Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miben szorul segítségre egy...

Miben szorul segítségre egy olyan ember akinek levágták a lábát? Vagy élhet ő is majdnem teljes életet?

Figyelt kérdés

2022. febr. 10. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Te tudnál majdnem teljes életet élni?
2022. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
apukám fürdetni kell mert egyedül nem tud szoval kell segíteni
2022. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Az még megoldható, ha van zuhanyzó ahova be tud menni. A közlekedés lépcsőn off, bármi ami neki magasan van, szinte minden is, közlwkedés oké elektromos kocsival nqgy boltokba, de pl egy dogorvoshoz már nem biztos, mert nem visz 2 embert aki felviszi a lépcsőn. Az én faterom kihúzta inkább otthon a fogát egy zsinórral amit rákötött valahogy. Szóval sok szívás van vele.

A legnehezebben neki kimenni volt az utcára, 2 év kellett h erre rákészüljön, mi történt, baleset, lesajnáló tekintetek, megnézik az utcán stb.

2022. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem igazán hallottam olyan lábatlan emberről, aki ne szorult volna segítségre. Annyira senki nem tudja kigyúrni a karjait, hogy önellátó lehessen alsó végtag nélkül.
2022. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Aki elvesziti valamijét, sajnos megváltozott munkaképességű lesz, sok helyen fel sem vesznek.

Sok ember egészségeset akar, szoval szerintem nem lehet elni teljesen, de lehet ugy elni, ha leszarod azt es csak pozitiv dologr koncentralsz

2022. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, hogy mit tekintesz teljes életnek. Az egyik nagyon kedves ismerősömnek az egyik lábát 15, míg a másikat 8 éve amputálták lábközéptől lefelé. Nagyon nehezen szokta meg, de dolgozik (munkahelyen), otthon is mindent megtud csinálni egyedül is. Bár igaz, hogy azért otthon van a férje és az egyik gyereke is, aki ráadásul még középiskolás.


Szóval nagyjából lehet teljes életet élni.

2022. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Abba is gondoljunk bele, átlag embernek egy sima lakásfelújítás is esélytelen, lakásvásárlás meg főleg.


Ha belegondolok, csak a családi házunkban szűk ajtók, küszöbök, már a házba is csak lépcsőn át lehet bejutni.

Most panelban élek, itt rögtön a bejáratnál van egy lépcső, a lifthez is lépcsőkön át jutsz, és még lábakon is halál bevergődni magam a lakásba.


A közlekedő miről a kisebb szoba nyílik nincs 80 cm széles, az ajtóim valami 60-pár centisek, a wc, fürdőben van egy 5-6 centis padka, meg úgy alapból minden kis lyuk.


Konkrétan a munkahelyemre nem tudnék bejutni mert szintén lépcsők vannak.


Ha elveszíteném a lábaimat és kerekesszékbe kerülnék, hát itt szopnám le magam, az biztos.

2022. febr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Gáborka szerint működik csak, egy ismerősénél akinek ott a férje plusz a kamasz gyereke.. ha belelátna vagy esetleg átélné más véleményen lenne, én is azt mondanám a kollégámnak az 2000. Ilyen kérdésnél, meg a napi lesajnáló tekintetek mellet h minden oké, perfekt life, csak húzz már el innen
2022. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

#8 (ma 21:43)

A gyerek 19 éves, utolsó éves gimnazista, több un. fakultatív órája van, a férje autóbuszvezető vagyis minden második nap 10-12 órában dolgozik; az asszony munkahelyen 4 órában dolgozik, mellette mos, főz, takarít, vasal. Az utóbbit munka mellett kiegészítésként hivatalos formában is csinálja.

A lesajnálás a többségben nem úgy valósul meg, ahogy te sugallni próbálod. A többség segíteni akarnak nekik, vagyis a megváltozott munkaképességű, ill. rokkant embereknek. Elmondom neked, hogy volt olyan időszak, amikor én is kerekesszékbe szorultam, így tudom, hogy az önmagában nem megnyugtató helyzet. (megjegyzés: autógázolás áldozata voltam '92-ben, amiben mindkét lábam szilánkosra tört, a combcsontom is roncsolódott. Az orvosok szerint csoda, hogy megúsztam az amputálást.)

2022. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én nem sugallok semmit, apám 15 évig élt így, nem kell bemutatni. Tökéletesen tudom ő mit és hogy élt meg, egy ilyen ember szinte csak sajnálatot kap, persze h büszkélkedni akar, megmutatni a világnak h ő attól még ember, boldog és talpraesett. A valóságot egy kollégával nem fogod látni soha, én se tudtam volna ha nem ismertem volna ennyire. És nem láttam volna naponta az életét.
2022. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!