Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Létezik még...

Mit tehetnék? Létezik még csoda amivel ez megváltozhat?

Figyelt kérdés
Bántalmazó családban nőttem fel,egészen 22-23 éves koromig. Fizikailag és érzelmileg is. Elváltak a szüleim négy éves koromban, az apámról semmit sem tudok, csak hogy "egy szemét ember". A nevelőapám bántalmazott, az anyám meg elnézte, adta alá a lovat. Nagyon-nagyon sok szenvedést éltem át. Folyamatosan költözködtünk, négy óvodába jártam. Sose voltak barátaim, ahogy bekerültem az óvodába én voltam az akit kiközösítettek, kiutáltak, majd később nyíltan bántottak is, megaláztak,volt, hogy a társaim fizikailag is bántottak, "csak viccből". Mindig én voltam a fura gyerek, akit senki se értett. Az óvónőimnek, tanáraimnak is. Mindig azt mondták az anyámnak, hogy nem vagyok normális. Az óvódában ha sírtam jéghideg vízes ruhany alatt fuldokoltattak. Az anyám elméletileg nem tudott róla. 7 évesen táncolni jártam. Nem voltam kövér kisgyerek, de az edzőnőm folyamatosan gúnyolt és alázott mások előtt. Egy felnőtt nő..Az anyám elvileg ezt se tudta.Iskolákat is váltottam párszor de nem lett jobb. Az anyám azt mondta, "a céltábla a hátamon". Már 25 éves felnőtt nő vagyok és még mindig így van. Taszítom az embereket, utálnak engem,nincsenek barátaim, nem egyszer bántalmazó kapcsolatba kerültem, nem kapok munkát,mert annyira unszimpatikus vagyok mindenkinek.Annak ellenére, hogy erőmön felül próbálkozom, tényleg igazán! Diplomám van. Nagyon sokat dolgoztam érte, hogy normális életem lehessen. De ez nem az. Ez nem is élet. Folyamatosan csak a bajok zivatata zuhog rám. Nagyon sokszor és sokan átvertek már, mert azt hiszik, velem meg lehet tenni.Őszintén nem tudom mit teszek ami ennyire unszimpatikus lenne, hogy ennyire kell gyűlölni engem. Nem vagyok egy olyan ember aki csak úgy hagyja eltaposni magát. Mindig felálltam, mindig újra próbáltam, máshogy de nem segít semmi. Terapáriára szeretnék járni, de sajnos nincsen rá pénzem, sőt mivel a legutóbbi munkahelyemen átvertek és kirúgtak, 3 hónapja munkám és biztosításom sincs mert sehol sem kapok munkát. Annyira ki vagyok merülve, annyira szenvedek. Néha próbálom elhitetni magammal, hogy én is normális ember vagyok, mint bárki más, de aztán újra visszatér "az átok". 3 éves korom óta csak pár hónap volt amikor látszólag elhagyott engem,és reménykedtem, hogy így is marad, majd ha felnőtt leszek jobb lesz, de nem. Valójában már egész fiatalon tudtam, hogy ez sose változik és hogy sose lesz normális életem.

2022. ápr. 19. 18:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy mindemellett még btmn-t is diagnosztizáltak nálam. Bár az nem magyarázza ezt,és jelenleg már nem is gondolnám, hogy ilyen problémám lenne. Az egész családom egy borzalom, bár csak az anyai ágat ismerem. A nagymamám és a dédnagymamám szerettek engem, de már nem élnek. Folyamatos volt a családban állandóan az utálkozás, hadakozás.
2022. ápr. 19. 18:45
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Merre laksz, és milyen diplomád van? Ha három hónapja nem dolgozol, hogy tartod el magad?


