Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mitől számítunk...

Szerintetek mitől számítunk Valakinek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, csak a karrieristákra és a híres emberekre használják ezt a szót, hogy Valaki?

2022. ápr. 20. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha valami olyat teszünk le az asztalra, ami ami az adott személy szemében valami.


Jól megaszondtam, mint a kérdés is

2022. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Csak rájuk. Egy "átlag ember" sose lesz VALAKI, maximum a barátai, családja számára. Viszont így akkor elég sokan vagyunk VALAKIK. Így értelmét is veszti a szó, szóval szerintem ezt főként olyan emberekre lehet használni, akik híresek, de persze nem a semmiért, hanem pl. a tehetsége miatt, vagy azért amit tett.
2022. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, ha olyat tett, ami pozitív dolog természetesen.
2022. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Vakok között félszemű a király. Ha kilógsz felfelé egy adott körben, akkor ott te valaki vagy, igen, általánosságban ezt el lehet mondani. Tehát a szegénysoron van egy iphoned -valaki vagy, átlag középsuliban elindulsz az otv-n valaki vagy, egyetemen helyezést érsz el egy tudományos pályamunkával-valaki vagy, és így tovább.
2022. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Nálam csakis egy igazi nagy Valagú ember lehet Valagki, röviden Valaki. Akinek kicsi, vékony vagy lapos hátsója van, az SEgg NélKülI, olvasd benne össze a nagy betűket és már láthatod is, miért rövidítik úgy, hogy Senki.
2022. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nagyon kreatív

2022. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen relatív.


Apám mindig azt hajtogatta, hogy ő már valaki, ő már elért valamit, én bezzeg semmit nem értem el és nem is fogok.


Hozzá kell tenni, hogy amikor ezeket elkezdte mondani, általános iskola alsóba jártam :D


Mindig a házzal jött, hogy neki háza van, amit ő épített, és nekem ilyen házam soha nem lesz, neki a vitte valamire a házzal volt egyenlő.


Igaz, hogy mellette alkoholista volt, elvesztette munkáját, haláláig 20 éven keresztül konkrétan otthon volt eltartottként és semmit nem csinált, de ő már "valaki".

2022. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
94%
Én nem vagyok VALAKI. A páromnak MINDEN vagyok, Orbánnak meg SENKI.
2022. ápr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Nagyon jól felvázolta, de #4 is jókat írt.


Valakinek vagy a maguk közül (szinte bármiben) kiemelkedő embert tartják a többiek, vagy a többiekhez képest saját magát többre tartó ember próbálja magát valakinek tekinteni.


Mindkettő meglehetősen szubjektív megítélés és nincs is túl sok értelme.

2022. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!