány, akik eljöttek a temetésre, őket igazbarátként tartom számon. Rajtuk kívűl van még 1 fiú barátom, aki szintén ott volt a temetésen, és ő is nagyon fontos számomra. Aztán ott van még a párom, aki mindenben támogat és folyton mellettem áll, már lassan 5 éve. Tehát akik igazán fontosak számomra: a párom, 3 barátnő és 1 fiú barát, meg ugye apum volt.. Rajtuk kívül vannak még barátaim, de velük nincs annyira szoros kötelék, mint az itt említettekkel. Őket lehet inkább csak haveroknak mondanám, mert velük max bulizni szoktam, de nem emlékszem olyanra, hogy a bajban mellettem lettek volna.
2022. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!