Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az osztálytalálkozóm óta...

Az osztálytalálkozóm óta riasztó sebességgel kezdek idebenn olyanná válni mint Darth Vader. Van még innét visszaút?

Figyelt kérdés

Nem akarok teátrális, elnagyolt hasonlatokba bocsátkozni, de egyszerűen nem tudom nem észrevenni a hasonlóságot a filmes karakter és az én életem között. Persze ne értsétek félre, nem úgy kell érteni hogy tiszteket fojtogatok meg jedi növendékeket kaszabolok, hanem a lélektani részére. Mióta a találkozón felszínre került hogy mennyire szerettem anno az osztályom, és mennyire hiányoznak, és mennyi mindent vesztettem azzal hogy kvázi nem volt fiatalkorom, majd még az egészet meg is fejeltük azzal hogy borzasztóan beleszerettem az egyik lányba aki annyira kedves volt velem és sokat voltunk négyszemközt... Na mindegy, lényeg hogy amióta ezen túl vagyok, gyakorlatilag napi szinten egyre rosszabbul érzem magam, mintha szép lassan pusztulnék el idebenn. Már nem tudok szinte semminek örülni, semmi nem érdekel ami előtte, gépiesen csinálok mindent, amikor pedig magamra maradok a gondolataimmal, például lefekvéskor, akkor azonnal elönt a szomorúság, a vágyakozás, a gyász hogy elmúltak az idők. Szenvedek a gondolattól hogy ha csak pár dolog másképp alakul, és pár dologhoz, emberhez másképp, nyitottabban állok hozzá anno, akkor most egy boldog ember lehetnék. Helyette egyre üresebb és örömtelenebb az életem, lassan már nem lesz miért felkelnem reggelente. Az öröm, remény, boldogság egyre inkább kihal belőlem, és csak a keserűség, a fájdalom, a gyász és a gyűlölet marad. Lassan egy élő roncs leszek.

Innét vissza lehet még kapaszkodni? Nem szeretnék egy Darth Vader vagy egy Grievous tábornok lenni.

A "Menj pszichológushoz" kommenteket felesleges legépelni, ne koptassátok a billentyűzetet. Túl vagyunk már azokon a körökön. A gyógyszerek és a kedélyes társalgás egy vadidegennel nem fogja visszaadni azokat az embereket akiket szeretek, és azokat az élményeket, érzéseket amikre vágyok.



2022. ápr. 22. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen sajnos. De azzal, hogy telik az idő újabb lehetőségeket kapsz amik korábban nem voltak és, ha tanulsz a múltbéli hibáidból ezeket az új lehetőségeket már nem hagyod elveszni, hanem mindet egytől egyig kíméletlenül kihasználod.
2022. ápr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell találnod azt a közeget ahol hasonló /nem ugyanolyat mert az egyszeri és megismételhetetlen volt és elmúlt / körülmények alakulnak ki.


Tanulas, hobbi, sport.

Vágj bele!

2022. ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Múlt kor árnya felé visszamerengni mit ér?"


Az a lány talán még meghódítható. Az előtted álló évek feltölthetők kalanddal, alkotással, elmélkedéssel, tapasztalással. Az önsajnálatot kell félresöpörnöd elsőnek, és carpe diem.

2022. ápr. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha ez megnyugtat Grievous-t ezek pont nem gyötörték, Vader meg pont leszarta. Fájni fájt Padmé halála, de külön kezelte Anakin és a "saját" f.szságait.


Így nyugodtan mehetsz, hogy nem vagy csillagok háborúja gonosztevő.

2022. ápr. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első lépésként talán barátkozz meg a buszozassal.
2022. ápr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
91%
Fiam térj át a sötét oldalra
2022. jún. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Először is vedd le a sisakodat.
2022. jún. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!