Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nek.tek hogyan sikerült...

Nek.tek hogyan sikerült elfogadnotok, hogy bármennyire is szépítjük, végérvényben rabszolgák vagytok?

Figyelt kérdés

Persze meg kell találni amit szeretsz az életben de ez nálam nem egy dolog és semmit sem csinálok szívesen heti 40-50 órában mert beleunok. Nyilván én vagyok a lusta mihaszna dög.


Nektek hogyan sikerült elfogadnotok, hogy nem magatokért születtetek hanem a rendszerért és másokért.


2022. ápr. 25. 10:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/355 anonim ***** válasza:
17%
Dühös vagyok és amennyire csak lehetséges sztrájkolok ellene. Illetve próbálom a környezetemben is terjeszteni hogy ne szüljetek további rabszolgákat.
2022. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/355 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell feltétlenül a társadalom rabszolgájának lenni, de akkor a mindennapi túlélés rabszolgája leszel. Menj el egy lakatlan területre és kezdd újra az életed.
2022. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/355 anonim ***** válasza:
93%

Én nem érzem magam rabszolgának. A munka sem esik nehezemre. Persze van olyan, amit nem csinálnék szívesen. De én szeretem a munkámat, és van még pár terület, ahol el tudnám képzelni magam.

Ha neked semmi sem jó és semmi sincs, amit szívesen csinálnál, akkor veled van valami gond. Mondjuk ezt felhasználhatnád pozitívan is. Sokaknak ez a motiváció ahhoz, hogy kitaláljanak valami olyan üzletet, amiben tényleg a saját uruk lehetnek és jól meg is élnek belőle.

2022. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/355 A kérdező kommentje:

2


Nincs lakatlan terület. Mindent felvásároltak (szigeteket beleértve) a mágnások.

2022. ápr. 25. 10:51
 5/355 anonim ***** válasza:
91%

4: Ez nem igaz. Vannak lakatlan szigetek, amiket meg lehet venni, a világ szinte minden részén.

Vannak ilyen műsorok is, ahol szigeteket keresnek a vevők :) Nyilván pénz kell hozzá.

2022. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/355 anonim ***** válasza:
0%
Nincsenek olyan lakatlan területek ahol lenne édes víz és elegendő mennyiségű ehető növényzet. Minden terület be lett már 'civilizâlva'...
2022. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/355 Mojjo ***** válasza:
92%
A seggem verném a földhöz örömömben, ha heti 40-50 órát dolgoznék csak 😅😂 Ez nem rabszolgaság, hanem vágyálom 😬
2022. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/355 A kérdező kommentje:

5


De hogy vegyek én lakatlan szigetet, hogy ha 1000 évet dolgozok sem lesz annyi pénzem mint Andrew-nek akik örökölt 50 milliárd dollárt???

2022. ápr. 25. 11:11
 9/355 A kérdező kommentje:

7


Mennyit dolgozol? Tudd nem egészség, bármi is legyen a válaszod.


A kérdésem feléd: megéri? Szent Péter majd megveregeti szerinted a vállad amiért az 1%-nak annyi vagyont termeltél ki?

2022. ápr. 25. 11:13
 10/355 2*Sü ***** válasza:
94%

> végérvényben rabszolgák vagytok


Nem vagyok az. Oda megyek, ahova akarok. A szabadidőmben az csinálok, amit akarok. Az is kizárólag rajtam múlik – nem írja elő más –, hogy mit és hol dolgozom, akarok-e dolgozni egyáltalán.


Véleményem szerint a felnőtté válás egyik fontos lépcsőfoka annak a belátása, hogy pusztán azért, mert élsz, azért az égadta világon semmi nem „jár”. Pont úgy nem, mintha egy lakatlan szigeten élnél egymagad, ott is mindent, amire szükséged van, neked kell megteremtened. Vagy ahogy az állatvilágban is, ahhoz, hogy egy ragadozó enni tudjon, vadásznia kell, hogy egy növényevő enni tudjon, ahhoz mondjuk új legelőt kell keresnie.


Az más kérdés, hogy a társadalom biztosít bizonyos szolgáltatásokat a legjobban rászorulóknak. Pl. ha nincs otthonod, bemehetsz egy hajléktalanszállóra. Ha nincs mit/miből enned, találsz ingyenes ételosztásokat. De ezeket nem azért kapod, mert jár, ezek mások munkája, lemondása, önzetlensége miatt létezhetnek.


Tehát az, hogy dolgoznod kell, nem egy kényszer. Nem kell. De ha akarsz kapni valamit – termékeket, szolgáltatásokat, mint pl. kenyér, fűtés –, ami amúgy nem járna pusztán a két szép szemedért, ahhoz neked is fizetned kell valamivel, a tudásoddal/erőddel, időddel, energiáddal. A munkaviszony az egy win-win helyzet. Te is adsz valamit, más is ad, te is kapsz valamit, más is kap, és mindenki jól jár, jobban, mintha ez nem lenne. (Ha nem érzed így, hogy neked megéri dolgozni, akkor mondj fel, nézd meg úgy jobban járnál-e.) Sőt, ha azt vesszük nem olyan drága az, hogy biztosíts magadnak alapvető dolgokat. Mennyi idő lenne neked elültetni, learatni, majd megőrölni egy kenyérre való búzát, majd megdagasztani és megsütni? Ehhez képest jóval kevesebb időt kell hozzá dolgoznod, hogy megvehesd a boltban. Mennyit is dolgozik az ember? Pl. ebben az évben van 255 munkanap, ebből mondjuk egy lejön egy középkorú embernek 25–30 nap szabadság, az 225–230 munkanap. Napi 8 óra munkával számolva ez az életednek kb. 20%-a időben. És ha megfelelő tudást szereztél, akkor ebbe nem is kell beleszakadnod és vígan el lehet belőle élni. Ennyi idő feláldozásával nem kell sem éhezned, sem fáznod, sem rettegned, sőt tulajdonképpen egészen luxuskörülmények között tudsz élni, pl. lesz pénzed mosógépet venni, nem kell kézzel mosnod, telni fog tévére, internetre, sőt még nyaralásra is.

2022. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!