Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lesz még a jövőben olyan...

Lesz még a jövőben olyan földtörténeti korszak, amiben dinoszaurusz-szerű lények fognak élni vagy az ember végérvényesen kisajátította a bolygót?

Figyelt kérdés
A jelenlegi geológiai/természeti folyamatokat figyelembe véve. Azt hiszem x milliárd év múlva kezd majd lakhatatlanná válni a Föld a Nap "tágulása" miatt. De laikusként nem tudom hogy addig vagy az után a Föld teljes elolvadásáig lehetséges-e még olyan korszak, amihez az emberiség már nem tud alkalmazkodni, de dinoszaurusz-szerű lényeg még igen. Vagy addigra van esély, hogy az emberek - mint egy gigantikus állatkertbe - rendszeresen utazzanak vissza a Földre egy másik bolygóról és a jövő gyerekei a mostani vadasparkos zsiráfok helyett földi T-rexeket látogassanak meg? Kicsit utópisztikusnak hangzik, de tök vicces lenne.

2020. dec. 4. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
A dínókat nem tudom garantálni, de az emberiség kipusztulása után előfordulhat, hogy az evolúció olyan utakat talál meg, amikben eddig nem létező lények fejlődnek ki. Csak azokat ugye mi már nem fogjuk látni, mert jól ki leszünk pusztulva.
2020. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Az hogy az ember a tápláléklánc csúcsa semmiben sem akadályozza az evolúciót.


Annyi a változás, hogy már nem csak a faunához alkalmazkodnak majd az állatok, hanem a betonhoz is.

2020. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Hamarabb is mint gondolnád, még pár év és a technológia csodáinak hála teremthetünk dínókat.
2020. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek hüllőkből fejlődnének ki, akkor szerintem nem valószínű. A szárazföldek nagyrészén az emlősök a dominánsak, a többi állatcsoport kisebb-nagyobb "elnyomásban" él.

Specifikusan T. rexet nem lehetne látni, mert olyan nincs, hogy egy faj egyszercsak újra felbukkan, miután kihalt. Még ha tényleg nagyon T. rex kinézetű is lenne, akkor sem lenne T. rex, csupán konvergens evolúció eredménye. Ugyanúgy a tuatara sem gyík. Jó, gondolom azt a részt poénnak szántad, és lehet hogy nitpicknek tűnik, de szerintem ezt érdemes tisztázni.

2020. dec. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!