Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az mire utal ha valaki rendsze...

Az mire utal ha valaki rendszeresen beleirja a nekem írt válaszaiba a keresztnevemet?

Figyelt kérdés
Messenger, email üzenetekben
2022. ápr. 21. 05:59
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Az egyfajta személyes viszonyt jelez, Béla.
2022. ápr. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez a szokasa, vagy több emberrel beszelget egyszerre és biztos akar lenni benne, hogy annak írja az üzenetet, akinek akarta.
2022. ápr. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Jóska, szerintem ez csak egy fajta modorosság.
2022. ápr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Én általában azoknak szoktam messengeren, akiket jobban kedvelem. Nem tudatosan teszem :)

Emailben meg illik azért a megszólításnál használni a nevet. Az más, mint egy sima chat felület

2022. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem több mindenre is utalhat. Jófejség, kedvesség, közvetlenség is lehet, de számomra utalhat ilyen kioktatós, lenézős stílusra is. Ez attól függ, mi a kontextus. Így nehéz megmondani.
2022. ápr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

#4

Nyilván nem a megszólításra gondolt a kérdező, hanem a mondat közepére vagy végére benyögve.

2022. ápr. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem utal semmire, ilyen az illető stílusa.

Nem kapkod, nem spórol a betűkkel, nem rövidít, "megadja a módját".


Pl.


"Drága Katám, most búcsúzom..."

"Nem tagadtad meg önmagad Zoli, egy seggfej vagy!"

2022. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Jajj, én nem szeretem az ilyen "szólongatós" embereket. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, szerintem nagyon hülyén veszi ki magát, ha csak ketten beszélgetünk akkor minek szólít meg, hiszen egyértelmű hogy hozzám beszél.

Állítólag személyes akar lenni és közvetlen, de számomra mindig olyan hatása van mintha a másik fogyatékosnak nézne engem. :DD

2022. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Van itt valami sztereotíopia, ami terjeng a neven; hogyha többször mondjuk valaki másnak a nevét beszélgetés közben, de indokolatlanul sokszor; akkor az azt jelenti , hogy a másik tetszik nekünk; tehát, gondolom,erre alapozva, erre az elméletre hajazva próbálja a tudtodra adni, hogy kiemelten kedvel. :):) Tehát, hogy úgy gondolom ,hogy ő azt feltételezi, hogy te is hallottál erről a sztereotípiáról; és akkor így majd egyből lejön neked, hogy bejössz, azt akarja a tudtodra adni. Én így sejtem. :):)


Vagy csak nagyon közvetlen/aranyos/barátságos akar lenni; vagy csak nagyon idegesítő -akkor ezen szórakoztatja magát:D -, vagy esetleg kioktató stílus is lehet, amiről föntebb már írtak. Vagy pedig lehet az is, hogy tényleg Nem direkt csinálja, és ő észre se veszi magát , neki fel sem tűnik. Vagy pl, hogy hangsúlyozni akarja, hogy nagyon figyel rád, vagypedig feledékeny, és minél többször írja le valaki nevét, annál jobban megjegyzi.

2022. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
terjeng a neten
2022. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!