Tudom, rossz lelkileg lent lenni, de ha nincs miből élni, meg rosszabb és nehezebb lesz felkelni;(

2022. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Németországban élek. magyar szociálpedagógus diplomám van, amit itt nem fogadnak el. Nincs pénzem elfogadtatni, az állam szórakozik velem. A barátom, ő segít némileg anyagilag (vele is rossz irányba megy a kapcsolat..) +az előző munkahelyem utólag fizette ki a fizetésem. Sokáig már nem húzom, munkanélküli segélyre jogosult lennék, de ülnek a papírjaim fölött, és semmi választ nem kapok. Természetesen nem szeretnék munkanélküli maradni, mindent meg is tettem azért, hogy ez változzon.Rengeteg állásinterjút vigyorogtam végig és próbáltam megfelelni a cégeknek, aztán pedig csak nem nem és újra nem. De mostanra már elveszett a remény, fogalmam sincsen hogyan lesz. Tudom, nehéz elhinni, hogy ennyire rossz legyen valakinek, senki se tudta az életem során, mindenki inkább menekült. De sajnos ez tényleg így van és mindent úgy teszek, mint egy "normális ember" csak épp nem vagyok elég szimpatikus. Épp az ellenkezője. Választ? azt mêg soha nem kaptam rá mégis miért.
2022. ápr. 19. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a dolgot, és kívánom, hogy vegyen új, jobb irányt az életed!
2022. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha bekerülnél valami közösségbe, ahol mindenki szereti a másikat. Pl. hetente összegyűlnek és ezen kívül is időnként szerveznek programokat, ezen belül barátságok szövődhetnek.
2022. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, bár ilyet nehéz elhinni, hogy ilyen közösség van, vagy olyan ahol engem elfogadnak.. Nagyon sokat próbáltam, barátkozni, nyitni emberek felé de mindig nagyon csúnya vége lett, így már egy ideje nem próbálkozom. Próbáltam elfogadni, hogy ez van, ennyi jutott. Majd ha csoda történik talán valahol lesz aki/akik elfogadnak.
2022. ápr. 19. 20:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk valami keresztény ifjúsági közösség vagy hasonló talán jót tenne. Ahol nem személyválogatóak.
2022. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a BTMN státuszt azért kaptad, mert komolyabb kivizsgálás hiányában ez felelt meg legjobban az akkori helyzetnek. De az elmondásod alapján, az írásképed és a kifejezésmódod alapján valószínűleg komolyabb zavar is van veled, csak nem jutottak a vizsgálatok végére. Lehet, hogy magasan funkcionáló autista vagy, de az is lehet, hogy más mentális zavarod van. Lehet, hogy nem érted a testbeszédet, és az arckifejezéseket, és amiatt van csúnya vége mindig annak, ha közeledsz valakihez. Ki kellene derítened, hogy mi a hendikeped. Akkor tudnál alkalmazkodni ahhoz a hiányossághoz, amivel együttélsz.

[Asperger szindrómás gyermeket nevelek. Őt sem érti senki. Gyakran én sem. Sőt ő maga sem érti a cselekedetei egy részét, ha az indulatból lehiggad. Jópár évbe telt, és sok szakembert végigjártunk, mire kiderült, hogy mi a hendikeppje. De most már tudom fejlesztésekre vinni célirányosan. Illetve ennek tudatában sokkal türelmesebb vagyok vele, és már nem idegeskedek, vagy bosszankodok valamin, amit korábban nem értettem, míg nem tudtam, hogy Aspergeres.]

2022. ápr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mire akarsz utalni azzal, hogy a kifejezésmódom és az írásképem? A Btmb státuszt 18 évesen kaptam meg. Senki sem akart hinni nekem, hogy úgy érzem szükségem van rá, mert remek tanuló voltam. Azért kértem a vizsgálatot mert nagyon sokat kellett tanulnom, nehezen memorizáltam dolgokat, nem ment a matek és sok időbe telt dolgozatíráskor elkészülnöm. Azzal nem igazán értek egyet, hogy ne tudnék írni vagy kifejezni magam, ne haragudj. Itt nem fogom a legszebb fogalmazóképességemet és a legjobb helyesírásomat csillogtatni..De azzal soha de soha nem volt baj..
2022. ápr. 21. 17:19
 10/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy autista vagy Aspergeres lennék szintén nem gondolom.Magam is tanultam erről, és az én tüneteim más jellegűek. Az autisták pl. zsenik a számok terén, ez nálam rögtön kiesett mert eléggé hülye vagyok a matekhoz😁
2022. ápr. 21. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!