Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lehet az a nyomasztó...

Mitől lehet az a nyomasztó érzés amikor mélyen bele gondolok a halálba? Mások is tapasztalták már ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam hogy mi lehet a halál után és megpróbáltam elképzelni ami akkor várhat, mármint az ürességet és egy nagyon nyomasztó érzés kapott el mint amikor mindennek vége és rájövök hogy utána nincs tovább semmi. Mások is tapasztalták már ezt az érzést?

2022. ápr. 23. 00:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Engem feldob a halál érzése. Az véget vetne annak a nyomorúságnak, amit jelenleg élet helyett művelek. Csak még nem vagyok olyan bátor, hogy öngyilkos legyek, de az infláció ezt is meg fogja oldani.
2022. ápr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Csak te képzeled, hogy az van. Ill. mindenki képzel valamit, de senki se tudja, hogy mi van ott, csak találgat, ill. mások találgatását, rizsáját szajkózza.


Kár ezen "nyomasztózni", szorongani, akkor inkább MOST ÉLJ!

2022. ápr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%
Igen. Ezt nevezik egzisztenciális szorongásnak. Néha én is érzem, néha olyan felfoghatatlan. 26/L
2022. ápr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Én inkább misztériumként gondolok a dologra. Érdekel,mi van a halál után. Nem látok bele semmi jót vagy rosszat. Persze élvezettel találgatok, de akármi is van utána, nincs értelme félni tőle. Hiszen úgyis megtörténik. Miért fecséreljem az időm rosszérzesű aggodalomra, ha ugysem kerülhetem ki? Akkor már inkább azon dolgozom, hogy jól erezzem magam, amíg be nem következik.
2022. ápr. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor csak gondolj arra hogy mi volt az élet előtt, és minden jobb lesz.
2022. ápr. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Próbálj nagyon gondolkozni rajta, úgy mint egy matek feladat megoldásán, erőlködj, akard. Figyeld meg, hogy megfog fájdulni a fejed, szédülni fogsz és a gondolataid elfognak terelődni erre-arra, mint ha valami nem akarná, hogy te ezen gondolkodj. Ha van is válasz a mi van a halál után kérdésre, nem vagyunk még elég fejlettek ahhoz, hogy rátaláljunk a válaszra és hogy megértsük azt.
2022. ápr. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Hát ha ezt képzeped el...

Ez nem a halálba való gondolás. Ez abba, amit gondolsz róla, illetve az utánról.


Amikor én a halálba gondolok rögtöm jól leszek, kicsit olyan, mintha hazatérnék, megnyugszom, betelít a szeretet, stb.

2022. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok, a hatos teljesen leírta azt az érzést amit akkor éreztem, megszédültem megfájdult a fejem pontosan az az a nyomasztó érzés amit a hatos leírt
2022. ápr. 23. 13:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Én mindig arra gondolok,a halállal végre megszűnik minden szenvedésem,soha többet nem kell dolgozni,sírnom,hajtani ezt a tök felesleges mókuskereket.

Ha holnap bekövetkezne,kicsit félnék,mert a halál felfoghatatlan,de szerintem az életnél nem lesz rosszabb.

2022. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Valami biztos hogy van a földi életünk után, meg előtte is. Azt senki sem tudja mi. Én is szoktam csodálkozni, hogy miért pont ilyen amilyen. Pl. hogy egy gömb alakú bolygón élünk lényegében állati formában, hogy miért pont ilyen feltételek mellett pl. gravitáció, végtagok..mert végülis a végtelen sok lehetőség közül, egy konkrét eset van, igaz bármilyen más esetben is feltehetnénk a kérdést. Biztos van valami oka hogy nem tudjuk.
2022. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!