Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 130 éves melegrekord dőlt...

130 éves melegrekord dőlt meg,20 fokos meleg majdnem télen. Azt hiszem, kezdhetünk végérvényesen elbúcsúzni a fehér karácsonytól, és "élvezni" a trópusi éghajlatot itt Magyarországon. Vélemény?

Figyelt kérdés
2015. nov. 12. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb bajunk. 130 évvel ezelőtt is kibírták, most is kibírjuk.
2015. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a tél ilyen, akkor hány fok lesz nyáron? Valamint ideje beszerezni strapabíró túrafelszerelést mert az enyhébb Skandináviába való migrációhoz szükség lehet rá.
2015. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
A 2015 ös szeptember, október, november a legmelegebb volt, 2016 a legmelegebb nyár lesz, 10 éve nem volt fehér karácsony, globális felmelegedés van. A hülyék meg ellenzik, a meteorológusok mind egyetértenek. Nem, nem bírjuk ki! Globális változásokat fog okozni, mert az emberek azt hiszik, nincsen ingyen energia!
2015. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Én bírom a meleget, és szeretem is. A hidegtől viszont irtózom, úgyhogy én nem bánom, ha nem fog télen hó esni. Legalább nem leszek annyira latyakos, meg nem lesz annyi autó az út szélén felborulva, meg nem kell annyit sózni az utakat. Tehát van jó oldala is. Ennek az egésznek a "rossz oldala" nem a hó hiányában fog jelentkezni, hanem abban, hogy nyaranként lesz vagy 40 fok.
2015. nov. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó: Tudod, vannak a világban fehér emberek is, nem csak a magadfajta "napbarnított" genetikai hulladékok akik beszennyezik és elKORCSosítják a fehér fajt.
2015. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont hogy fehér ember vagyok. De ettől függetlenül ugyan miért ne szerethetném a meleget? Nem kell úgy beöltözni, nem kell fázni, ki lehet normálisan szellőztetni anélkül hogy lefagyna a lakás, nem kell annyit fűteni, az egész sokkal olcsóbb. Ráadásul az európaiak nagy része délebbre megy nyaralni, nem föl északra. És nem véletlenül. Sokkal jobban ki tud kapcsolódni az emberek nagy része a napon feküdve félmeztelenül, mint északon nyakig beöltözve.
2015. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Illetve én nem azt mondtam, hogy szeretem a túlzott fölmelegedést, 40 fok fölött már én sem bírom. Csupán jobban szeretem, mint a telet. És inkább egy meleg nyár és enyhe tél, mint egy hűvös nyár és hideg tél.
2015. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem most télen vissza fognak jönni a korábbi mínusz 10-15 fokok...
2015. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Te búcsúzhatsz, én nem teszem. Ilyen alapon már akkor kellett volna búcsúzni, hiszen csak néhány tized a különbség.

Az időjárásban az a szép, hogy nagyon tág határok között változhat ugyan, mégis van trendje. Eszerint az idén télen is magas lesz a fűtési számlád, ne dobd ki a kazánodat/kályhádat. A trópusok élvezetéhez továbbra is utaznod kell pár ezer kilométert.

2015. nov. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A tendenciák alapján kezdhetünk búcsúzni a fehér karácsonytól... de csak kezdhetünk, nem több (ráadásul régen se volt annyira gyakori, az emberekben a szép emlékek könnyebben megmaradnak).

Oké, hogy az utóbbi két tél rendkívül enyhe volt, zord időjárásra ebben az évtizedben is jócskán van példa.

Volt egy márciusi hóviharunk (2013), egy dermesztő februárunk (2012), előtte pedig két hideg és havas telünk (2009/10 és 2010/11). Sokat kell még melegednie a klímának ahhoz, hogy valóban ritkaságszámba menjen a havas téli idő.

2015. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!