Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hirtelen kerekesszekbe kerulve...

Hirtelen kerekesszekbe kerulve, lehet egyedul elni kertesben?

Figyelt kérdés

Apam (54) ugy tunik, halad az amputalas fele. A hazban nincs lift, az o nagy alma pedig kertes. Lehet nagyon nagy osszeghez fogok jutni, de mert apam azt mondta, az en szamlamra keruljon, ha ugy lesz. Nekem sosem volt almom kertesbe menni, akkor se mennek, ha fizetnenek erte. A lakasunk viszonylag kicsi, szekkel talan a konyhaba sem tud begurulni, bar ezt nem tudom. A furdoben zuhanykabin (ha a kad a kenyelmesebb, esel, nincs ra, nem ferne el). Lenyegeben csak a nappaliban tudna lenni, ott is alszik, a kihuzhato agyon, a kisszoba az en birodalmamnak lett kialakitva lakas felujitaskor koltozes elott, es tobb szoba nincs.


Nem tudom, letenne-e a kertesrol, ha szekbe kerulne. Nagy alma evtizedek ota, hogy a sajat hazaban nyirjon fuvet, gondozza a gyumolcsfait es a tobbi. Ha lenne, amit nem remelek neki, nem tudom, mennyire lenne lehetseges ez szamara. Ha modomban all, megadom neki a hazat az osszegbol, es biztos nagyobb teruletu lenne a mozgastere a jelenlegi otthonunknal, csak azt nem tudom, jo otlet-e. Az biztos nem lenne egeszseges, ha ilyen kicsire korlatozodik le a mozgasa, es az ablak elott tudna csak friss levegot szivni. Azonban nem egeszseges ember, rahedli nyugje van. Szellemileg rendben van, nincs fuggosege, testi egeszseg nem oke, tobbek kozott szivbeteg.


Szeretem apamat, apolnam, ha arra lenne szukseg, de ahhoz ragaszkodom, hogy en kertesbe semmi penzert nem megyek lakni, ideiglenesen sem. Amiben elunk lakas az en nevemre kerult, apam javasolta nehai nagyapamnak, amikor at akarta irni apam nevere, apam a haszonelvezo. Imadom ezt a lakast, szepen felujitotta, es noha pici, nem kenyelmetlen, szamomra tokeletes, a kornyek is rendben van, plusz nyugis, megis minden karnyujtasnyira van. Itt az en eletem.


Tudom, hogy nem egyedi eset, hogy valaki szekbe kerul, es hogy az elet mehet tovabb, de a nehezseg mas, mint aki tud jarni es mindent intez egyedul. Tobbek kozott apam mar evtizedek ota vezet, nekem nincs jogsim, ha pedig amputalas lesz a vege, es mondjuk meg ajanlott is kertesbe mennie, vezetni gondolom laba nelkul nem tudna. Lenne a haza fogja, hetente kene megszakadnom nagybevasarlassal, mire kierek hozza, vagy taxiert fizetnem? Mindig segitettem neki, de ezek csak a haztartas, posta, kisebb-nagyobb vasarlasok, neha fozes, masszirozni a hatat.


Ha sokaig el, elkerulhetetlen, hogy eljussunk az amputacioig. Elore szeretnek gondolkodni, mi lenne a legjobb, mit lehet es mit nem.


2022. ápr. 18. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Létezik kézzel vezethető autó.

Egy kertes házban sem tudna sokat csinálni a lába nélkül, bár biztos jobb lenne neki... beszéld meg vele így, ahogy itt leírtad.

2022. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
A mi településünkön egy vak nő lakik egy luxusvillában. Egyedül a botja és a kutyája van a segítségére, vígan tevékenykedik a ház körül, napközben pedig dolgozni jár egy irodába. Vígan éli világát. Édesapád is belejön majd...
2022. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

Azért a vak az más. Főleg, ha kutyája és botja is van.

Akinek lába nincs, annak egy aktív külső váz kellene, ezt egyelőre dollármilliókban mérik.

2022. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mennyire kell amputálni h kell? Műláb nem opció? Azért nem olyan idős még.
2022. ápr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!